Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha Isten mindentudó,...

Hogyha Isten mindentudó, akkor azt is tudnia kellett, hogy az emberek bűnbeesnek majd, igaz?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

Jó, hogy idézted a szócikket - csak nem érted, ami ott van.

Pontosabban leírva: a tökéletes nem tud MAGÁTÓL tönkremenni.

Mivel a világon kívül csak Isten létezik, és ő ugye nem akarta tönkretenni a világot, ezért egy tökéletes világ soha nem is ment volna tönkre.

NEM: A SZABAD AKARATTAL együtt SEM ment volna tönkre!

Másrészt a jelenlegi világunkban csak 2 tökéletes dolog létezik, és ebből egyik sem az autó.


Egyébként egy észrevétel: ha leírnád, hogy milyen mentális betegséged van (nem ide, hanem az egészség kategóriába), akkor megpróbálhatnánk segíteni neked.

Ha nem akarsz meggyógyulni, akkor viszont jó lenne, ha beszüntetnéd az itteni írásodat, mert mindenkinek ártasz vele. A hívőknek is és az ateistáknak is.

2017. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:

"Ha nem akarsz meggyógyulni, akkor viszont jó lenne, ha beszüntetnéd az itteni írásodat, mert mindenkinek ártasz vele."

Ez aztán hsz! Elnémítani, befogni a száját, akivel nem értek egyet! Gratulálok! Ahhoz képest hogy az én hsz-eimet -melyekkel következetesen emelni szándékoztam a szintet a birkózó pástról- következetesen lenullázod, ahhoz képest ez mélyebben a gödör fenekén van.

2017. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
Szomorú, ha több névről írsz, és ráadásul még tilos is.
2017. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim válasza:
27%

Szerintem nincs isten. Ha van, rendkívül gonosz. Kezdjük ott, hogy "a saját képére és hasontatosságára teremtette az embert". Tehát emberszerű lény kell, hogy legyen. Ezzel nem vitatkozhatnak a kedves hívők, hiszen a biblia igazat mond, nem? Ha olyan jó az isten, akkor miért teremtett rossz dolgokat? Vagy azt a sátán teremtette? Akkor most két azonos erejű isten van? A rossz meg a jó? A jó is csak akkor jó ha hiszünk benne? Aki nem hisz az t hagyja megrohadni? A rossz embereket miért nem pusztítja el? Miért öl meg betegségben ártatlan gyerekeket? Milyen bűnt követtek el? Ne próbáljátok bemesélni, hogy amikor megszámlálhatatlan dolgon tudna javítani, azzal foglalkozik, hogy Jóskapista megtapasztalja a fájdalmat. Egyszerűen nem foglalkozik velünk (már ha van). Ha valami megmagyarázhatatlan történik, akkor isten csodát tett. Ha valami rossz, azt magunknak köszönhetjük?

Ha már a bűnnél tartunk, istennek tudnia kellett hogy enni fognak az "almafáról". Ilyennek teremtett minket. De ha tudta, miért helyezte oda az almafát? Merő gonoszságból? Tulajdonképpen mi is az "almafa"? A tudás fája. És miért tiltott? Mert minél nagyobb a tudásunk, minnél jobban belelátunk a dogokba, annál inkább rá kell jönnünk, hogy nincs isten.

Aztán mi van a dinoszauruszokkal? Azokat egy másik isten hozta létre korábban? Vagy a miénk próbából? És miután 160 millió év alatt sem fejlődtek értelmessé törölte a projektet?

És mi van a többi vallással, amelyek ezer évekkel régebbiek, mint a kereszténység? Jött egy új isten (a miénk) és törölte a régieket?

Na ezekre várok választ.

2017. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

"53 Szomorú, ha több névről írsz, és ráadásul még tilos is."

Ezt remélem nem nekem írtad, mert én egyről írok erről eˇ

- szomorú, hogy nem értek veled egyet, igen.

De az előzőnél végül is leértünk a mocsár aljára: nincs isten, de gonosz!

:D:D:D

2017. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

Nézd: nem tudom, miért szórakozol velem.

Nem pontoztalak idáig, mert szerintem hatalmas ezoterikus zagyvaságokat írsz ugyan, de nem vagy destruktív, mint a 43%-os.

De most az utolsó írásodat pontoztam, mert ez már csak tiszta gyűlölet, semmi más.

Elmehetnél talán pszichológushoz, mert szerintem sérült vagy.


Amúgy az én véleményem erről az istenről sokkal jobb, mint amit te írtál, vagy az előző.

De ezt már sokszor leírtam máshol, és itt nem ez volt a kérdés.

2017. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:

semmi gyűlölet, semmi ezotéria, semmi megértés, semmi sérülés... Hogy "erről az istenről" (aki nincs, de gonosz:) mi a véleményed - szerinted ez érdekes másnak?

Mert szerintem nem.

2017. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
0%

Mert Isten Az Igazság

- a vélemény meg egy vélemény,soha nem az igazság.

(egyébként "gyűlöletről beszélsz, de engem "sérültözöl" le - magyarul bolondnak tartasz, - de ez is csak egy vélemény, mint a véleményed istenről. Mi lenne ha összhangba kerülnél magaddal?)


"Minden, amit hallunk, vélemény, nem tény, és minden, amit látunk, nézőpont, nem a valóság."

Marcus Aurelius

2017. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

Nem tudom, feltűnt-e, de azt nem én írtam.

Az pedig biztos, hogy mentális sérült vagy, és a legjobban akkor járnál, ha ezt gyógyíttatnád. Az még itt is látszik, az írásaidból, hogy szenvedsz tőle.

2017. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki írta - és mindegy. A "mentális sérültség" véleményed meg pont leszarom, de ha papagáj vagy csak hajtogasd.
2017. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!