Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki összejöveteleken (főként karizmatikus összjöveteleken) hanyatt vágódik, rángatózik, üvöltözik vagy egyéb nem szokványos megnyilvánulási formái vannak?

Figyelt kérdés
Számomra ez kicsit megbotránkoztató.Nem szimpatikus.A hitete meglehet mélyen élni effajta szenzációk nélkül is.Az ismeretségi körömben két személy van aki igy éli meg a hitét és nem tudom milyen agymosáson estek keresztül,mert régebben reális személy.ek voltak.Állandóan a szabadulásról meg ilyen dolgokról beszélnek.Ha vannak is olyan esetk,hogy valakit megszáll az ördög azért nem lehet azt mindenkire ráfogni.Állandóan ilyen videókat néznek és ahol nincs hangos zene meg táncikálás számukra az nem egy jó összejövetel.Nagyon érzelmi szinten élik meg a hitüket és mindkettőre jellemző,hogy nagypon elvan foglalva önmagával,jó adag önzés van bennük.Nem azt nézik,hogy mások felé szolgáljanak,segitsenek másokat hanem ezekkel a hóbortokkal vannak elfoglava.Egyikük kifejezetten nagyképű és nagyon flegmatikus,ironikus megnyilvánulásai vannak.Emiatt vele már nincs is kedvem összejárni imádkozni.Ha ilyen "keresztények" is vannak nem csoda ha sokan nem találják vonzónak a keresztény életformát,mert az ilyen emberek viselkedése elrettenti őket,főleg azokat akik kezdők a hitben.Nekem leginkább az elmélkedés,elcsendesedés az olyan közösségek felelnek meg ahol a tanitás mellett mások szolgálata is helyet kap.A keresztény táborok,különféle előadások szintén sokat adnak.Nem a karizmatikusokat akarom támadni időnként eljárok ilyen összejövetelekre.Ott is a békét tapasztalom,nem tudok azonosulni az ott uralkodó légkörrel.

2017. okt. 17. 12:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem járok gyülekezetbe ,de érdekes ez a kutyavonyitás téma valóban. Református és katolikus egyházközség a miénk ,de nem hallottam ilyet még. Ez már inkább ezotéria vagy miféle ,nem tudom .
2017. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát én semmilyen dicsőítésen nem hallottam még kutyavonyítást. :D


Meg a Felházt sem ítélem el, igaz, nem voltam még, de amit hallottam róla, az alapján kifejezetten szimpatikus.

2017. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem démonizálom, de nekünk római katolikus keresztényeknek biztosan szükségünk van pünkösdista gyakorlatokra...?
2017. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Felházban én is jól éreztem magam,egyszer voltam ép az elmúlt héten.A dalok, az imádságok aiket értem mondtak kifejezetten jók voltak.Ezek a megnyilvánulások valószinüleg nem az összejövetel helyétől, egyháztól vagy gyülekezettől függenek hanem az ott jelen lévő személy lelkiállapotától,jellemétől.
2017. okt. 17. 15:49
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
A probléma,nem az extázisban rejlik,amelyre kérdeztél,hanem abban,hogy azok,akik az extázis jelenségeket isteni eredetűnek gondolják,megvetik Isten Lelke gyümölcsét,és azokat a valódi lelki ajándékokat,amelyek Isten egyháza építését valóban szolgálják.A hamis lelki ajándékokat igénylik, az igazik helyett.
2017. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%
Na, én az #1, #9, #12 vagyok, megjöttem a dicsőítésről, a pünkösdi gyülekezetben sem ordított, rángatózott senki, és hanyatt sem vágódtak, semmi ilyen nem történt. Együtt imádkoztunk, énekeltünk, és dicsőítettük az Istent. :)
2017. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!