Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám milyen nemű lehetett a...

Ádám milyen nemű lehetett a teremtésekor?

Figyelt kérdés
Amikor még nem volt mellette Éva, mert Isten még nem tudta, hogy társra is szüksége lesz.
2017. nov. 11. 10:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Férfi. Már a neve is az héberül, Adam=férfi.
2017. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Mint ahogy első is írta, ádám csupán annyit jelent, hogy ember, férfi. Az éva szó pedig csupán annyit, hogy nő. Tehát összeségében arról van szó, hogy Isten férfinak és nőnek teremtette az embert.
2017. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pietrosol ***** válasza:
12%

Sziasztok!


#1!


Honnét vetted, hogy az Ádám név jelentése férfi?


Eddig úgy tudtam, hogy embert, emberiséget, vörös színűt, földből valót jelent.

2017. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Lapozz fel egy héber szótárat.
2017. nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:
0%

#4!


Hirteken nem találom, lehet, hogy az akkáddal és szanszkríttel együtt még dobozban van, mert nemrég költöztem.


Addig is, míg előkerítem.. tudnál linkelni valamit?

2017. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

Az Ádám[1] bibliai férfinév, az első emberpár férfi tagjának neve.[2] A név héber eredetű (אָדָם), az eredeti jelentése: ember (az emberi faj neve vált személynévvé).[2]

Az Éva[1] bibliai női név, a bibliai teremtéstörténet szerint az első emberpár nőtagjának neve, eredeti héber alakja חַוָּה Chavvá.[2] A szó eleji erős H hang a görög átiratban elhalt (vö. Noah → Noé).[3] A szó a létigéből származik, jelentése életet adó,[4] a bibliai magyarázat szerint minden élők anyja.[2][5]

2017. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:
55%

#6!


Köszi!


Magam ezt találtam-#Az Ádám[1] bibliai férfinév, az első emberpár férfi tagjának neve.[2] A név héber eredetű (אָדָם), az eredeti jelentése: ember (az emberi faj neve vált személynévvé).[2] A szó alapjelentése „vörösnek lenni”, az adam szó sok sémi nyelvben egyben „embert”, „földből valót” és „vörös színűt” is jelent[2] (héber: אָדָם, arab: آدم). A szó legkorábbi forrása a sumer ad-da, amely atya jelentésű.[3]"


Nem tudom, hogy Veled próbáltam-e kommunikálni feljebb, de továbbra sem látom sehol, hogy az Ádám szó férfit jelentene.

2017. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 imakommandós ***** válasza:
Nem jelent férfit de himnemű főnév.
2017. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit átcsúszok a valláskritikába.


Isten a maga képére teremtette az embert. Az a különös ebben, hogy Istennek nincsen szüksége meghatározható nemre, hiszen nem szaporodik, kivéve egy esetet, ami kétes, hogyan is történt. Jézusról azt mondta „ma szültelek téged”. Ezért nem világos, az embernél miért részesítette előnyben az egyik nemet, pontosan a hímet, hogy azt teremtette meg először és nem a kettőt egyszerre, együtt?


Idézet: Így Krisztus sem önmagát dicsőítette meg, hogy főpappá legyen, hanem az, aki azt mondta neki: ,,Fiam vagy te, ma szültelek téged'' [Zsolt 2,7].

2017. nov. 11. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy Isten még nem tudta? A mindenható teremtő Isten ne tudta volna,ezt honnan vetted? Természetesen férfi volt a teremtésétől kezdve...
2017. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!