Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények tisztában...

A keresztények tisztában vannak azzal, hogy Jézus zsidó volt?

Figyelt kérdés

És, ha igen, ennek ellenére azok, akik hithű keresztények ÉS zsidóznak előszeretettel, nos azok nem szembeköpik saját magukat egy kicsit ezzel?

(Kérdésem nem provokativ.)



2017. okt. 10. 13:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%

Egy keresztény nem zsidózik, sőt semmilyen más nemzetiségű embert sem szid.

Nem ezt tanította Jézus, s ha vissza megyünk Ábrahám idejére, nincs Isten előtt nemzeti kérdés, és az ígéret szerint, mindenki hasznot meríthet Ábrahámnak tett ígéretéből


(1Mózes 18:18) 18 Hisz Ábrahám nagy és hatalmas nemzetté lesz, és általa nyer áldást a föld összes nemzete.


Már itt is említve van, hogy mindenkire vonatkozik az ígéret.

Aki ilyet tesz, az nem értette meg az írásokat.

S megkapja érdemei szerint amit érdemel.

2017. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
En sem azt gondoltam, hogy a bibliaban ez elfogadott lenne, de mègis rengeteg ilyen ember van a sajat kornyezetemben is, aki masszivan zsidozik... ilyenkor nem gondolnak bele , hogy Jézus is zsido volt?
2017. okt. 10. 13:50
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Az üdvösség szempontjából lehetett volna hottentotta is, teljesen lényegtelen.
2017. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

"mègis rengeteg ilyen ember van a sajat kornyezetemben is, aki masszivan zsidozik... ilyenkor nem gondolnak bele , hogy Jézus is zsido volt?"


Fogalmam sincs, sosem beszéltem velük. Miért nem őket kérdezed meg? Ők tudják miért zsidóznak, nem? :)

2017. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy igaz keresztény nem gyűlölködik, nemcsak a zsidók, hanem más vallás híveit, vagy akár azokat sem gyűlölheti, akik egyetlen vallást sem követnek.

A korábbi évszázadok zsidóüldözéseit keresztény szempontból két fontos érvvel magyarázták:

1: Közülük (Ti: a zsidók közül) származik, mégsem hittek neki, sőt, a keresztre adták.

2: „Keresztre vele!”Pilátus látta, hogy nem megy semmire, sőt a zajongás még fokozódik is. Vizet hozatott, s a nép szeme láttára megmosta kezét: „Ennek az igaz embernek vére ontásában én ártatlan vagyok – mondta. – Ti lássátok!”Erre az egész tömeg zúgta: „Vére rajtunk és fiainkon!”Akkor szabadon bocsátotta Barabást, Jézust pedig megostoroztatta, és átadta nekik, hogy feszítsék keresztre. - Ezen bibliai szakasz ,,Vére rajtunk és fiainkon" mondata alapján üldözték a zsidókat, ha szentírási érvet akartak állítani az üldöztetésekhez. A mondat zsidóellenességre felhasználható magyarázatát a XX. század második felében pápai rendeletben érvénytelenítették.

2017. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

"En sem azt gondoltam, hogy a bibliaban ez elfogadott lenne, de mègis rengeteg ilyen ember van a sajat kornyezetemben is, aki masszivan zsidozik... ilyenkor nem gondolnak bele , hogy Jézus is zsido volt?"

Egyszerűbb lenne őket megkérdezni.

2017. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Várjál.... Azt hallottad már, itt olvastam ezen az oldalon, hogy Jézus nem is volt zsidó, hogy ez hazugság? Le voltam döbbenve. Az ember gyűlöletében bármit képes tagadni.
2017. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

Sőt!

Az igazán okos keresztények azt is tudják, hogy Jézus annak idején egy zsidó szektát alapított. Ebből lett aztán később, a kereszténység.

Szóval egy jó keresztény "leszektázni" sem szokott másokat.

2017. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Ez a "ki tud nagyobb marhaságot mondani a kereszténység nevében" topik?
2017. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Ezek után már semmin nem csodálkozom.

2017. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!