Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tele van a gépem illegálisa...

Ha tele van a gépem illegálisan letöltött szoftverekkel, filmekkel, zenékkel, akkor bűnt követtem el Isten szemében?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 18:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem demokratikus alapon dől el hogy mi a mérce. Ha így lenne, nem lenne olyan parancsolat hogy "ne paráználkodj". :)
2017. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Az üres adathordozók ára egy olyan adóval van növelve amit az Artisjus felé fizetsz meg, ők pedig ezt a bevételt szétosztják a jogtulajdonosok között. Tehát előre kifizetted a lopás által keletkezett kárt (még ha nem is tételesen, csak jelképesen). Ezért nem bűn, mert az Artisjus feloldozott téged a bűnök alól. Az a bolond aki nem használja ki és a semmire fizeti ki a plusz adót.
2017. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%
igen
2017. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Na, tisztázzunk valamit!

A letöltött SZOFTVER, az lopás. Börtönbe is kerülhetsz miatta.

A letöltött ZENE és FILM - amennyiben az égvilágon senki más nem fér hozzá - az a tied. Arra való a jogdíj, hogy ezt fedezze.

De tényleg SENKINEK nem adhatod oda!

Ha odaadod, akkor végső esetben ugyanúgy börtönbe kerülhetsz.


Használj ingyenes szoftvert, pl. Linuxot.

2017. nov. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, hogy ahonnan letöltötted a zenét, az viszont orgazda, hiszen tilos TERJESZTENI. Ez ugyanúgy bűn a részedről is!


Hacsak nem ingyenes zene, film, stb. Ezt a gyártó honlapjáról tudod letölteni.

2017. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%

" De attól lopás marad és a tízparancsolat megszegése. Ennyi.


Szerencse, hogy én nem vagyok vallásos. "


A lopás nem csak Isten törvényei szerint bűn,hanem emberi törvény szerint is,szóval ha lopnál,senkit nem fog meghatni,hogy nem vagy vallásos.

2017. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Na jó,akik már átmentek a végletekbe,azt azért tisztázzuk,ha én magamnak letöltök egy zenét,azért hadd ne lincseljenek már meg. Ha valaki meg nem tölt le egy zenét,az sem épp az erkölcs netovábbja,azért ne állítsuk be úgy,mintha ez az illemórák csúcsfokozata lenne.
2017. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Merete!

Ugye elolvastad a #14-et?

2017. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen,elolvastam,nem is neked írtam a kommentet,hanem az 51%-osnak, aki már majdnem oda lyukadt ki,hogy a becsületesség mintapéldánya az,aki nem tölt le semmit,aki meg igen,az milyen undorító dolgot csinált. Erre reagáltam,hogy szerintem nem attól leszek undorító vagy tisztességes,hogy letöltök-e valamit,vagy nem,sőt,mikor kiemeltem,hogy magamnak töltöm le,azt pont azért csináltam,mert olvastam a 14-es választ és utaltam rá,hogy abba a táborba tartozom,aki ha letölt egy zenét,az nem jut tovább senkihez.
2017. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha viszont a fölötte lévő kommentemre céloztál,arra is az a válasz,igen olvastam,de akkor sem értem,hogy miért írtad oda a lopás témájához,hogy szerencsére nem vagy vallásos.
2017. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!