Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lenne az angyalokkal kapcsolat...

Lenne az angyalokkal kapcsolatos kérdésem. (? )

Figyelt kérdés
csak 5 fő angyal volt, vagy csak nem tudunk többről ? és az angyalok között volt valamilyen Bálint vagy Benjamin ?
2017. okt. 16. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

Csak egy Fő angyal van.

Sosem volt az arkangyal kifejezés többes számban, mert csak egyetlen fejedelme van az angyaloknak.

2017. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ki az a fő angyal ?
2017. okt. 16. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Egészen pontosan egy főangyalt nevez meg a Szentírás, Mihályt. Viszont megemlíti, hogy több is van, de őket nem nevezi meg.


Mivel a Szentírás egyértelműen írja, hogy több főangyal van Mihály mellett, ezért közéjük sorolják Gábrielt is. Valamint a teljes kánonból még Ráfaelt. Van egy mondat, ami arra utal, hogy heten vannak. Viszont a számokkal érdemes óvatosan bánni a Szentírás esetében, mert nem mindig szó szerint értendőek. A 7 jelenthet konkréten hetet, de kifejezheti a teljességet is.


Az ortodox és zsidó hagyományok további főangyalokat is megneveznek, azonban ezen nevek eredete apokrif, nem kanonizált könyvekből van.


Az általad írt nevek egyike sem szerepel, tehát ilyen nevűek biztosan nincsenek.


A Bálint név nem bibliai eredetű.

Benjámin pedig Jákob fia volt, tőle szármaik a zsidók egyik jelentős törzse.

2017. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

bocs de biztos vagy benne vagy csak úgy mondod hogy nem említik őket ?

csak kérdés

2017. okt. 16. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:

Nyílván biztos vagy, ha nekem szólt a kérdés. Máskülönben minek írtam volna le?


De magad is utána járhatsz, csak üss fel egy Bibliát és olvass bele. De a google is a barátod.

2017. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

A szentírás, nem beszél más főangyalról, mert nincs, és ezért sem nevezi meg Őket.

Rafael pedig nem hiteles Bibliai fordítás szerint angyal, főleg nem is arkangyal.


az angyalok közül egyetlen másik angyal nevét lehet még megismerni, aki Hírvivőként üzent Máriának.

Az angyalok nevét azért sem emeli ki, ne hogy abból is bálvány imádást csináljanak.

Isten nevének megszentelése a fontos, maga Jézus imája alapján is.

2017. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Ez rendkívül érdekes Living, de hogy megcáfoljam:


"13A perzsák országának fejedelme azonban huszonegy napon át az utamba állt, de íme, Mihály, a legfőbb fejedelmek egyike segítségemre jött, és én őt hagytam ott a perzsák királyánál."


Tehát vannak ezek a legfőbb fejedelmek (főangyalok), akik közül csak egy Mihály és ki tudja még mennyi van...


„Én Gábriel vagyok, aki az Isten színe előtt állok”


Félsz leírni Gábriel nevét, hogy "hírvivőt" írtál helyette? Egyébként a Gábriel annyit jelent, hogy Isten ereje. Mihály neve egy kérdés magyarul, így fordítható: "Ki olyan, mint Isten?".


„Én Ráfael vagyok, egy a hét szent angyal közül, akik készen állunk, hogy az Úr fönséges színe elé lépjünk”


Itt pedig Ráfael szerepel (magyarul "Isten orvossága"). Ő említi, hogy heten vannak, de mint írtam, a 7-es számnak nem kell nagy jelentést tulajdonítani, nem feltétlen jelenti, hogy ténylegesen heten is vannak.

2017. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
10%

3-as hsz


"Mivel a Szentírás egyértelműen írja, hogy több főangyal van"

Idéznéd a Bibliából?

2017. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Megtettem Dániel könyvéből, lásd fentebb. Egészen pontosan "legfőbb fejedelmek egyike".
2017. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" Csak egy Fő angyal van.

Sosem volt az arkangyal kifejezés többes számban, mert csak egyetlen fejedelme van az angyaloknak. "


Öhm,az azért rémlik,hogy a kérdező nem emete ki külön,hogy arkangyalra lenne kíváncsi? Főangyal volt a Sátán is pedig nem volt arkangyal. A Rafael-es résszel én sem értek egyet,de ne idealizáljuk már ennyire a főangyal fogalmát. Kérdező,hogy cocco barátunk szerint ki az az arkangyal? Kapaszkodj meg,mert szerinte Jézus az. Csak ez a beszélgetések elején még ködös.

2017. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!