Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán miért is gonosz?

Sátán miért is gonosz?

Figyelt kérdés

Keresztényekhez szólok.

Az hogy fellázadt az Istene ellen, nem osztott meg vele titkokat az Istene. Hogy is volt ez?

Bűnbe vitte az embert a tiltott dolgokkal, amit ha jobban megnézünk nem is gonoszság.

Az Isten pedig megbüntette az embert mert kíváncsi volt.

Akkor én is démon befolyás alatt vagyok, mert spirituális technikával gyógyultam? és láthatóan működő dolog.

Az Isteni energia ami bennünk is van az a csoda. Bennünk is ott van és minden másban.


2017. okt. 16. 17:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

''Sátán miért is gonosz?

Keresztényekhez szólok.

Az hogy fellázadt az Istene ellen, nem osztott meg vele titkokat az Istene. Hogy is volt ez?

Bűnbe vitte az embert a tiltott dolgokkal, amit ha jobban megnézünk nem is gonoszság.

Az Isten pedig megbüntette az embert mert kíváncsi volt.

Akkor én is démon befolyás alatt vagyok, mert spirituális technikával gyógyultam? és láthatóan működő dolog.

Az Isteni energia ami bennünk is van az a csoda. Bennünk is ott van és minden másban.''


De gonoszság volt,hogy Ádám és Evát a bűnbe sodorta, engedetlen volt, és Isten ellen fordult, ezért lett a betegség és a halál.


Azért is gonosz, mert káromolja a Szent Szellemet.


Minden rossz neki köszönhető.


A spirituális dolgok is, a sátán evvel

'' gyógyít'' De nála van egy kis betűs rész.


A kíváncsiság miatt lett ez, nem véletlenül tiltotta meg Isten, hogy a Jó és a rossz tudásának fájárol egyenek, úgy is simán el tudtak van lna boldogulni.

2017. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

''Az hogy fellázadt az Istene ellen, nem osztott meg vele titkokat az Istene.'


A lázadás még a Mennyben kezdődött.


Isten helyébe akart lépni, mert irigykedett Rá, de nem lehetett,ezek után mérges lett a sátán és az angyalok 1/3-át Isten és angyalai ellen fordította, ezek után levetették a 2. égbe( ez a sátán birodalma jelenleg)

A 3. égben az Úr és angyalai vannak.


Szóval még mindig jónak tartod?

2017. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Körülbelül Zenon a kérdező
2017. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"miért büntette az embert"


Mert az ember saját szabad döntési jogával élve, így döntött.

Elutasíthatta volna az 'ajánlatot' de nem tette.

ezért tökéletesen vétkezett és fellázadt Isten ellen.

2017. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Mert az ember saját szabad döntési jogával élve, így döntött.

Elutasíthatta volna az 'ajánlatot' de nem tette.

ezért tökéletesen vétkezett és fellázadt Isten ellen."


Isten azért adta az embernek a szabad akaratot, mert nem robotokat akart teremteni, ti szoktátok mondani. Istennek nagyon jól tudnia kellett, hogy az ember a szabad akarat birtokában dönthet így is, meg úgy is, és nem biztos, hogy a döntése Isten szájíze szerinti lesz. Az ember pedig csak élt az Istentől kapott ajándékával, és döntött, ahogyan jónak látta. Isten pedig ezért megbüntette az embert.

Miért ad Isten ajándékot az embernek, ha aztán meg megbünteti azért, mert az ember használja ezt az ajándékot?

2017. okt. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"Isten tudhatta volna"


Tévedés, Isten nem minden esetben használja, az előre tudását, mert akkor eleve elrendelésről beszélnénk, és akkor azzal vádolnák, hogy Isten szándékosan így rendelte el.

Jehova megelőlegezte a bizalmat az embernek, ahogy Te is bizalmat adsz valakinek, mert szeretnéd megmutatni, hogy bízol benne, és ezzel bátorítod is, a barátságodról.


ezenkívül el mondta, hogy mit vár el, és a döntésnek vannak következményei. Ha kukoricát vetsz, nem fogsz krumplit aratni.

Isten azt szeretné, hogy felismerjük, hogy az Ő vezetése, amit az elvárásai szerint végez a legjobb az embernek. S ezt önként szabadon ismernénk el, nem kényszer hatására.

Hogy Ádámék többet kívántak, az egyéni butaságuk volt, azt gondolva, hogy bár az életüket Istentől kapták, egy gyümölcstől, felülemelkedhetnek a teremtőjükön.

2017. okt. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A spirituális gyógyulás miatt igen, lehetsz démoni befolyás alatt, ami megnehezíti, hogy Istenhez fordulj. Távol akar tartani tőle.
2017. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mansour ***** válasza:

Nézd, minden vallás arról szól alapból, hogy van egy tökéletes isteni rend, és van a világ, ami valahogy kizökkent ebből a rendből. A kereszténységben ezt a kizökkenést az Isten elleni lázadás szimbolikája jeleníti meg.

Akárhogy is magyarázzuk a dolgot, a lényeg az, hogy van egy adott egzisztenciális helyzet: az ember, ill. az ember által uralt világ nem tökéletes. Ebből a helyzetből indulunk, ezzel kell valamit kezdeni. A vallások különféle megoldásokat adnak a problémára, de a távlati cél/végső megoldás közös: az isteni rend helyreállítása. Szóval a Sátán annyiban gonosz, hogy a rend helyreállítását akadályozza.

Abban én nem vagyok biztos, hogy a Sátán és a démonok valóban önálló létezők-e, de ha igen, akkor is kizártnak tartom, hogy a gyógyulás tőlük származhatna.

A rossz mindig a rend megbontásán dolgozik, teremtés, épülés, helyreállítás nem jöhet tőle.

2017. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

"Tévedés, Isten nem minden esetben használja, az előre tudását"


Ha valamit tudsz, akkor azt tudod. Nincs olyan, hogy néha csak kicsit tudod, vagy szándékból nem tudod azt amit tudsz. Ha tudod, hogy 2+2=4, akkor azt mindig tudod, nincs olyan, hogy "most úgy akarom, hogy nem tudom hogy mennyi 2+2". Ennek semmi értelme sincs. Nagyon jól tudod hogy mennyi, hiába teszel úgy mintha nem tudnád. Ez kvázi mintha azt állítanád, hogy Isten nem minden esetben használja a tudását, eszét, és olykor ész nélkül cselekszik.

Azért néha olvasd vissza amit írsz, mielőtt elküldenéd, hogy ne állíts lehetetlen dolgokat.

2017. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Süttürüttü


Meglepően jol látod.

2017. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!