Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, hogyan alkalmazzátok...

Tanúk, hogyan alkalmazzátok az hitéletetekben a Péld 19,17-et és a Gal 2,10-et?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi van a két versben?
2017. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem végeznek karitatív tevékenységet.
2017. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki úgy alkalmazza, ahogy a körülményei megengedi.

Van aki alacsony sorú, de még akkor is tud segítséget nyújtani.

Ez nem csak anyagi segítség lehet, hanem érzelmi, szellemi is.


A kérdést, jól tudom miért tetted fel.

Hiszen mi nem osztunk élelmeket, ruházatokat olyan módon ahogy mások teszik.


Azért kérlek, olvasd el ezt a verset:

(Galácia 6:10) . . .tegyünk jót mindenkivel, de kiváltképp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben.


Mit gondolsz, az első századi keresztények, kiknek adakoztak gyűjtöttek elsősorban, amikor felkérték Őket az írásokban?

A hitben hozzájuk tartozóknak, vagy a más Isteneket, imádó szegényeknek, más vallású embereknek?


Az biztos, hogy voltak akik segítettek, a nem keresztényeknek is, de elsősorban mindenhol azt olvassuk, hogy azoknak, akikkel egy hitben voltak.

Sajnos ezt hozzák fel a Tanúk ellen, pedig az első keresztények sem tettek másként. Még sem szidják Őket.

2017. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Uh, milyen szerencse, hogy Jézus nem azt mondta a tíz leprásnak, hogy na ti kilencen menjetek csak szépen haza, mert tudom, hogy úgysem lesztek hálásak, meg hát úgyis azt fogja írni a Biblia, hogy csak a tesóknak tegyünk jót.

Uh, megnyugodtam, hogy az én Istenem normális, nem úgy mint a tanúké.

2017. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tudjátok rákerestem neten, hogy kell e adakozni a szegénynek és kétféle álláspontot találtam:

Minden nagyobb egyház, katolikus, református, evangélikus és baptista azt mondja, hogy kell és személyválogatás nélkül teszi a dolgát.

Majd vannak a többiek, akik kizárólag azt tudják hajtogatni, hogy csak tesónak kell, meg a gazdagoknak nem, ők az adójukból segítik a szegényt, meg hát azok nem is akarnak dolgozni és különben is a tanúk még az éhező gyereknek is őrtorony újságot adnak.


Nem kell ezen vitatkozni, mindenki meg fogja tudni, hogy helyesen döntött e. Bár Jézus beszél ugye róla, de most azért sem fogom idézni a Bibliát, mert akinek kemény a szíve, azt úgysem hatja meg.

2017. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"nem végeznek karitatív tevékenységet"


De végzünk, csak nem olyan látványos módon ahogy mások tesznek. A Tanuk között is vannak rászorultak, ezért amennyire lehet, egymásnak segítünk, hogy ne érezzék magukat elhagyatva.

De mond csak, Te kinek adnál elsősorban? Az Édesanyádnak, vagy egy idegennek? S ez nem önzőség, hiszen mindenki a sajátjainak segít elsőként.


Időközönként felteszik a Tanúknak ezt a kérdést, mert nem tudják, hogy hatalmas anyagi, érzelmi, szellemi segítséget kapnak a rászorultak.Konvojok indulnak, élelemmel ruházattal, az olyan helyekre, ahol nagy a szükség. s még olyanok is részesülnek ebben akik nem tanúk.


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Coccomaci !


Rendben ezek amerikai történetek de pl ma 10.50 kor az Bp-ten az Árpád híd aluljárójnál láttam két büszke tanúhölgy feszített a pavilon mellett sajnos az aluljáróba van tőbb szerencsétlen sorsú embertársunk róluk mi a véleményed ?

Feléjük is lehetne karitatív szolgálatot végezni nem csak keresztül nézni rajtuk meg


(amerikai történeteket beírkálni ide)


mint ahogy rendszeressen láttam tőlletek ezt a fennhéjjázó lenéző viselkedés módot már több helyen aluljárókban.


-Nyugati tér

-Deák tér

-Árpád híd

2017. okt. 24. 15:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezenkívül a szervezetetek eléggé gazdag mert szép épületeitek vannak meg a tagok is jól vannak eleresztve mivel sok autós és öltönyös emberek járnak hozzátok.
2017. okt. 24. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Senki nem végez LÁTVÁNYOSAN karitatív segítséget, csak tudunk egymásról, mert összefogunk. Bár a te szótáradból ez hiányzik. Az, hogy egy-egy ételosztást valaki meghirdet, hogy tudjon róla az, akinek szüksége van rá, az sem LÁTVÁNYOS te rosszindulatú irigy ember, hanem meg van hirdetve. Remélem állsz még be te is ételosztásos sorba, ahol az általatok annyira gyűlölt katolikusok adnak majd neked ételt, hogy szégyelld mélyen magad, bár rajtad szerintem már ez sem segítene.
2017. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó kívánom a életedre Isten jóindulatát ☺ szabadítson meg téged az

Úr a gonosztól.

Adjon az Úr az életedre böséget szellemi és fizikálisan módon egyaránt hogy ne kerüljél szükségbe.



Zsolt 10,7

és ne így gondolkodj és írj arról akít nem ismersz.

2017. okt. 24. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!