Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok olyan fórumot mondani,...

Tudtok olyan fórumot mondani, ahol keresztény vallással kapcsolatban lehet kérdéselet feltenni?

Figyelt kérdés
Az én családom nem vallásos, én választottam a hitet. Igyekszem jó lenni, segíteni másokon, helyesen élni, azonban mostanában sokszor elbizonytalanodom...Nem Isten létében, hanem magában a helyes viselkedés megítélésében. Azt látom, hogy akik önzőek, gonoszak másokkal, sokkal jobb minőségű életet élnek, kevebb a problémájuk, mondjuk úgy kegyeltebbek, mint akik kitartanak a jó mellett. Nem írígy vagyok, csak nem értem sokszor, és csalódott vagyok. Van egy ismerősöm. Hitetlen, alattomos, bárkit kibeszél és kihasznál. Mégis, sosem érte élete során semmi olyan hatás, minek hatására változnia kellett volna. Sőt csak építették ezek a rossznak ítélt tulajdonságai és sokak által írigyelt életet él. Nem kívánok neki rosszat, csak néha azt gondolom, hogy én csinálom rosszul az életem. Nemtudom, hogy itt lesz-e valaki, aki érezte már így magát.

2017. okt. 13. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetsz itt is. Van mindig pár "szakértőbb" válasz is, nem csak hülyeségek.


Erre a konkrét felvetésre a válasz: Alapvetően Isten nem ígéri, hogy a Földön jobb lesz az őt követőknek. Nézd csak meg hogy az apostoloknak milyen életük volt! (Üldözés, börtön, kivégzés...). Amit ígér Isten az nem "földi kincs", hanem "mennyei kincs". Tulajdonképpen az örökkévalósághoz képest ez a pár évtizednyi élet tényleg nem nagy dolog, csak ezt az eszünkkel fel se tudjuk fogni rendesen.

2017. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Például a Hajnalcsillag.net kifejezetten keresztény fórum. A felvetésedet a Biblia is több helyen megfogalmazza.


"Ne bosszankodjál az elvetemültekre, ne irígykedjél a gonosztevőkre. Mert hirtelen levágattatnak, mint a fű, s mint a gyönge növény elfonnyadnak. Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj. Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit. Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti. Felhozza a te igazságodat, mint a világosságot, és a te jogodat, miként a delet. Csillapodjál le az Úrban és várjad őt; ne bosszankodjál arra, akinek útja szerencsés, se arra, aki álnok tanácsokat követ. Szünj meg a haragtól, hagyd el heveskedésedet; ne bosszankodjál, csak rosszra vinne! Mert az elvetemültek kivágattatnak; de akik az Urat várják, öröklik a földet. Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott. A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben. Fondorkodik a gonosz az igaz ellen, és fogait csikorgatja rá: Az Úr neveti őt, mert látja, hogy eljő az ő napja. Fegyvert vonnak a gonoszok; felvonják ívöket, hogy a szegényt és nyomorultat elejtsék, és leöljék az igazán élőket; De fegyverök saját szívökbe hat, és ívök eltörik." (Zst 37,1-15)


Bizony jó Izráelhez az Isten, azokhoz, akik tiszta szívűek. De én?! Már-már meghanyatlottak lábaim; és kis híjja, hogy lépteim el nem iszamodtak. Mert irígykedtem a kevélyekre, látván a gonoszok jó szerencséjét. Mert halálukig nincsenek kínjaik, és az ő erejök állandó. A halandók nyomorúságában nincs részök, és az emberekkel nem ostoroztatnak. Ezért nyakuknak ékessége kevélység, ruha gyanánt erőszak borítja őket. A kövérség miatt kinn ülnek az ő szemeik, elméjök gondolatjai csaponganak. Gúnyolódnak és gonoszságot szólnak; elnyomásról beszélnek fennhéjázással. Az égre tátogatják szájokat, és nyelvök eljárja a földet. Azért fordul az ő népe ide, hogy tele pohár vizet szürcsölnek; És mondják: Mint tudhatná ezt az Isten, s van-é a Magasságosban értelem? Ímé, ezek gonoszok, és örök biztonságban vagyont gyűjtenek! Bizony hiába tartottam én tisztán szívemet, és mostam ártatlanságban kezeimet; Mert nyomorgattatom minden napon, és ostoroztatom minden reggel! Ha azt mondom: Ilyen módon szólok: Ímé, a te fiaid nemzedékét árulom el. Gondolkodom, hogy ezt megérthessem; de nehéz dolog ez szemeimben. Mígnem bemenék az Isten szent helyébe: megértém azoknak sorsát. Bizony síkos földön helyezted el őket; pusztaságokra vetetted ki őket. Mind elpusztulnak egy szempillantásban! Elvesznek, elenyésznek a rettegéstől. Mint álmot, ha felserkenünk: te Uram, ha felserkensz, úgy veted meg képöket. Hogyha keseregne szívem, és háborognának veséim: Akkor balgatag és tudatlan volnék én, oktalan állat volnék te irántad. De én mindenkor veled vagyok, te fogod az én jobb kezemet. Tanácsoddal igazgatsz engem, és azután dicsőségbe fogadsz be engem. Kicsodám van az egekben? Náladnál egyébben nem gyönyörködöm e földön! Ha elfogyatkozik is testem és szívem: szívemnek kősziklája és az én örökségem te vagy, oh Isten, mindörökké! Mert ímé, akik eltávoznak tőled, elvesznek; mind kiirtod azokat, akik elhajolnak tőled. De én? Isten közelsége oly igen jó nékem. Az Úr Istenben vetem reménységemet, hogy hirdessem minden te cselekedetedet." (Zst 73,1-28)


De a Prédikátor könyvében is találhatóak hasonlók.


A Föld sátáni befolyás alatt áll, ezért lehetséges az, hogy azok emelkedjenek fel, akik nem sokat törődnek az igazsággal, és bárkin keresztül gázolnak. Ez a folyamat csak akkor fordulhat meg, amikor egy földrajzi térség fölött kitisztul az ég, ami alatt azt értem, hogy Isten Beszéde hatalmat vesz, és beárad a fény. Ilyen azonban nem sokszor történt a történelemben. Ez idő szerint az Élő Egyházra van bízva Isten munkája. Ha az Egyház teszi a dolgát, és nem szenved titkos féreg fogától, azaz nem rágja belülről az önérdek, a hatalommánia és a hiúság, és ezekhez hasonlók, akkor jó folyamatok kezdődnek el a tevékenysége mentén. Ha ez növekszik, az az egész társadalomra kihatással van. Valószínű, hogy ez lehet az egyik oka annak, hogy a történelem során helyileg kialakulhattak virágkorok, aranykorok, amiket a pusztulás és gonoszság korszakai váltották fel. De Isten országában nem lesz gonosz. Ám aki most a gonoszt választja, az osztozni fog a gonosz sorsában is, bárhogy néz is ki most.

2017. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Jujj.. Azt írod igyekszel, miközben mások életét kuksázod és hasonlítod a tiédhez.

A jócselekedeteket Isten adja, Isten formálja, Isten teremt meg hozzá mindent, egyáltalán nem a te dicsőséged.

De az irigység mások felé már a tiéd.


Azt is írod, hogy te választottad ezt a vallást. Akkor viszont nem találkoztál az élő Istennel. Mert aki találkozik vele, az nem azt mondja, hogy ja hát ő ezt választotta. Valami nem jó itt.

Mikor és hogy tértél meg?

2017. okt. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzetben vagy és ha nem támaszkodsz Istenre abban is maradsz! :)

A sátán folyamatosan kísért és megpróbál romba dőlteni!

Nézd.csak meg Jób könyvét milyen élete lett!

Neked csak Rá kell tamaszkodnod és akár milyen nehéz is biznod kell benne!

A vallásosság nem hit... Nem a vallást kell kovetned hanem Istent, a Megvaltodat Jézust, a Szent Lelket aki vezet téged és az igére kell tamaszkodnod!

2017. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dongaben ***** válasza:
Mit szólnál ahhoz, ha beírnád Google-be: "Keresztény fórumok"...:) Van pár...
2017. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vigyáznék ezzel a sok "keresztény fórummal". Volt alkalmam párba beleolvasni, nem mondanám, hogy a többség a krisztusi igazságot képviselné.


Például a fentebb linkelt hajnalcsillagban is van sok jó hozzászólás, de mellette számtalan helytelen gondolat.

2017. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én az alfa omegából menekültem, mert egyszer beirtam egy kérdést, épp nagyon kétségbeesett voltam és erre amit ott kaptam... Nem normális az adminja. Igaz ez régen volt, talán már változott.
2017. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:

Szia


"Igyekszem jó lenni, segíteni másokon, helyesen élni, azonban mostanában sokszor elbizonytalanodom..." - írod

De vajon ez mit foglalmagában? Mi nem tudhatjuk, csak te és Isten. Az, hogy mi a "jó", nem mi emberek határozzuk meg.

Jézus a híres hegibeszédében ezt mondta:

"Nagyon ügyeljetek rá, hogy igazságosságotokat ne az emberek előtt gyakoroljátok azért, hogy megfigyeljenek benneteket; különben nem lesz jutalmatok égi Atyátoktól. Ezért amikor irgalmas adományokat adsz, ne kürtölj magad előtt, mint ahogy a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsőítsék őket az emberek. Bizony mondom nektek, megkapták már teljes jutalmukat. Te pedig, amikor irgalmas adományokat adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobbod, hogy irgalmas adományaid titokban legyenek; akkor a te Atyád, aki titokban néz, megfizet neked." Máté 6:1-4


Úgye nem azt érted, hogy hogy az emberek előtt nem kell igazságoságot gyakorolni?:-) inkább azt mondta Krisztus, hogy ne emberektől várjunk érte elismerést, vagy dícséretet.

Az adományok pedig magában foglalják mindazt a jó cselekedeteket, tetteket, kedves szavakat is, amit másoknak "adományozunk"


A jutalmat peig fentről várjuk, nem az általunk meghatározott időben.

Volt egy zsoltáríró, aki hasonlóan érzett mint te. Ha le van az esete írva a Bibliában, az csak azért lehet, mert bennünk (bármelyikünkben) is fölvetődhet a hozzád hasonló kérdés. Ha van kedved, olvasd el. Zsoltárok 73 rész

2017. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fórumot sajnos nem tudok.


Ha nincs Isten, és nem lesz számonkérés legkésőbb az utolsó ítéletkor, akkor az az ismerősöd, aki hitetlen, alattomos stb. a legértelmesebb életet választotta.


Lehet, hogy Isten mostanában le akar tesztelni, hogy valóban hiszel-e benne. Nem csak abban, hogy létezik, hanem hogy amit mond, arra hallgatsz-e, és kitartasz-e mellette akkor is, ha jelenleg semmi előnyöd nincs belőle, vagy akár hátrányod származik.


Gonoszsággal sok mindent meg lehet szerezni ebben a világban. De az élet értelme nem ebben a világban van, hanem az eljövendőben. Az az élet értelme, hogy rátaláljunk az örök életre vezető útra, és elérjünk a célig. A gonosz tettek pedig éppen ebben akadályoznak a legjobban azáltal, hogy elsötétítik az elmét, és megkeményítik a szívet.

2017. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2017. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!