Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovások! Mit tennétek ha...

Jehovások! Mit tennétek ha kiderülne, hogy a gyereketek meleg, sőt azonos nemű párja van?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 19:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
semmit
2015. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%
Ez miatt nem tennének semmit. Náluk csak az égbekiáltó bűn, ha valaki kiválik a szervezetből. Teljesen kisiklott érték ítéletük van.
2015. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

szia.

Nem tudom miért lehetetlen tisztelettel beszélgetni, és nem groteszk módon ironizálni?

Ennyire nehéz valóban keresztény tulajdonságot felölteni? mivel annak tartjátok magatokat.


Nem Jehovások, hanem Jehova Tanúi vagy rövidebben a Tanuk.

A válaszoló pedig milyen felhatalmazás szerint nyilatkozik más nevében? azért hogy tudjon jó keresztényhez méltóan gyülőletet szitani gyülölködni?


Ilyenkor hol van Isten szelleme amivel állitólag csak Ti rendekeztek a Tanúk nem....

Ilyenkor látod magad, hogy milyen minőségben vagy keresztény ?

2015. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%

a válaszom.


Ha egy Tanúnak egy gyermekéről kiderülne akkor erre vannak Bibliai tanácsok a szentirásban.

A szülőknek akkor is jó példával kell elől járni, és segitséget nyujtani. ha végkép nem megy, vagy nem akar keresztény életet élni akkor rábizzák a teremtőre, de ettől még a gyermekük marad,, nagy fájdalom ez egy szülőnek.


ezért is nem értem miért élvezed hogy viccet csinálsz ebből függetlenül hogy Tanú vagy más hitben járó szülei is vannak...

2015. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"rábizzák a teremtőre"

Ez mit jelent?

2015. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a gyereknek sokkal nagyobb fájdalom ,mint a egy szülőnek , de mivel nem vagytok a helyébe, ezért nem is fogjátok megérteni.
2015. jan. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 ftf1983 ***** válasza:
88%
Egyik ismim jehovás családban nőtt fel, az egy dolog, hogy az apja veréssel nevelte a gyerekeit a rendes, erkölcsös életre, de amikor a srácról 14 évesen kiderült, hogy meleg azonnal utcára tették.
2015. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, ezekhez a szülőkhöz se mennék az tuti!

Amugy nehéz ez mind a szülőnek, mind a gyereknek. Tudom, hisz meleg vagyok, átéltem a dolgokat a szüleimmel. Minket a vallás nem köt, anya és én pogányok vagyunk, a hugom és apa keresztény. Mamám meg agyműtétre akart küldeni annó. :D A szülő ezt bukásnak véli és ugyérzi az ő hibája, speciel mindig a fiuk érdekeltek, az oviban is már őket néztem. Nem tehetnek a szülők erről!!!! Ha a gyerek elmondja, semmit ne tegyenek, csak hallgassák meg, azzal h elitélik a lelkét törik szét. Ilyenkor az jut eszébe, ha a szüleinek se kell, akkor senkinek. Ezt akarjuk? Ugye nem?

Beszélgessenek vele, az érzéseiről, az életéről. Érezze hogy a szülei szeretik és mellette álnak. :) Probálják, még ha nehéz is, de megérteni és majd idővel elfogadniuk, hogy a fiuk más. Ezzel sokat segítenek neki. :)

Tudom hogy nehéz, 2 évig "háborúztam" ezen a szüleimmel, de mára semmi gond. :)

2015. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11%

rábizzák a Teremtőre azt jelenti:


Nem fájditják feleslegesen a szivüket,(Bár nem örvendenek) és félreteszik a dolgot, és nem fognak hadjáratot folytatni, hanem rendszeres imával kérik a segitséget Istentől, hogy jó megoldás szülessen és ha van rá mód segitsen a helytelen cselekvőnek visszatérni a Természetes keresztény életre


aki ezért kidobja a gyermekét az rossz fényt vet Istenére, mert a gyermek a gyermekük marad, kivéve ha olyan dolog történt ami veszélyezteti a szülők anyagi szellemi és fizikai jólétét, s akkor sem kihajitják,


Nem hiszem hogy az a szülő akinek a gyermek veszélyezteti az életét azt továbbra is (és itt felnött gyermekre utalok) köteles lenne megtürni az otthonában.

2015. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%

"Hanem rendszeres imával kérik a segitséget Istentől, hogy jó megoldás szülessen és ha van rá mód segitsen a helytelen cselekvőnek visszatérni a Természetes keresztény életre "


Helytelen cselekvő? Mi az ,hogy helytelen. Az a nyomorult gyerek nem tehet arról ,hogy minek született. Nem a gyerek kérte, hogy éljen egy olyan életet ,ahol elítéli a sok primitív buta ember. Vagy mit gondolsz ,hogy mazok ,vagy mégis mi a szart? Mi az ,hogy természetes keresztény élet?

Nem léteznek keresztények ,gondolom fogalmad sincs róla ,hogy mit hirdetne az. Ahogy a hívőknek a nagy része sem. Az eredeti Kereszténységben (ami sosem jött létre) nem létezik "Isten".


"aki ezért kidobja a gyermekét"


Aki kimeri dobni a gyerekét ,az nem szülő. El kéne venni ilyenektől a gyereket. Senkinek sincs joga ,még a szülőnek sem a gyerekét olyanra formálni, amire ők gondolják. Ezek nem szülők ,hanem önző férgek.


"kivéve ha olyan dolog történt ami veszélyezteti a szülők anyagi szellemi és fizikai jólétét"

Ez fordítva nem mondható el? Aki veri a gyerekét , lelki terrorban tartja, annak mi joga van egy gyerekhez.

2015. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!