Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A ’Negyven hadísz’...

-a- kérdése:

A ’Negyven hadísz’ egészének hitelessége mennyire elfogadott a muszlimok között?

Figyelt kérdés

Szunniták, síiták?

Azt látom, hogy mind a három magyarországi iszlám egyház elfogadja ezeket hitelesként.


2017. nov. 14. 14:52
 1/4 anonim válasza:
61%
Miaza negyven hadisz? Hányféleképpen lehet lefejezni valakit?
2017. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

„A Hadísz.. Mohamed próféta életéről, személyéről és tanításairól, illetve más korabeli muzulmánok tetteiről és szavairól összegyűjtött szájhagyomány útján terjesztett közlések gyűjteménye. Az iszlám legtöbb irányzatában az isteni kinyilatkoztatás hiteles forrásának tartják, a Koránt követően, másodikként..”

[link]


Több százezernyi hadíszt gyűjtöttek össze, amelyekből vannak válogatások. Ilyen a ’40 hadísz’-nak (vagy 40 hagyománynak) nevezett is, melyet An-Nawawi imám válogatott össze a 13.sz-ban, az iszlám alapelveivel kapcsolatban, az általa leghitelesebbnek vélt hadíszokból.

[link]


Úgy tudom, hogy a 40-est a muszlimok nagy része elfogadja, mint hiteles hadíszok gyűjteményét, de vannak akik szerint nem mind hiteles.

A kérdésem is ez, melyek azok a muszlim közösségek, amelyek nem fogadják el a 40-es minden hadíszának hitelességét (a koránitákon kívül).?

2017. nov. 18. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Hadiszok nem egyenlőek a Koránnal. Ahogy a wiki is írja sok ezer hadisz maradt fenn hadiszgyüjtőknek köszönhetően, akik nem csak gyüjtötték de kategorizálták is ezeket. Én például szunnita vagyok, de nem fogadom el mindet csak azért mert valamelyik középkorban élt hadiszgyüjtő szerint eredeti hadisz. A hadiszgyüjtők között sincs 100% os egyetértés adott esetben. Meg kell nézni a keletkezés körülményeit és hogy tartalmaz e ellentmondást más hadiszikkal vagy a Koránnal. Olyan nics hogy szunnita vagyok és az összes Bukharit elfogadom, de ha síita vagyok az össest elutasítom. Ez a keresztényeknél bevett gyakorlat. Az adott irányzat kiválasztotta a számára hiteles könyveket és azok kerültek a Bibliába, a többire rámondta hogy apokrif eretnek írat és mindenkinek ehhez kellet igazodnia.
2017. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hogy jön a 40-es gyűjteményhez a Bukhári összes?

A 40-es csak 42 db hadíszból áll. A kérdésem az volt, hogy mely muszlim közösségek, vagy irányzatok utasítják el, ill kik vitatnak ebből hadíszokat?

2017. nov. 21. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!