Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ma halnál meg, a mennyorszá...

Ha ma halnál meg, a mennyországba kerülnél? Ha igen, miért? Ha nem, mi hiányzik hozzá?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy hiszel Istenben és az örök életben. Másképp megfogalmazva, vágysz a meghalásra? Jézus ugye azt mondta, hogy aki szereti az életét ebben a világban, az elveszti azt stb. Pál apostol azt írta, hogy vágyik elköltözni és Krisztussal lenni, mert az jobb mindennél...

2017. okt. 24. 17:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#8 és #9

Szerintem az üdvözülésben való bizonyosság nem egoizmus, én azt látom a Bibliából, hogy a hit kiteljesedésére vagyunk elhívva (ez egy parancs Istentől a Zsidók 10:21-23 szerint).

A Zsidók 10:14 szerint pedig Jézus áldozata örökre tökéletessé tette a megszentelteket. Ha így van, akkor nincs "jogunk" kételkedni, nem?

Mi az a penitecia? Tényleg nem tudom, csak annyit, hogy valami katolikus dolog.

2017. okt. 24. 18:11
 12/25 anonim ***** válasza:
38%

A penitencia egy latin szó, nem katolikus dolog, bár katolikusok is gyakorolják. Legalább is igyekeznek gyakorolni.


Az üdvösség elveszthető, szerintem ez elég egyértelmű a Szentírásból. De már csak akkor is, ha józan ésszel belegondolsz.


Ahogy halálunk előtti utolsó pillanatig megbánhatjuk bűneinket, úgy halálunk előtti utolsó pillanatig is elkárhozhatunk. Persze ez így picit hülyén hangzik, mert mind a kettő halál utáni dolog, de bízom benne, hogy érted mire gondolok.


"Ne légy hát fennhéjázó, hanem félj! Ha Isten nem kegyelmezett a természetes ágaknak, neked sem kegyelmez. Értsd meg tehát Isten jóságát és szigorát: szigorát a vétkesekkel szemben, irántad meg Isten jóságát, feltéve, hogy megmaradsz a jóban, különben téged is lenyesnek."


"Aki azt hiszi, hogy áll, ügyeljen, nehogy elessék."


De konkrét példát is kapunk:

"Tarts ki a hitben, és őrizd meg tisztán a lelkiismeretedet. Ezt néhányan elvesztették, s ezért a hitben hajótörést szenvedtek. Közéjük tartoznak Himeneusz és Alexander, akiket átadtam a sátánnak, hadd tanulják meg, hogy ne káromkodjanak."

2017. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Egoistának nevezed azt, akinek van üdvbizonysága? Te nem nagyon vagy kapcsolatban Istennel, ugye? Hogy még hazugnak is nevezed, a fiait és lányait meg egoistának, mert tudják kihez tartoznak.
2017. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%

Így van, mindenki csak remélheti üdvösségét, bízva Isten végtelen nagy irgalmában.


Mást nem tehetek, mind a latorral együtt mondhatom:

"Aztán így szólt: »Jézus, emlékezz meg rólam, mikor eljössz országodba.«"


Persze biztos vannak keresztények, akik bűntelenül élnek, már itt a földön szentek, ők bizonyosan Istenhez kerülnek, ezt olykor szeretik is hangoztatni. Én magam bűnös vagyok és csak reménykedem, hogy bűneim ellenére is Isten irgalmaz majd lelkemnek.

2017. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Köszönöm az eddigi válaszokat, és kérlek ne minősítsétek egymást, főleg ne feltételezések alapján, inkább kérdezzetek egymástól, hogy pontosan mit értett rajta!


Én úgy látom a Bibliából, hogy van egy alapvető állapotbeli különbség, két tábor. Vannak, akik Krisztusban vannak, és számukra nincs kárhoztatás (Róm 8:1), valamint Őbenne bűnbocsánat van, ha vétkezünk (Ef 1:7, Kol 1:14). Viszont aki nincs Krisztusban, annak bármennyi, akár egy bűn elkövetése is fatális, és kárhoztatással jár. Ádám és Éva egyszer vétkezett, és végük volt. A Róm 6:23a is hasonlót mond. Ez elég intoleránsnak tűnhet azok felé, akik nem hisznek vagy olyan módon akarnak üdvözülni, amely nem Isten terve, de én így látom.

#12 Meggyőzőek az idézetek arról, hogy el lehet veszteni az üdvösséget. Igen, akik egyszer Krisztusba kerültek, újra a lelki (szellemi) halálba jutnak, ha a bűnök felnövekednek és kiteljesednek az életükben. (Jak 1:15) Ezért jó, ha van egy törődő egyház, ahol a testvér szól, hogy pajtás vigyázz, mert a lelki halál fenyeget!


Mivel lehetne segíteni azoknak, akik kételkednek? Hiszen a Júdás 22-23 szerint meg kell menteni a őket, akár égető fájdalom árán is (a Júdás a tűzbe nyúlás képét írja itt le)?

2017. okt. 24. 21:03
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez utóbbi igen kényes kérdés,hisz egyensúlyoznunk kell a szabad akarat tiszteletben tartása,és a megmentő szeretet közt.

Ha Krisztus nem óv meg a legrosszabb rossztól sem akaratunk ellenére,mi miért tehetnénk ezt?


Biztos támpont,csupán a lélek gyümölcse,a szeretet,mely soha el nem múlik.

2017. okt. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 imakommandós ***** válasza:
53%

Olyan nincs, hogy valaki egyszerre hívő is meg bűnös is.

Vagy hívő valaki es szent (nem azért mert egoista hanem mert az Ige ezt állitja róla), vagy hitetlen és bűnös.

Aki "hívőként" azt mondja magáról, hogy bűnös, az Krisztus testét is bűnösnek tartja.

Az egyház Krisztus teste, es szent.

Onnantól válik valaki szentté, hogy elfogadja Isten elhivását és hisz evangéliumban, azaz hívő lesz:


Zsid 10:10 Amely akarattal szenteltettünk meg egyszer s mindenkorra, a Jézus Krisztus testének megáldozása által.

2017. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%

Irígylem (hoppá, már vétkeztem, mert az irígység bűn, sajnos nekem Dáviddal együtt kell mondanom, hogy bűnös vagy, már anyám vétekben fogant engem) azt a sok neoprotestáns szentet, akik nem vétkeznek sosem, bűnt el nem követnek, még csak gondolatban sem.

Hasonlóan bűntelennek gondolják magukat, mint Krisztus.


Hitük pedig olyan erős és szilárd, hogy azzal hegyeket képesek mozgatni. Egyszer elmegyek majd egy ilyen neoprotestáns szentek összejövetelére, hogy én is tanúja legyek az ilyen hatalmas, természetfeletti csodáknak, amiket hitük által képesek megtenni. Vízen járni, vakokat meggyógyítani, halottakat feltámasztani, bénán született embereket talpra állítani, hegyeket megmozgatni.


Persze ha ilyet nem látok, akkor megkérdőjeleződik majd bennem hitük valódisága.

2017. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
15: én abban nem látok egyezést a látásunk között, hogy aki valójában Krisztusban van, aki befogadta őt, aki kapcsolatban áll vele, az akárhányszor elbotlik is, azt kijavítja Isten, de nem kárhoztatja, így aki valójában benne él, nem tudja az üdvösségét elveszíteni. Mi a véleményed erről? (a kérdezőt kérdeztem, mielőtt még bárkinek ingere támad a beszólásra. Azt az ingert le is lehet győzni.)
2017. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne a hívőnek bíznia az üdvösségben, mert különben ördögi körbe kerül, és saját maga gátolja a megszentelődését:


1 János 4,17 Azzal lesz teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizodalmunk van az ítélet napjához, mert a mint ő van, úgy vagyunk mi is e világban.

2017. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!