Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek velem azzal,...

Egyetértetek velem azzal, hogy gyakran a keresztények járatják le leginkább a kereszténységet?

Figyelt kérdés
Én magam is keresztény vagyok, de megdöbbentem azon, hogy itt ezen az oldalon hogy viselkednek egyes keresztények. Olyan szomorú, hogy még keresztenyek szájából is csak a gyalázkodás megy. :(

2017. okt. 28. 18:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#8, persze, mindenki leírhatja a vélemenyét. De undorítózni cseppet sem keresztényi, ez nagyon bántó tud lenni.
2017. okt. 28. 20:25
 12/16 Pietrosol ***** válasza:
39%

Szia!


Szerintem ma a "keresztények" egy eltörpülő, de annál zajosabb része, annyira keresztény, amennyire egy kajmán lojális és nem szerencsés preferenciaként számba venni őket.

2017. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező,ott az is le volt szólva,aki nem undorítózott,csak írta,hogy nem fogadja el. Most ne csinálj úgy,mintha csak a megfogalmazással lett volna a baj,nem pedig azzal,hogy van,akinek nem tetszik,mert ott marhára nem ez volt.
2017. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Még aki a legszebben fogalmazta meg,hogy nem fogadja el,abba is belekötött a kérdező meg a többi,szóval tényleg ne akard most eljátszani,hogy csak a sértő megfogalmazások nem tetszettek.
2017. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nekem ott a megfogalmazassal volt a baj, mert szerintem az undorítózás nem keresztényi. Igen, megvan Isten véleménye, de ettől még mindenkihez szeretettel kell fordulni. Egy embernek sem szép olyat mondani, hogy undorító. Írva van, "szeresd felebarátod, mint önmagad". A kérdés csak az, ki a felebarátunk? A keresztények? A heteroszexuálisok? Nem. Minden ember a felebarátunk.
2017. okt. 29. 12:11
 16/16 imakommandós ***** válasza:
47%

"Szeresd felebarátodat mint önmagadat"


Ezt ti úgy értelmezitek, hogy amit én saját magamban undoritónak tartanék, azt más felé intézzem el egy fejsimogatással?

Éppenséggel akkor szeretem a felebarátom, hogy ha magamban megitélek valamit azt másban sem tartom helyesnek és jónak, hanem azt az értékitéletet mondom rá amit a szentirás közöl róla. Nem próbálom meg elvenni az élét, hanem hagyom, hogy hasson masokra az ami le van írva. A kulturális kereszténység akar meghunyászkodni mindenki előtt és népszerű lenni mindenki szemében, de az igazi keresztények arról is felismerhetők például, hogy gyűlöli őket a világ mert bizonyságot tesznek a cselekedeteikről.

Ráadásul miért sértőbb ha egy ember m0ndja valamire, hogy undoritó, mint mikor Isten mondja? Az hogyhogy nem sértő? Amire Isten azt mondja, hogy undoritó, azt bárhogy mismásolhatjuk, bizony undorító marad, soha nem fogja megváltoztatni Isten a véleményét. Akkor sem ha a keresztények többsége melegsimogatásba kezd meg melegfesztiválokra fog járni. Csak akkor majd nehogy azok a "keresztények" akik soha nem mondták melegeknek, hogy meg kéne térned mert Isten szemében undoritó amit teszel, ugyanarra az itéletre kerüljenek.

2017. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!