Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudok keresztény fiatalokk...

Hol tudok keresztény fiatalokkal ismerkedni? ;)

Figyelt kérdés
Szeretnék megismerkedni pár korombeli kereszténnyel, de nem találok ilyen oldalt, sem lehetőséget, semmit. Ti esetleg tudtok tanácsolni valamit? 20/F

2017. okt. 9. 20:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Zenon, azért lettél lepontozva, mert offolod a témát, direkt kötöszködsz, és még a hívőket tartod arrogánsnak.


Nem arról van itt szó, hogy a keresztények kirekesztők lennének. Nekem van pl. buddhista haverom, ősmagyar hitvilágot valló, sőt, még spirituális sátánista is. Próbálom az embert nézni mindenkivel, és mindenkihez szeretettel fordulni. De persze nagyon szeretek más keresztényekkel összejárni, mert közös a hit és közös értékeket vallunk, és együtt könnyebb. Ez nem kirekesztés.

2017. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Zenon ***** válasza:
5%

Utolsó!


Pont az a gond, hogy a hívők felépítettek egy belső kört, egy téves alapon nyugvó látszat-birodalmat a valóságra, és eszerint lélegeznek és cselekszenek. Azért barátkozni a "sajátjaikkal", mert ugyanolyan elveknek rendelik magukat alá kirekesztés azok felé, akik szívesen megismernék, de ez valahogy nem a "jó fejség" kategória. Bizony mondom néktek, a hit mindenkié, éspedig nem azoké, akik ezáltal kiemelik önnön eszmeiségüket. Én hiszek például az emberek rugalmas és nyitott pozitivizmusában, és mellőzöm a középkori berögződéseket. A szellem glóriája például annak képessége, hogy ne pontozzuk le azt, akivel nem értünk egyet, és képesek legyünk elolvasni, értelmezni amit ír, és legfőképpen ne fújjunk azért, mert sérti az egydimenziós gondolatvilágunkat. A felebarátiság egy álhumanizmus, és a hívők saját maguk megerősítésére szorulnak. A kérdés is erről szól. Miért? Ha ez az igaz út, akkor erre nem lenne szükség. Természetesen nem igaz.

2017. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Zenon!

Van ugyan igazság abban, amit írsz, de azért itt mégiscsak otrombaság volt.

Légy szíves, ne ziláld szét az egész fórumot, és ne írj erről többet 2 mondatnál (az esetleges hátrányokat) - de jó lenne, ha közben próbálnál válaszolni is a kérdésre.

Mivel ezt itt már bőven meghaladtad, és mindenki ismeri már a véleményed, itt most nem kellene többet írnod.

2017. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolába ahova jársz, tanítanak hittant? Ott lehetne ismerkedni.

A neten van ilyen, hogy www.kereszténytars.net

2017. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Zenon, hiányérzeted van? Baj, ha összetartó, keresztény közösségek vannak, amelyek számíthatnak egymásra, építkeznek egymásból és élvezik egymás társaságát? Vagy az a baj, hogy ez a kör mégis olyannak tűnik Neked, ahonnan kiszorulsz, de szeretnél ahhoz tartozni? Mert egyébként nem látom, miért vagy ilyen elutasító. :) ,,Én hiszek például az emberek rugalmas és nyitott pozitivizmusában," én is, már van közös pont. ,,A szellem glóriája például annak képessége, hogy ne pontozzuk le azt, akivel nem értünk egyet, és képesek legyünk elolvasni, értelmezni amit ír" Tökre igaz! Már van két olyan pont, amiben egyetértünk.
2017. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Különben Occam borotvája, kedves Kérdező!

A válasz a feltettre: Templom.

2017. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, már nem vagy iskolás, akkor a legközelebbi templom lelkésze vagy papja biztosan tart imakört, vagy bibliakört. Templom van minden faluban, bár az igaz hogy van ahova csak idősek járnak.
2017. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

nekem is írhatsz, 21 éves lány vagyok és keresztény (katolikus)

Én is szívesen beszélgetek keresztény fiatalokkal, sajnos a környezetemben egyre kevesebb az ilyen "ritka madár" :(

2017. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Zenon,komolyan,hány éves vagy? Csak mert ez a nevekkel bohóckodunk téma már nagyon lejárt és gyerekes.
2017. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Legyenszépnapod! ***** válasza:

Nekem is írhatsz, én is gondban vagyok az ilyen ismerkedéssel


17/L

2020. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!