Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor fejeződhet be, a reformá...

Mikor fejeződhet be, a reformáció?

Figyelt kérdés

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.(Jn 14:6)

Mikor is volt az első reformáció,és mikor lesz az utolsó?

Azt olvashatjuk a Bibliából,hogy az emberek elhajlása az igaz útról,még az Édenben történt.Az első bűnbeesés után,Isten hozta a bűn megoldását. Meghozta az első helyettes áldozatot,mely "Isten ama Bárányára "utalt,aki elveszi a világ bűneit. Csupán egy rövid idő telt el,és Kain szembefordult Isten tervével,és nem igényelte a helyettes áldozatot. Áldozata,csupán hálaáldozat volt a föld terméseiből. Nem tartotta magát bűnösnek,s ezért cselekedett így. Az elhajlások után Isten reformert küldött. Énok,nem csak szavaival de tetteivel is az Igaz Isten hűséges követője volt. Nem kellett halált látnia.Isten magához ragadta öt élve.

A következő nagy reformer Nóé volt,aki 120 évig hirdette a visszatérést,és Isten ítéletét a bűnös világra. Nem tekinthető igazán hatékony reformátornak,hisz szavaira,csupán családja hallgatott. Csupán ők menekültek meg,az özönvíz elől.

A következő reformer Ábrám volt,akit Istennek ki kellett hívnia,a magasan civilizált Urkazdimból,annak bűnös szokásai miatt. Isten lénye,s az igaz imádat hihetetlen módon eltorzult. Általánossá vált,az elsőszülött fiúgyermek feláldozása,bálvány isteneik oltárán. Ábrám,amikor Isten őt kérte fia-Izsák-feláldozására,készségesen hajlandó volt arra,hisz az természetes volt kultúrájában. Isten,megmutatta neki,hogy Ő megveti azt az áldozati formát,és visszavezette,az édeni-Isten által elrendelt -formára.

A reformok összefoglalója,és írásba rögzítője Mózes volt. Isten tanította meg,40 éves birkaegyetemén,és a törvényhozás hegyén.

Mózes után,bírákon,prófétákon,és királyokon keresztül próbálta Isten,az Ő neve -jelleme,lénye lényege-hirdetésére választott népe elhajlásaiból való kivezetését. Bár ezek ,Isten Lelke vezetését élvezték,mégis temérdek elhajlás,hamis nézet ütötte fel a fejét,melyet a nép szívesen átvett.

Mire Jézus,mint Isten Fia elkezdte szolgálatát,Isten ismerete,jelleme teljesen feledésbe merült. Bár várták Isten szabadítóját,a messiást,de egy politikai,katonai vezetőt,egy diktátort vártak. Jézus,aki Atyja jellemét mutatta be népének,egy teljesen idegen messiási szolgálatot végzett köztük.Mindössze három ember ismerte fel benne Istent,s azok közül egy bűnöző,s egy idegen volt. Jézus,igazán,és egyedül hitelesen mutatta be Istent,szavaival,tetteivel,életével,s végül,mint az Édenben megígért "Isten,ama báránya",halálával megmentette a világot bűneiből.

Amint az Ószövetségben sem próféta,sem király,sem egyszerű ember nem fordultatott Istenhez bűnei helyettes áldozata nélkül,az újszövetségben,mi sem mehetünk Isten elé bűnösen. A mi helyettes áldozatunk,a hibátlan,szeplőtlen Jézus Krisztus. Ő,az egyedüli út. Ő,az egyedüli igazságunk,Ő az örök életünk egyedüli forrása. Ha követni szeretnéd őt,mint tanítványa,meg kell találnod útját! Jellemét,szándékát,cselekedeteit,megváltási tervét. Ha emberek rendeléseit ,hagyományokat,emberi példaképeket követsz,szabadságod van erre,de akkor nem vagy keresztény,hisz a szó,Krisztusit-Krisztus követőjét-jelenti.

Napjainkig számos reformer jelentkezett,akik megpróbáltak visszavezetni követőit a krisztusi igazságra. Erre a folyamatra mai napig szükségünk van,hiszen azóta is történnek elhajlások személyes,és közösségi életünkben.Luther,Kálvin ,Zwingli,Melanchton,és a többi reformátor példáját követnünk kell hitünk megújításában életünk végéig,illetve Jézus Krisztus 2. eljöveteléig. Nem,mintha attól várnánk üdvösségünket,hisz azt ingyen,kegyelemből kapjuk,hanem azért,mert üdvösségünk van kegyelemből,hit által. Nem egyedül kell ezt végeznünk,hisz Krisztus megígérte a Vígasztalót,aki elvezet minket minden igazságra.Krisztus igazságára. Ezt kívánom mindannyiónknak!



#elhajlás #reformátor #emberi példaképek #Krisztus igazsága
2017. nov. 4. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Kezd azzal, hogy megnézed egy szótárban a reformáció szó jelentését.


Ábrahám nem reformált semmit, hiszen előtte nem volt zsidó vallás, sőt leginkább Mózeshez köthető a kialakulása. Ebből következik, hogy Mózes sem volt reformátor.


Jézus sem reformált semmit, hanem új szövetséget kötött az emberrel.


Egyébként ettől függetlenül is számos tévedés van "kérdésedben". Például ez: "Mindössze három ember ismerte fel benne Istent". (Ha a temérdek helyesírási hibát nem számoljuk. Arra egy nap is kevés lenne.)

2017. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Engem is az a három ember érdekel. Szerinted ki az a három?
2017. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Péter,a jobb lator,és a megfeszítését levezénylő római százados.
2017. nov. 4. 23:15
 4/18 A kérdező kommentje:

1.Hsz.


Reformál:latin szó

Re(vissza)formál(alakít)-Visszaalakít

2017. nov. 4. 23:20
 5/18 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Sehol sem állítottam,hogy volt vallás Mózes előtt.

Én istentiszteleti formáról írtam,amit folyton meg kell reformálni.

Isten nem alapított vallást!


Mózes visszafordította az egyiptomi hiedelemvilágból Isten választott népét az igaz imádat felé.


Kérlek sorolj fel 10 helyesírási hibámat, a temérdekből.

2017. nov. 4. 23:36
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Továbbá a teljesség igénye nélkül, pusztán a 4 evangéliumból, akik felismerték Jézusban Isten Fiát: édesanyja Szűzmária, Erzsébet, napkeleti bölcsek, Simeon és Anna, Keresztelő János, a 12 apostol (Júdás kérdéses), sokan azok közül, akikkel csodát tett (nem mind), stb...


Nos ha sikerült megtalálni a "reformál" szó jelentését, akkor könnyen rájöhettél volna, hogy miért nem lehetséges, helytelen ennek használata.

A kinyilatkoztatás nem folyamatos reformálás volt, hanem Isten megismerésének hosszú folyamata, mely Jézus Krisztussal vált teljessé.


Az külön érdekes, ha szerinted Jézus tanítása is reformálásra szorul, lényegében ezt írtad le a folyamatos reformálás szükségességével.


Jézus azért is jött, hogy megalapítsa Egyházát, nem tudom honnan veszed, hogy nem alapított. Például ez az Egyház a 15. századra meglehetősen elvilágiasodott, így Luther fellépése (mint írtad) valóban szükség volt és nevezhetjük reformációnak.

De számos későbbi "reformátor" már kevésbé, hiszen semmit sem reformáltak meg, hanem saját elképzeléseik szerint új felekezeteket hoztak létre. Ami nem reformáció, hanem vallás/felekezet/gyülekezet alapítás.


Ne kelljen felsorolnom a hibákat, de elárulom, hogy a központozás is az. Fogd a szövegedet és másold be Word progiba, az majd kipirosítja az egészet.

2017. nov. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

Szia!


Krisztus visszakövetele zárja le a reformációt!


Üdv. Péter

2017. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

A reformáció sosem lehet egy lezárt folyamat, mindig újra és újra vissza kell irányítanunk életünket Krisztus tanításához.

Az 1517-es dolgot meg az azt követő néhány ügybuzgót én nem tekintem reformációnak.

2017. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Jézus tanait nem lehet megreformálni, mert "ég és föld elmúlnak, de az ÉN beszédeimből egy pont, vagy vessző el nem múlik".

A "reformátorok" a reformációval ezért sokat tévedtek.


Az emberek gondolkodási módjának meg reformálása az, ami soha be nem fejeződik.

2017. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

6.Hsz!


1.Igazold bibliai igékkel,hogy az általad felsoroltak felismerték Jézus istenségét!


2.Ádám,és Éva ismerte Istent.Kiűzetésüktől kezdve folyamatosan elhomályosult ismerete.

Jézus 100%-ban bemutatta őt,de ismerete elhomályosulása,már az Újszövetség kanonizálását tette szükségessé a 4.századra.


3.A reformáció mindig,a krisztusi tanhoz való visszatérést kell szolgálnia!


4.Jézus VALLÁST nem alapított soha!(Ami megmondja az embernek mit kell hinnie.)

Ő eklézsiát-egyházat-alapított.

Minden keresztény mozgalom,ami a krisztusi tanokhoz vezet vissza,az reformálás(magyarul visszaalakítás).


5.A gépem automatikusan javít,bár nem tudom milyen programmal.

2017. nov. 5. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!