Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor fejeződhet be, a reformá...

Mikor fejeződhet be, a reformáció?

Figyelt kérdés

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.(Jn 14:6)

Mikor is volt az első reformáció,és mikor lesz az utolsó?

Azt olvashatjuk a Bibliából,hogy az emberek elhajlása az igaz útról,még az Édenben történt.Az első bűnbeesés után,Isten hozta a bűn megoldását. Meghozta az első helyettes áldozatot,mely "Isten ama Bárányára "utalt,aki elveszi a világ bűneit. Csupán egy rövid idő telt el,és Kain szembefordult Isten tervével,és nem igényelte a helyettes áldozatot. Áldozata,csupán hálaáldozat volt a föld terméseiből. Nem tartotta magát bűnösnek,s ezért cselekedett így. Az elhajlások után Isten reformert küldött. Énok,nem csak szavaival de tetteivel is az Igaz Isten hűséges követője volt. Nem kellett halált látnia.Isten magához ragadta öt élve.

A következő nagy reformer Nóé volt,aki 120 évig hirdette a visszatérést,és Isten ítéletét a bűnös világra. Nem tekinthető igazán hatékony reformátornak,hisz szavaira,csupán családja hallgatott. Csupán ők menekültek meg,az özönvíz elől.

A következő reformer Ábrám volt,akit Istennek ki kellett hívnia,a magasan civilizált Urkazdimból,annak bűnös szokásai miatt. Isten lénye,s az igaz imádat hihetetlen módon eltorzult. Általánossá vált,az elsőszülött fiúgyermek feláldozása,bálvány isteneik oltárán. Ábrám,amikor Isten őt kérte fia-Izsák-feláldozására,készségesen hajlandó volt arra,hisz az természetes volt kultúrájában. Isten,megmutatta neki,hogy Ő megveti azt az áldozati formát,és visszavezette,az édeni-Isten által elrendelt -formára.

A reformok összefoglalója,és írásba rögzítője Mózes volt. Isten tanította meg,40 éves birkaegyetemén,és a törvényhozás hegyén.

Mózes után,bírákon,prófétákon,és királyokon keresztül próbálta Isten,az Ő neve -jelleme,lénye lényege-hirdetésére választott népe elhajlásaiból való kivezetését. Bár ezek ,Isten Lelke vezetését élvezték,mégis temérdek elhajlás,hamis nézet ütötte fel a fejét,melyet a nép szívesen átvett.

Mire Jézus,mint Isten Fia elkezdte szolgálatát,Isten ismerete,jelleme teljesen feledésbe merült. Bár várták Isten szabadítóját,a messiást,de egy politikai,katonai vezetőt,egy diktátort vártak. Jézus,aki Atyja jellemét mutatta be népének,egy teljesen idegen messiási szolgálatot végzett köztük.Mindössze három ember ismerte fel benne Istent,s azok közül egy bűnöző,s egy idegen volt. Jézus,igazán,és egyedül hitelesen mutatta be Istent,szavaival,tetteivel,életével,s végül,mint az Édenben megígért "Isten,ama báránya",halálával megmentette a világot bűneiből.

Amint az Ószövetségben sem próféta,sem király,sem egyszerű ember nem fordultatott Istenhez bűnei helyettes áldozata nélkül,az újszövetségben,mi sem mehetünk Isten elé bűnösen. A mi helyettes áldozatunk,a hibátlan,szeplőtlen Jézus Krisztus. Ő,az egyedüli út. Ő,az egyedüli igazságunk,Ő az örök életünk egyedüli forrása. Ha követni szeretnéd őt,mint tanítványa,meg kell találnod útját! Jellemét,szándékát,cselekedeteit,megváltási tervét. Ha emberek rendeléseit ,hagyományokat,emberi példaképeket követsz,szabadságod van erre,de akkor nem vagy keresztény,hisz a szó,Krisztusit-Krisztus követőjét-jelenti.

Napjainkig számos reformer jelentkezett,akik megpróbáltak visszavezetni követőit a krisztusi igazságra. Erre a folyamatra mai napig szükségünk van,hiszen azóta is történnek elhajlások személyes,és közösségi életünkben.Luther,Kálvin ,Zwingli,Melanchton,és a többi reformátor példáját követnünk kell hitünk megújításában életünk végéig,illetve Jézus Krisztus 2. eljöveteléig. Nem,mintha attól várnánk üdvösségünket,hisz azt ingyen,kegyelemből kapjuk,hanem azért,mert üdvösségünk van kegyelemből,hit által. Nem egyedül kell ezt végeznünk,hisz Krisztus megígérte a Vígasztalót,aki elvezet minket minden igazságra.Krisztus igazságára. Ezt kívánom mindannyiónknak!



#elhajlás #reformátor #emberi példaképek #Krisztus igazsága
2017. nov. 4. 21:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

8.Hsz!


Ezzel 100%-ban egyetértek:


"A reformáció sosem lehet egy lezárt folyamat, mindig újra és újra vissza kell irányítanunk életünket Krisztus tanításához."


Ezt azért írod,mert vagy Krisztus tanítását nem ismered,vagy a reformátorok munkáját.


"Az 1517-es dolgot meg az azt követő néhány ügybuzgót én nem tekintem reformációnak."

2017. nov. 5. 18:20
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

"Ezt azért írod,mert vagy Krisztus tanítását nem ismered,vagy a reformátorok munkáját."


Krisztust igyekszem ismerni, az úgynevezett reformátoroktól meg olvastam már elég sokat: Kálvint, Luthert, Melanchtont, és hát a radikálisabbakat is, Zwinglit, Szervét Mihályt (aki már Kálvinnak is sok volt...) Mondhatom aztán mind "sokat" tettek azért, hogy Krisztus Egyháza az üdvösség felé jusson. Kaptunk viszont helyette tévtanokat, megosztást, amit 500 éve nem tudunk megoldani és persze vértanúkat.

2017. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező, van értelme egyáltalán válaszolnom?

Általában a válaszokat megköszönni szokás, ezzel szemben te buzgón lepontoztál, holott még a Szentírást sem ismered.

Akár írhatnám azt is, hogy olvasd el és értelmezd, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket. Nem csak az őrtornyot és White írásait kell olvasni, az javadra nem válik, csak károdra.


De tessék, hogy egy kis fényt gyújtsak a tudatlanságban.


1, Szűzanyának az angyal jelentette ki, hogy kivel várandós, pontosan tudta. Olvasd el bátran. Ha továbbra sem érted, csak szólj, és megpróbálom szájbarágósan elmagyarázni.


2, Erzsébet pontosan tudta, mert úgy szólította Máriát, hogy Uramnak anyja.


3, A napkeleti bölcsek leborultak a kisded Fiú Isten előtt, de az ajándékok is jelképesek. Tömjén egyedül Istennek jár.


4, Tamásnál az "Én uram, én Istenem" ha számodra nem érthető, sokat nem tudok tenni...


Mondom, tényleg csak az kell, hogy nyitott szívvel és értelemmel olvasd a Szentírást.


Az Ószövetség idején lévő folyamatos reformálás úgy hülyeség, ahogy van. Ez ellent mond a kinyilatkoztatás folytonosságának. Sőt olyan eretnekség, ami kétségbe vonja az isteni kinyilatkoztatást, amit prófétái által tett.


Mutasd már meg, hogy hol írtam; Jézus vallást alapított. Meghívlak egy sörre akkor. Egyáltalán elolvastad amit írtam, vagy csak vitatkozni volt kedved és hülyeségeket írogatsz nekem?


Érdekesen javít... Javaslom keresd meg a szóköz, "space" billentyűt.

2017. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12.Hsz!


Felsorolnál néhányat,a tévtanítások közül,amit a reformátorok vezettek be?

2017. nov. 6. 06:02
 15/18 A kérdező kommentje:

13.Hsz!


1.A "Szűzanya" el akarta cibálni Jézust tanítása közben,mert őrültnek gondolta.(Mt 12:46-50)


2.Erzsébet nem magától szólt,hanem a Szentlélek szólt általa.Még fia,Keresztelő János is bizonytalan volt Jézus kilétéről.


3.A napkeleti bölcsek,a "zsidók királyát"mentek imádni.

"és ezt kérdezték: Hol van a zsidók királya, aki most született? Mert láttuk az ő csillagát napkeleten, és eljöttünk, hogy imádjuk őt."

Fel sem merült bennük,hogy a gyermek Isten Fia.


4.Tamás,mint a többi apostol,csak Jézus feltámadása után ismerte föl benne Istent.


Mi értelme volt a prófétai kinyilatkoztatásokra,ha nem volt szükség reformokra?(Visszaformálni az Isten ismeretét,tiszteletét az édeni ismerethez.)


A Római Katolikus vallás,sosem volt Krisztus egyháza,hisz Krisztustól idegen módszereket Krisztus sosem enged meg egyházában.

A Római Katolikus,az vallásfelekezet. Semmiben sem hasonlít a Jézus korában ismert "eklézsiákra".


"Jézus azért is jött, hogy megalapítsa Egyházát, nem tudom honnan veszed, hogy nem alapított. Például ez az Egyház a 15. századra meglehetősen elvilágiasodott, így Luther fellépése (mint írtad) valóban szükség volt és nevezhetjük reformációnak."

2017. nov. 6. 06:43
 16/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha White írásait kevesebbet bújnád és többet olvasnád a Szentírást, talán a Szentlélek is hatékonyabban működne benned és világosítaná meg értelmedet.


1., Az angyal kijelentette neki, fia lesz Emmanuel, ezért pontosan tudta, még ha nem is teljesen fogta fel akkor. Viszont a Kánai mennyegzőn már ő kéri, hogy változtassa a vizet borrá. Tehát akkorra már tudatában volt isteni hatalmának. Ettől függetlenül édesanyaként féltette.


2., Erzsébet szólt a Szentlélek által. Ahogy a próféták is Isten által szóltak. És? Ettől még megtudta és meg is vallotta, amikor Máriát a Fiú Isten anyjának szólította.


3., Te magad idézted, hogy imádják őt. Leburulva imádták Krisztust. Biztos minden királyt szokás imádni. Biztos Heródest is leborulva imádták. Ennyire ne legyél elvakult.


4., Volt kitétel, hogy csak feltámadása előtt számít?

Ha volt, akkor olvasd el a bárkáról szóló szentírási részt. Ha nem, akkor is elolvashatod, csak nem értem, hogy miért ne lenne jó a példám.


A prófétai kinyilatkoztatással Isten mindig új és új tudást adott a Szentlélek által. Ez nem reformálás. Nem is értem hogy lehet két fogalmat ennyire keverni és összemosni.


Továbbra sem látom, hogy hol írtam: "Jézus vallást alapított". Így továbbra is várom az idézetet tőlem, máskülönben hamisan rágalmaztál.


Melyik Krisztus Egyháza? White hamis próféta vallása?


Egyébként amit a 16 századi reformátorokról írsz, az is egyszerűen hülyeség. Egyszerre nem fogadhatod el Luthert és Kálvint, mert Luther szerint Kálvin egy eretnek volt, nem is beszélve a többiről. Az pedig biztos, hogy mind Luther, mind Kálvin eretneknek és hamis prófétának tartana számos 19-20. századi "reformátort", mint Russel és White.

Hiszen itt nem reformálásról beszélünk, hanem új vallások alapításáról.

2017. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

1.Én nem tudom,hogy mit szoktál olvasni,de hazudni azt tudsz.Mindjárt az elején:


"Viszont a Kánai mennyegzőn már ő kéri, hogy változtassa a vizet borrá."


Ezzel szemben,a Biblia ezt írja:


" És amikor fogytán volt a bor, Jézus anyja így szólt hozzá: „Nincs boruk!” És Jézus ezt válaszolta neki: „Vajon énrám tartozik ez, vagy terád, asszony? Még nem jött el az én órám?” Anyja szól a szolgáknak: „Bármit mond, tegyétek meg!”


Itt nyilvánvaló,hogy Máriának fogalma sem volt,hogy Jézus hogy oldja meg a kérdést.


2.Erzsébet nem tudta megérteni azt,amit a Szentlélek mondatott vele.

Ha értette volna,nem kérdezte volna meg fia,Jézus kilétét.


3.Értelmes embernek nem nehéz megérteni,hogy a keleti bölcsek Isten megszületését,vagy egy király megszületését köszönteni mentek Izraelbe.Sajnálom,ha neked nem megy.


4.Kétségtelen,hogy fenti írásomban nem írtam ki,hogy "Jézus feltámadásáig".

Hogy jött ide,a bárka?


5.Aki ismeri a Bibliát,annak világos,hogy a próféták dolga rendszerint visszavezetni népét az elhagyott útra.Az Ádám,és Éva által gyakorolt istentiszteleti formára,valamint az általuk ismert Istenhez.

NEM ÚJ ISTENHEZ,ISTENTISZTELETHEZ!


""Jézus azért is jött, hogy megalapítsa Egyházát, nem tudom honnan veszed, hogy nem alapított."


Sehol sem állítottam,hogy Jézus nem alapított eklézsiát,csak azt,hogy az egyetlen vallásfelekezettel sem azonos.


Krisztus egyháza tagjait elhelyezte minden vallásfelekezetben,hogy igazságát közvetítsék mindenütt.


Nem ismerek egyetlen vallásfelekezetet sem,amit EG White alapított volna,netán amit kisajátított volna.Ez is egy hazugságod.


Nyilván,mély tudatlanságodból fakad utolsó hazugságod is.

Sem Luther,sem Kálvin,sem EG White keresztény barátai nem akartak új vallást alapítani.Ők mindnyájan,saját felekezetüket akarták visszavezetni a krisztusi útra.


Azt elismerem,hogy az istentelen inkvizició tanaihoz,módszereihez,a búcsúcédulákon árult bűnbocsánathoz képest,mindezek eretnekek voltak.

2017. nov. 7. 01:40
 18/18 anonim ***** válasza:
40%
Remélem, hogy soha: a visszafordulást, visszatérést az "eredetihez", a gyökerekhez soha nem lenne szabad feladni vagy szem elől téveszteni (felekezettől függetlenül).
2020. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!