Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék az iszlám útjára...

Szeretnék az iszlám útjára lépni de mivel nem tudok se írni se olvasni ezért csak a Magyarra fordított Koránból tudnék tanulni. Mennyire elfogadott a nem arab nyelven íródott Korán tanítása? Magyarországon, hol tudnám felvenni az iszlám hitet?

Figyelt kérdés
Kérem segítsen valaki!
2017. júl. 16. 18:22
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
51%
Ne vedd fel
2017. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%
kész
2017. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De mindenképp felszeretném venni! Úgy érzem csak így moshatom tisztára magam. 23 éves vagyok elég érett ahhoz, hogy döntsek arról, hogy miben hiszek és hogy hogyan szeretném élni az életem. Sajnos a keresztelésembe nem szólhattam bele.
2017. júl. 16. 18:29
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
De ha még nem is olvastad a Koránt, akkor honnan tudod, hogy abban hiszel??
2017. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Olvastam néhány verset de Magyarul és nem tudom, hogy mennyire hiteles és elfogadott a nem arab nyelven íródott Korán olvasása.
2017. júl. 16. 18:45
 6/28 anonim ***** válasza:
Szerinted a vilag cirka masfel milliard muszlimjabol mindegyik ert, olvas, ir arabul olyan magas szinten, hogy sima ugy szamara ertelmezni egy 1400 eve valtozatlan szoveget, ami meg valodi anyanyelvuek szamara is kihivas sokszor?
2017. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Ne csak a koránt olvasgasd, hanem a hadíszokat is!
2017. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
Anélkül is lehetsz muszlim hogy értenél arabul. A neten megtalálod több mecset elérhetőségét. Biztosan szívesen segítenek és adnak olyan magyar nyelvű Korán fordítást ami megfelelő.
2017. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Kérj Istentől tanácsot közvetlenül imában, gondolatban, hogy hogyan tudnád Őt jobban megismerni, hogyan lehetnél Vele kapcsolatban, hogy tudsz jó úton járni, tiszta lenni?

Keresd az önmagát is feláldozni kész Szeretetet.

Aki az ellenségét is szereti...


Az iszlám vallás annyira elfogalja az embereket a sok vallásos tennivalóval, hogy kérdéses, hogy jut-e idő Istenre? Nem kell ahhoz iszlámnak lenned, hogy tényleg Isten családjához tartozzál.

2017. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A mecsetekben van rendes magyar fordítás + értelmezés, ingyen odaadják. Itt felveheted az iszlámot is, de nem kell feltétlenül odamenned, bárhol azzá válhatsz, ahol van két muszlim tanú.


Az arabot idővel illik megtanulni, mivel csakis az arab nyelvű Korán számít Koránnak, de nem feltétele az iszlám felvételének.

2017. júl. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!