Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkozott személy konfirmál...

Bérmálkozott személy konfirmálhat-e, hogy a Református közösség teljes jogú tagja legyen?

Figyelt kérdés

Ennek előzménye az, hogy szembefordult a katolikus hitnézetekkel, dogmákkal, nem fogadja el az áldozást, a szentgyónást, stb.


Viszont teljes mértékben hiszi és vallja a református tanításokat, bibliaértelmezést.


2017. okt. 29. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
igen
2017. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen viszont, ahogy korábban leírtam, mivel Úr vacsorát vettél konfirmálatlanul, ez a Református egyházban úgy értelmezett, hogy az Úr vacsora, nem áldás, hanem átok. A lelkészeddel beszélned kell erről, ha ő nem mondta neked, miután ez megtörtént, akkor mulasztás történt az ő részéről is.
2017. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

" az Úr vacsora, nem áldás, hanem átok"


Az Úrvacsorára híváskor az hangzott el, hogy akik őszinte bűnbánattal, az Úrvacsorára felkészülten tudnak odaállni, azokat várja. A bibliai rész is ezt támasztotta alá.

Végül még egy mondat: a lelkész nem ítélheti meg, kinek MI van a SZÍVÉBEN, mert az az Úr feladata.

Tehát egyszer sem hangzott el, hogy ha nem konfirmáltál, akkor nem járulhatsz oda.


A lényeg a Szívbéli megbánás és bizalom Jézus Krisztusnak bűnt eltörlő vérében.

2017. okt. 29. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, érdemes tudnod hogy Magyarországon a "református" alig jelent többet annál amit beírsz népszámláláskor, én 7 évig voltam benne a dologban elég vastagon, most is benne vagyok csak már nem annyira, mindenhol azt láttam hogy akár az atonos városban 2 gyülekezet is teljesen eltérhet egymástól de nem csak apró formai dolgokban hanem hitben is, sőt az adott gyülekezetben is van aki már teljesen megkülönböztethetetlen egy neoprotestáns szekta tagjától van aki nyitna a katolicizmus felé van aki neokálvinista és így tovább


hogy pontosan mit is hisz a református egyház az úrvacsoráról arra 4 lelkészől 4 eltérő és egymást kizáró választ kaptam


Mikor azt kérdeztem hogy ha a cselekedetek nem fontosak és nem számítanak akkor miért van tele a biblia ilyen utalásokkal akkor az egyik lelkész azt mondta azért mert a cselekedetek a hit megnyilvánulásai és aki nem cselekszik nem is hisz, de ez nem az amit Kálvin vagy a káté ír, ez kvázi katolicizmus is lehetne. A másik lelkész meg azt mondja mindez csak azért van a bibliában hogy lássuk mennyire nem tudunk megfelelni az elvárásoknak, Ezzel meg az a baj, hogy gyakorlatilag féredobja a bibliát, csak hogy igaz legyen a TULIP.


Ugyan így az úrvacsora, ha utána nézel magad is megláthatod elvileg csak az evangélikusoknak lehetne úrvacsorát adni, de van aki csak a reformátusoknak ad, de van olyan lelkész is aki kb bárkit oda enged aki a saját felekezetében jogosult rá

2017. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!