Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagyok hitetlen?

Miért vagyok hitetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magam alatt vagyok. Érdekelne, hogy miért nem tudok hinni semmiben? Hiszek Istenben, de nem úgy mint bármelyik vallás. Szerintetek mi az értelme az életnek, ha folyton hibázunk, ölünk, bántunk stb.



2017. nov. 3. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Én azt tudom elképzelni hogy minden az anyagokon múlik és a világ bizonyos anyagok körforgása. Valami rosszat teszel ha nem is ebben az életedben de fizetned kell. Ha jót akkor jó fog érni. Vallásban én sem hiszek az csak mese mind. Istenben sem igazán hiszek. Aztán ki tudja. Nagy rejtély ez, meg a létezés is, ezek felfoghatatlan dolgok.
2017. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mérlegeld,hogy édesapád hányszor dicsért meg gyermekkorodban,és hányszor fejezte ki előtted másoknak őszintén,milyen büszke rád!


Az ember önértékelését édesapjától nyeri,és viszonya Istennel,hasonló,az édesapjával való viszonyához.

2017. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kedves_ válasza:
Magadban keresd a választ!
2017. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért vagy hitetlen. Lehet hogy nem is tudsz semmit Istenről azon kívül hogy megteremtette a világot és állítólag mindenkit szeret? (Legtöbb embernek több információja nincs is, ennyivel meg nyilván nem lehet beérni.)


"Szerintetek mi az értelme az életnek, ha folyton hibázunk, ölünk, bántunk stb."


Szerintem az, hogy pl. ahogy az általad említett példák során elrontjuk a kapcsolatunkat Istennel, azt ugyanúgy helyrehozzuk. Ez önerőből nem fog menni, csak ha valaki más helyettem "elviszi a balhét". Márpedig csak Jézus tudott tökéletesen élni, és a kereszten ezáltal úgy "elvinni a balhét", hogy ő épp hogy semmi büntetést nem érdemelt volna.

Így aztán bűnbánattal bízni Krisztusban, és hagyni Istent hogy olyanná alakítson, amilyen ő akarja hogy legyek...

2017. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hogy tudtok igazán hinni Jézusban vagy Istenben? Én is hiszem, hogy van egy Isten, aki teremtett és alkotott stb. Sőt, most megint templomba is járok, mert próbálok hinni.

De ti hogy lehettek ebben ennyire biztosak, hogy Jézus valóban miattunk halt meg, vagy valóban itt van velünk és segít?

2017. nov. 4. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sok évnyi ateizmus után, és tagadás után imádkoztam egyet. Úgy éreztem, hogy a keresztények gyengék, és inkább az ősi pogány szokásokhoz ragaszkodtam. De ezek elvesztették a realitásukat. Elkezdtem megint barátkozni a kereszténységgel az utóbbi hetekben. Tegnap imádkoztam alvás előtt, és kértem Jézust, segítsen abban, hogy megtapasztaljam milyen hinni, és kereszténynek lenni. Adjon egy jelet, vagy egy álmot. Álmomban egy hívő keresztény voltam, alázatos és tisztességes. Rózsafüzért fogtam a kezemben, és tudtam, hogy létezik az Úr. Én így éltem meg ezt ma hajnalban. Nem vagyok megkeresztelve, de már tervben van, hogy felnőtt fejjel, önszántamból válasszam a helyes utat.
2017. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert Jézusban hinni nem vakhit.

[link]


Racionális érvek szólnak a hit mellett.

2017. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Kicsint ellentmondásos ami írsz!

Kérded miért vagy hitetlen?, aztán pedig azt, hogy hiszel Istenben.

Most melyik az igaz?

Próbáld meg tisztázni, mi az amit hiszel Istenről, illetve mit jelent számodra az, hogy "Hiszek Istenben,..?"


Az élet értelme, hogy ne "olyton hibázunk, ölünk, bántunk stb."

Inkább tudjuk meg Istentől, miért NE TEGYÜK ezeket Szerinte. Nem bánod meg ha engeded, hogy a Teremtőd elmondja ezt neked. Csak egy Biblia kell hozzá, és napi néhány perc...és kitartás:-) csodálatos dolgokat ismerhetsz meg Tőle, amely értelmet ad az életednek :-)...és minőséget :-)

2017. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hit építése,rendszerint egy folyamat(kivéve néhány esetet,mint pl.Saulus damaszkuszi útján).


A hit építése,Istennel való közösség(ima),a Szentírás tanulmányozása,és Isten megpróbálása által történik.

(Isten megpróbálása lényegében tér el,a megkísértésétől.)

Aki Őt megpróbálja,az az Ő akarata követése olyan körülmények között is,amely súlyos hátrányok előrelátásával jár.(Pl.Rágalmazók társaságában vagy kénytelen tartózkodni,és megpróbálnak rávenni,hogy te is rágalmazd azt akit mindenki.Ha Isten igazságosságát követve mindenki ellenében megvéded a rágalmazottat,súlyosan kockáztatod,hogy kiközösítenek.

Istennek alkalmat adsz védelmeddel,hogy jól jöhess ki,egy ilyen helyzetből.Megtapasztalhatod a szeretet hatalmát,ami megerősít hitedben.)

2017. nov. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

11-05 15:21-es valaszolonak irnam:

Pont ez a baj, hogy ez nem most van, itt es nem racionalis.

Miert nem tudja megmutatni magat, vagy az elet ertelmet?

Eljott 2000 eve, es azota miert nem segit, hogy elmelyuljon a hitem? Miert kell egy embernek ennyi rosszat atelnie? Miert nem segit, miert nem mutat egy csodat? Hogy higyjek benne, a sok rossz dolog ellenere?

2017. dec. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!