Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ortodox kereszt az minden...

Az ortodox kereszt az minden ortodox országban ugyanúgy néz ki?

Figyelt kérdés

Én szeretnék venni egy ortodox keresztes nyakláncot, már ki is néztem, de a leírás szerint ez orosz ortodox kereszt.


[link]


Így néz ki.

Ez akkor csak az oroszoknál használatos, vagy mindegyik ortodox egyházban elfogadott és szent jelkép?



2016. júl. 4. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Beírod a gugliba "ukrainian orthodox cross" és tádám. :)


Ez találtam:


[link]


(Úgy látszik kanadai oldal ,ott sok ukrán él)

2016. júl. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ez a letisztult, egyszerű kereszt, amit belinkeltem, az mindegyik ortodox egyházban elfogadott, mint ortodox jelkép, vagy csak az oroszoknál?
2016. júl. 4. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik ortodox egyházban ismert és elfogadott ez a keresztforma. A másik általánosan használatos ortodox kereszt az egyenlő szárú kereszt a görög nyelvű IC XC NIKA (Jézus Krisztus győzedelmeskedik) felirattal.

[link]

2016. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó! :) AKkor megveszem. Köszi!
2016. júl. 4. 13:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Féltem, hogy ez csak az oroszoknál használatos.
2016. júl. 4. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kellet töröltetni a 2. hozzászólásomat...Nem volt benne semmi kifogásolható.
2016. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!