Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fizet Isten, a tőled...

Hogyan fizet Isten, a tőled kölcsön kért dolgaidért?

Figyelt kérdés

Lk 5: 3

"Ekkor beszállt az egyik hajóba, amelyik Simoné volt, és megkérte, hogy vigye őt egy kissé beljebb a parttól, azután leült, és a hajóból tanította a sokaságot. "


Jézus különleges előadó volt. Hallgatói nem fogytak,hanem szaporodtak,amikor megjelent valahol,pedig sem röpcédulák,sem TV,Rádió,internet hirdetés nem reklámozta előadásai helyét ,idejét. Ez esetben,a Genezáret tó partvidékén tanított a jó hírről. Több ezres tömeg gyűlt össze,hogy hallgassa Őt. Jézus ismerte a fizikát,hisz törvényeit Ő alkotta. Tudta,hogy bármilyen átható hangja van,ekkora tömeget nem képes egész nap hallható tanítással ellátni. Egy gondolatával teremthetett volna-vagy rendelhetett volna az Atyától,egy több ezer wattos megafont,de akkor az emberek nem rá figyeltek volna. A hajóból ülve tanított,hogy közelebb legyen a vízhez,és az még jobban felerősítse hangját. Simon Péter,a halász,egész éjjel halászott. Semmit sem fogott. Kedvetlenül mosta hálóit,amikor Jézus szívességre kérte.(Gondold el,hogy kosaras kocsiddal,egy egész éjjel rossz égőket szereltél be,s most cseréled azokat. Valaki megkér,hogy emeld egy nagy épület homlokzatára kosaraddal,hogy onnan szónokoljon egész nap. Örülnél annak?) Péter nem volt lelkes,de igazán bosszús lett,amikor a déli melegben hálói kivetésére kérte. Minek akar halászni egy ács? Nem tudhatja,hogy a halak,a napfénynél meglátják a hálót,és elillannak. Különben is,azok délben hűsölnek a tó fenekén. Igaz,ez az ácsmester úgy beszélt,ahogyan még senkit sem hallott. Mint akinek hatalma van. "No jó. Most az egyszer bohócot csinálok magamból,és nappal halászok,az Ő kedvéért."-gondolta magában. A háló megakadt,biztosan egy kőben,vagy egy elveszített horogban. Majdnem elszakadt. Társát kérte,hogy segítsen húzni. A háló színültig telt halakkal,s a hajó annyira megtelt azokkal,hogy majdnem elsüllyedt.Kiáltott Jakabnak,és Jánosnak,hogy azoknak hajóját is megtöltsék halakkal.Míg a parthoz értek,Péter elméje pörgött. Micsoda beszéd volt! Micsoda halfogás délben! A Swarzenegger méretű halász átkarolta Jézus lábait,és így szólt: Eredj el tőlem,mert én bűnös ember vagyok!-s közben Jézus moccanni sem bírt. Jézus így válaszolt: Azt teszem veled,hogy ezután embereket fogsz halászni! Gyere,és kövess engem!...

Isten adta Péternek a hajót,és a hálót,s egy rövid időre kölcsön kérte Fia részére ezeket. Nem ingyen! Fizetségért. Olyannal fizetett,amit értékelt Péter. Majdnem elszakadt a háló,majdnem elsüllyedt a hajó,és majdnem halász maradt Péter.

Isten,talán,a te értékeidet is elkéri egy időre. Nem ingyen. Megfizet azért. Talán mobil telefonodat,talán komputeredet,talán lakásodat,autódat,idődet,figyelmedet kéri. Fizetsége rendszerint felmérhetetlenül nagyobb,mint az a veszteség,ami kölcsönadásoddal elszenvedtél. Bátran adj kölcsön az Úrnak! Jól fogsz járni!



2017. nov. 15. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

1. Ha kölcsön adtad, akkor azt vissza is kell kapnod. Ha elfelejtik, akkor itt a lehetőség, hogy megtanuld, hogyan kell vissza venni, vissza szerezni, ami jogosan a tiéd. Itt a lehetőség, a tanulásra!

2. Ha önként adtad, örökbe, segítésként a másik felé, csupán szeretetből. Ez esetben biztos lehetsz abban, hogy amikor majd valamikor valamiben te szenvedsz hiányt, az Úr gondoskodik róla, hogy neked is segítsen valaki!

2017. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó és élő példám:

Nem voltunk eleresztve ruhaügyileg, de egyszer láttam valakit, akinek még jobban szüksége volt rá és megfeleztem a sajátunkat és odaadtam neki. Mai napig ezt teszem, de ma már nem kölcsön, mert Isten egyszerűen úgy megáldotta a ruhánkat, hogy ha egy zsákkal adok, akkor kettővel kapok. Így ezt már nagyban csináljuk, van egy olyan helyiségünk, ahol szétválogatva van iszonyú mennyiségű ruha és meg van adva, hogy mikor jöhetnek a rászorulók válogatni, természetesen ingyen.

Ingyen kapjuk, ingyen adjuk, ez a szabály.

2017. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KZitus ***** válasza:
37%

Szia


Amikor a kérdésedet és a hozzáfűzött írásodat olvastam, ez jutott eszembe, engedd meg, hogy veled is megosszam:

„Aki kegyes az alacsony sorúhoz, az Jehovának ad kölcsön, és Ő majd visszafizeti neki tettét” Péld 19:17

"Te pedig, amikor irgalmas adományokat adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobbod, hogy irgalmas adományaid titokban legyenek; akkor a te Atyád, aki titokban néz, megfizet neked." Máté 6:3,4


"Isten,talán,a te értékeidet is elkéri egy időre." - Istennek nincsen szüksége az értékeimre, mert semmim nincsen, amit ne tőle kaptam volna, ahogyan másnak sincsen. De valamit nagyon értékeset szívesen venne tőlem (amit szintén tőle kaptam): azt, ha az egész életemmel azt bizonyítanám, hogy nem hiába adta értem a Fiát. Azt szeretné, ha ezt tartanám a szemem előtt: "és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt." 2Kor 5:15


Ha minden nap törekszem így élni, akkor erre a kérdésre:"Hogyan fizet Isten...?" a János 17:3-ban van a válasz.

2017. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!


Valóban nincs Istennek szüksége semmire!


Nekem van szükségem rá,hogy amikor kölcsön kéri-életem hajóját- megtölthesse hallal(minden számomra szükséges dologgal).

2017. nov. 15. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden Istené, mi csak mindent kölcsönkaptunk tőle és mindennel el kell számolnunk. Mindenem az Övé, a lakásom, a pénzem, az életem. Ezt őszintén vallom és mióta próbálok önzetlenebbül, nagylelkűbben élni és cselekedni, érzem, tapasztalom az Ő áldását. Mióta komolyan veszem azt, hogy először keressük Isten országát és majd azután minden megadatik, amire szükségünk van, nem szűkölködöm, Isten a tenyerén hordoz. Dicsőség Istennek!
2017. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Ugye,milyen biztonságos meleg helyzet Isten tenyerében repülni az élet viharában?

2017. nov. 17. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!