Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk a Példabeszédek 14,15...

Tanúk a Példabeszédek 14,15 alapján mit gondoltok magatokról?

Figyelt kérdés
2017. nov. 3. 05:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

biztos rettenetesen félnek, meg hasonlók. Az igének semmi köze hozzá, de segit kiütni a kezükböl, és akkor van sirás is köztük. nem fognak nyugodni mig el nem pusztithatnak, tipikus kizsákmányoló banda

Az ige nincs hatással rájuk, el sem olvassák egyiket sem, nekik jo ez ahogy van, lesz*rják a többieket.

Azt kell tudni róla hogy késöbb eltünik, de majd visszatér. és lesz sok sirás amiért nem lesz itt, de most sem kellene.. legalább nem csak itt, hanem a világ tulsó oldalán is tisztelik, szereti a bitcoint is biztos

2017. nov. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

A Biblia arra buzdít bennünket, hogy vizsgáljuk meg, amit az emberek mondanak, és ne fogadjunk el vakon mindent, amit csak hallunk

Személy szerint, ellentétben az első hozzá szóló kijelentésével, utána járok a szent írásban leírtaknak.


Egyetlen őszinte ember sem fog megsértődni, ha ellenőrizzük a hírnevét. Hogy ellenőriznünk kell valaminek a valódiságát, azt alátámasztja az a skót közmondás, mely így szól: „ Aki engem egyszer becsap, szégyenére váljék; ha kétszer csap be, szégyenemre váljék.”

2017. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

#1


"az igét nem olvassák"

Milyen szomorú, amikor valaki dobálózik a szavakkal.

Felvilágosítalak kedves hozzá szóló, hogy minden héten kivan jelölve elolvasásra, és elmélkedésre mindenkinek Bibliai rész. Ezt a gyülekezetben meg is beszéljük.


Ha nem olvasnánk a szent írást, akkor nem ismernénk a Biblia tartalmát, sem azt, mi van benne, és kik írták, valamint hogy melyik rész hol található.

26 éve olvasom az írásokat, és használom is a szolgálatban.

S minden nagy képűséget kizárva elmondhatom, hogy jobban ismerem a Bibliát belülről is, mint több teológiát végzett ember

2017. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ahhoz képest, hogy állítólag a világ egyetlen, és igaz kiválasztott szervezet, szellemi vezetése alatt állsz, nem agy képes uralkodni magadon, és figyelmen kívül hagyni a kritikát. Tudod ez elég nagy gond, mivel nekem még a kocsmába járó ismerőseim is nagyobb önuralommal rendelkeznek, nem beszélve, a buddhista, taoista emberekről, akiket ha arcon vágsz, akkor is csak mosolyognak. Elárulnád hogy lehet, hogy amíg ők állítólag tévelygők, mégis sokkal nagyobb béke, szeretet, és önkontroll van bennük ? :D
2017. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Egyik kedvenc Biblia versemet idézted, köszi :-) már sokat segített az életemben. Állandóan eszembe juttatja azt, hogy tökéletlen ember létemre mennyire tapasztalatlan vagyok, viszont Isten, akinek tökéletes a tudása, ismerete mennyivel jobb tanácsokat adhat nekem a mindennapjaimban.

Elmondok egy személyesen átélt tapasztalatomat.

Egy nagyra becsült személy, aki Jehova egyik imádója, üzleti lehetőséget ajánlott nekem. Izgatottan mesélte, milyen nagyszerű kilátásaink vannak a sikerre, és azt tanácsoljta, hogy én is gyorsan cselekedjek, nehogy elszalasszam a lehetőséget. Szinte már láttam magad előtt, mennyivel könnyebb lesz a életem és a családodomé is. Úgy érveltem, hogy ez a vállalkozás lehetővé tenné, hogy több időt tölthessek a szellemi tevékenységekre. Az általad is idézett Példabeszédek 14:15 azonban így figyelmeztet: „A tapasztalatlan hisz minden szónak, de az eszes meggondolja lépteit.” Az izgatottság közepette, amely gyakran együtt jár egy új üzlet beindításával, az ember talán alábecsüli a kockázatokat, figyelmen kívül hagyja a veszélyeket, és nem gondolja át, hogy mennyi minden közbejöhet (pl amiről a Jakab 4:13, 14 ír). Nos a 14:15 szerint ilyen helyzetben létfontosságú teljesen meggondoltnak maradni, és ez segített jó döntést hozni.

Mi segített még "meggondolni lépteimet"?

Alaposan megvizsgáltam és átgondoltam az üzleti ajánlatot, mielőtt döntést hoztam (ez a tanács is segített:Példabeszédek 21:5 A szorgalmasnak tervei biztosan hasznot hoznak, aki viszont hirtelenkedik, szükségre jut.). Az ilyen vizsgálódás felszínre hozza a rejtett veszélyeket. Képzeld el a helyzetet: Valaki pénzt kér tőled az üzleti tervei megvalósításához, és nagy hasznot ígér, ha kölcsönzöl neki. Az ajánlat csábítóan hangzik, de milyen kockázatokkal jár? Megígéri a kölcsönkérő, hogy mindenképpen visszaadja a pénzedet, akárhogy megy is az üzlet, vagy a visszafizetés az üzlet sikerétől függ? Más szóval, megengedhetem-e magamnak, hogy elveszítsem a pénzemet, ha az üzlet netán megbukik? Érdemes feltenni a következő kérdéseket is: „Miért magánszemélytől kér pénzt az illető? A bankok talán túl kockázatosnak tartják a vállalkozását?” Ha időt szánsz a kockázatok megvizsgálására, az segíteni fog, hogy reálisan mérd fel az ajánlatot, akkor ránk ez is igaz lehet, és hatalmas segítségnek bizonyul:

Példabeszédek 13:16 Minden eszes az ismerettel összhangban cselekszik, de aki ostoba, a bolondságot terjeszti.

és: 22:3 Eszes az, aki látja a bajt, és elrejtőzik, a tapasztalatlanok viszont mennek tovább, és elszenvedik a büntetést.

2017. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

" "az igét nem olvassák"

Milyen szomorú, amikor valaki dobálózik a szavakkal. "


Ugye Bucimaci,hogy milyen szomorú? Akkor mutatok 2 dolgot neked,jó? Tegyél rendet!


" Ugylátom összegyűlt a hiénák gyülekezete és amint tudjátok ők még nem olvassák a bibliát,de attol még ugy vislkedtek mint amazok "


" akik a háromságban hisznek 4%-uk olvas csak Bibliát"


Látod Bucikám,hogy mennyire szomorú? Ezeket a kedves 29%-os tanú testvéred vágja mindenki fejéhez,akit csak szembefúj vele a szél. Rá is rászóltál már,hogy ne dobálózzon így a szavakkal? Mert amíg a magad háza táját még csak fel sem söpörted,addig ne szólj be másnak,hogy miért nem csillog a padló!

2017. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" Személy szerint, ellentétben az első hozzá szóló kijelentésével, utána járok a szent írásban leírtaknak. "


Mennyiben is vagy különb az első hozzászólónál,akit a második kommentedben megszólsz,hogy dobálózik a szavakkal? Te is effektíve kijelentetted,hogy ő nem néz utána,bezzeg te...komolyan,a tanúkat innentől kezdve elnevezem Bezzegéknek,mert mindig csak azt hallani tőletek,hogy "bezzeg mi". Csak tudnám,hogy a te ítélkezésed miben különb az első válaszolóétól,abban,hogy te tanú vagy és neked szabad?

2017. nov. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó kommentem sztornó, félreolvastam,bocsi!
2017. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekik inkább a 12 és 15 való, a 14.részből.
2017. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
jav. : 12 és 14.
2017. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!