Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a személyes véleményetek...

Mi a személyes véleményetek az evangélikusságról?

Figyelt kérdés
Bármilyen felekezetű ember álláspontjára kíváncsi vagyok csak kérlek írjátok hogy melyikhez tartoztok.

2017. nov. 3. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Nemtudom nincs bajom Velük csak ne adják fel a hitüket itthon úgy mint skandinávoknál...olyan kerületben lakok ahol egy hatalmas sárga kereszt világ mint jelzőtűz egy evang templom tetejéről-nem zavar;)
2021. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9%
Az összes vallást be kellene tiltani. Agymosás, félelemkeltés:-
2021. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"olyan kerületben lakok ahol egy hatalmas sárga kereszt világ mint jelzőtűz egy evang templom tetejéről-nem zavar;)"


ez melyik országban van?

mi az, hogy "sárga kereszt"?

2021. márc. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én evangélikus vagyok, de mégis szörnyűnek tartom a skandináv államokban lévő gyakorlatot elvetem és a liberalizmus szörnyű szelleme is bejött. Luther egyébként koránt sem volt olyan radikális, mint Kálvin. Luther koránt sem dobott ki mindent és ismerte az adiaphoron fogalmát, ami a hit szempontjából közömbös, de az egyház jó rendje érdekében megtartható, ezért van az, hogy az evangélikus templomokban bár szerényebb módon, de egy oltár megmaradt és valahol még a díszesebb liturgia is pl. Skandináviában, sőt Luther még a szentekről való megemlékezést sem ítéli el, csak a közbenjárásukat nem fogadja el. A magyarországi evangélikusokra aztán nagyon hatott a puritán-református irányzat és ez sokban lepusztította a liturgiát, mivel aztán ez már a lelkekbe nagyon bele ívódott az új liturgikus próbálkozások zátonyra futottak a kétezres évek elején , mert sokban Luther Deutsche Messejéhez próbáltak visszatérni az egyház vezetői, de ezt sokan római katolicizmusnak vélték, nem tudván, hogy eredetileg ilyen volt Luther istentisztelete biblikus érvekkel alátámasztani. Mi valljuk azt is, hogy úrvacsorában jelen van Krisztus teste és vére, de együtt kenyérrel és borral, tehát az átlényegülést elvetjük. Igen vannak olyan evangélikusok is pl. az inkeri, ahol mind a mai napig nincsenek női lelkészek.
2023. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!