Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, hogyan alkalmazzátok...

Tanúk, hogyan alkalmazzátok az hitéletetekben a Péld 19,17-et és a Gal 2,10-et?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 11:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A Tanúk soha nem fordultak más egyházoz segítségért.S nem is fognak fordulni, mivel elhiszik azt a Biblia verset amit Isten leíratott.


(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.


Magyarországon is vannak katasztrófák, és nehézségek.

A vörös iszap katasztrófánál, és egyéb nehéz körülmények között is mennek a Testvérek segíteni.

emlékszem, lapátoltuk a zsákba a homokot, amikor árvíz volt. Élelmet ruhát, sőt még voltak akik bútorokat is adományoztak a rászorultaknak.

s még volt nem egy eset, amikor teljesen ingyen helyre állították egy idős néni házát, aki a katolikus egyházoz tartozott, és egy szomszédnak a kerítését.


Bár ezt nem kellett volna ide írni, mert nem helyes "dicsekedni".

S ezek csak egy pici része a segítségnek.

De tudod mit, azt gondolsz amit akarsz.

2017. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A testvérek a közterületeken prédikáló szolgálatot végeznek, és így kaptak engedélyt erre, a hivataloktól, hogy semmilyen pénzmozgást nem akarnak látni.


Amilyen gyarló az ember, még vannak akik kitalálnák, hogy kereskedelmi tevékenységet végzünk. sokan így is azt hiszik hogy áruljuk a kiadványokat, pedig nagy betűkkel ki van írva, hogy INGYENES.


Egyébként pedig elmondom neked, hogy többen voltunk olyan helyzetbe, hogy éhezhettünk volna, fázhattunk volna, soha nem mentem el egyetlen egyház rendezvényére, hogy másoktól elvegyem az élelmet, ruhákat,mikor tudtam, hogy nekem van segítségem.


S azt is elmondom neked, hogy sokáig, közel tíz évig, egy darab ruhát sem vettem magamnak, nem tudtunk volna venni az anyagi helyzetünknél fogva, mert mindig kaptam, s bizony olyan minőségűek voltak még használtan is, hogy sok ismerősöm megkérdezte hol vettem.


S ezt is csak azért írtam le, hogy tudd, tévedésben vagy, s sajnálom hogy ezt leírtam, mert nem akarom hogy bárki sajnáljon. De soha nem voltam olyan helyzetbe, hogy magamra hagytak volna, és ezért idegen helyekre kellett volna mennem kéregetni.

2017. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!