Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Odinban valaki hisz?

Odinban valaki hisz?

Figyelt kérdés

Nem tudok lényegre térni sajnos a kérdésben :I

Tehát. Hozzátok fordulok mert rengeteget tűnődtem azon, hogy mennyire reális Magyarként a Germánok hitéhez ragaszkodni. Nem, nem a teremtés meg a Ragnarök az ami lenyűgöz, ha nem az Istenek tanítása és az amit képviselnek. Őszintén fáj, hogy elpusztították a Magyar vallást és az amit írnak róla vagy amit fejtegetnek annak köze sincsen az eredetihez. A Kereszténységbe pedig mióta a szemem először kinyitottam azóta nem hiszek benne. Nagyon cink Magyarként Odinban, Thorban és Freyaban hinni? :I



2017. okt. 6. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Semmivel se rosszabbak, mint egy csomó más isten.

2017. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%

A te dolgod miben hiszel. Viszont válaszolj meg magadnak egy kérdést. Vajon az általad leírt istenek, mit csinálnak?


Tudod azért fontos ez a kérdés, mert a tények magukért beszélnek. Az általad felsorolt istenek, és a köréjük épült vallásnak ma már szinte írmagja sem maradt. Mit gondolsz azok a tulajdonságok alapján, amiket a mitológia leír róluk, ha léteznének, nem harcoltak volna más istenekkel, például nem mutatták volna meg a hatalmukat Jézus ellen, a keresztény Isten ellen?


Számomra ezért is egyértelmű, hogy egyetlen Isten van, és az a Jézus által bemutatott Isten. A kereszténység ma is világ vezető vallás, és ha a világ bármely pontjára mész mindenhol vannak keresztények, keresztény templomok, keresztény gyülekezetek.


Sajnos az általad felsorolt istenek vagy nem léteznek, vagy olyan gyengék, hogy a maguk hatalmát sem voltak képesek fent tartani. Nincs harmadik opció.

2017. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2.


Én nem igazán gondolkozom ilyenen. :) Nem az a lényeg, hogy éltek-e vagy sem! Mint ahogyan leírtam, a tanításuk a lényeg ami nagyon is fontos! Nem azt tanítja Odin,hogy építs nekem templomot, adakoz vagy nem is tudom. Odin tanítása röviden és tömören annyi, hogy a kíváncsiságnak ára van és azért a tudásért meg is kell fizetni, de ha megéri akkor bármekkora áldozat megéri. Ez mellett a tetteivel azt is tanítja, hogy mikor eljön a "Ragnerök" Ő önként feláldozza magát mert "nem az a lényeg, hogy életed ,hogy is kezdted vagy miképp fejezed be, sokkal inkább tartalma és tettei azok amik az embert emberré teszik!" Elsősorban a gyerekeim miatt szeretnék ebben elmélyülni mivel a Skanidnáv hit nem zár falak mögé és ha az életed rossz is legalább azokra a Viking tanító jellegű történetekre vissza gondolva újra talpra lehet állni. Hiszen, Odin is elkapta a Rúnákat! :D

2017. okt. 6. 21:40
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Nyugodtan, higyj, amiben szeretnél! :)

Nekem ugyanazon a szinten van hihetőség terén, mint a kereszténység. Sőt, talán még reálisabb, de az biztos, hogy sokkal izgalmasabb, és szívesebben olvasok róla.

2017. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Én hiszek Odinban, jelenleg Ő a legkedveltebb istenem. Illetve több pogány vallás isteneiben is hiszek, sőt... Szinte mindben, de nem mindet tekintem saját istenemnek. :) Nincs néphez kötve a vallás, Te is vallhatod nyugodtan kérdező. :)


2-es: Odin szerint valószínűleg a minőség fontosabb a mennyiségnél, ezért válogatja meg nagyon megfontoltan harcosait, és nem minden második embert enged be Valhallába, neki nem az számít, hogy hányan fényezik, hanem az, hogy hányan tisztelik Őt és a döntéseit. Ha ez alapján mérnénk össze a vallások híveit, nem a weekend keresztények alapján, akkor ugyanannyira jönnének ki a számok, nem értesz egyet? :)

2017. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szinte mindben a főbb politeista pogány vallások közül***
2017. okt. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5.


Dehogy nem! A kereszténység amúgy is túl van "hype"-olva. Eleve a Mikulás kialakulása is Északon kezdődött mint a téli napforduló ünnnepe, és akkor Odint dicsőitették. Skandinávok így mentették meg Istenüket a pusztulástól, bele építették a Bibliába. Mondjuk sok más "Pogány" Istent is. :)

2017. okt. 7. 08:00
 8/24 anonim ***** válasza:
11%

Nem ciki, mindenki abban hisz, amiben szeretne.


De kérdem én kedves Kérdező, hol vannak most a vikingek? Milyen isten Odin, ha még saját népét, a benne hívőket sem tudta megtartani?


Egyébként, ha igaz is lenne, neked akkor se nagyon lenne semmi esélyed "üdvözülni" az északi mitológia szerint. Ahhoz nem ártana harcolnod és vért ontanod.


Vagy csak egyes elemeit emeled ki, csemegézgetsz, hogy neked ez vagy az tetszik belőle, így csak azon néhány részletben hiszel? Akkor biztos, hogy Odinban hiszel, vagy csak a saját odinodban? Szóval én kétlem, hogy te igazából hiszel bennük, ellenben szeretnéd ettől különbnek érezni magad, hogy te mennyire eltérsz a mainstream nézettől.

2017. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"Odinban valaki hisz?"

Igen. A lapos földesek és az evósok

2017. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

8-as: 5-ös vagyok, leírtam mi a helyzet az általad és 2-es által felvetett dologról, miszerint Odin nem tartotta meg a hívőit.

Nem vagy köteles vért ontani ahhoz, hogy Valhallába kerülhess. A szívednek és hitednek kell erősnek, és az elmédnek stabilnak lennie, hogy bejuthass. Odin harcosokat keres, de ezek a harcosok Valhallában is napestig harcolni fognak addig, amíg be nem következik a végső csata napja, lesz gyakorlatu(n)k. Harcos nem csak akkor lehetsz, ha ölsz, hanem akkor, ha kitartasz.

Valamint a "saját Odinjában" is hihet az ember, Odin nem parancsokat, hanem tanításokat ad(ott), nem vagy köteles megfogadni őket, Ő is azt szeretné, ha a saját utad járnád, vagy saját hibáidból tanulva, vagy az Ő tanításait megfogadva.

2017. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!