Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha több Isten létezik, azok...

Ha több Isten létezik, azok irigykednek egymásra?

Figyelt kérdés

2017. nov. 14. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

A valóságban,csak egy Isten létezik,akit többé-kevésbé ismernek az emberek.


Természetesen,az emberek fantáziájában született több is.

2017. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Mivel az emberiség többsége egy Istenben hisz, monoteista, így nem lehetséges a dolog.

A kereszténység három személyű egy Istenben hisz, azonban ez esetben is a három személy tökéletes egységben, szeretetben van.


Azonba például a görög mitológiában az istenek sokkal emberszerűbbek voltak, háborúztak, harcoltak olykor egymással, sőt gyakran irígykedtek is. Hasonlóan számos ókori politesita vallásban. Noha kijelenthető, hogy ezen istenek sosem léteztek (hisz nem maradt fent a vallásuk).

2017. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Mivel az emberiség idáig kb. 8000 vallást talált ki, amelyeknek az istenei (kis betű) többségében különböznek, ezért ezt így nem lehet megmondani.


A monoteista istenek - pl. a keresztényeké - elutasítják a többi istent, tehát mondhatod azt, hogy irigykednek rá, vagy utálják egymást. Ez pl. benne is van a Bibliában vagy a Koránban.


Sok nép vallásában pedig az szerepel, hogy az ő isteneik ott vannak, máshol meg más istenek vannak, és ezek békén hagyják egymást.

2017. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
A Tízparancsolatban benne van, hogy "féltőn szerető Isten vagyok". Ezt az idegen istenekkel és a bálványimádással kapcsolatban írja. A mi érdekünk, hogy betartsuk. Nincsen több valódi Isten, de az ember sokat árthat magának, ha azokban hisz, mert a Sátán ezerféle álarcban kínálja csábító szellemi portékáit.
2017. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:
34%

Szia


Már írták, hogy csak egy Isten létezik, erről maga a Biblia ezt írja: „Még ha vannak is, akiket »isteneknek« neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok »isten« és sok »úr«, számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala." 1Ko 8:5, 6.


A többit az ember találta ki. Mivel élettelenek, nem lehetnek féltékenyek egymásra, és Isten csak egy ideig tűri meg, éppen az emberért, hátha egy idő után rájönek, hogy azok mind halott istenek. Erre jó példa Illés esete, amikor a hamis isteneket(főleg Baált) szembe állította az igaz Istennel. A történet végeredménye azt mutatja, hogy Isten soha nem tűri meg a versengést magával, legfeljebb egy ideig, hogy legyen az embernek ideje tanulni.....

2017. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel keresztény vagyok,ebből a nézőpontból válaszolok: nem kell több Istennek lenni ahhoz,hogy irigykedés legyen. Nevezetesen ott van a Sátán,aki közel sem isten,csak annak hiszi magát és ő bizony irigy Istenre,eleve ezért lett belőle az,ami.
2017. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A másik,mint ahogy fentebb írta valaki,Isten a bálványokkal kapcsolatban "féltékeny" és sokan ebből azt szűrik le,hogy húú,de önző. De kérdem én,önző vagyok,ha elvárom,hogy a férjemmel ne feküdjön össze más rajtam kívül? Főleg,ha tudom,hogy aki csapja neki a szelet,az még a kapcsolatunk szétrombolásán kívül is csak ártana neki? Az Istennel való kapcsolat is hasonló,nem cserélgetheted állandóan másra,mint ahogy írtam már valahol,Isten nem internetszolgáltató,amit leváltasz,mert "lassú".
2017. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha több Isten létezik, azok irigykednek egymásra?"

Paradoxon

2017. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A monoteista istenek - pl. a keresztényeké - elutasítják a többi istent, tehát mondhatod azt, hogy irigykednek rá, vagy utálják egymást. Ez pl. benne is van a Bibliában vagy a Koránban."

???

Bibliában nincs benne és nem is utáljuk a más vallást követőket, csak nem fogadjuk el a tanításaikat, teológiájukat. Más nevében csak akkor nyilatkozzunk, ha az igaz. Illetve lehetőleg még akkor sem.

Ha nincs más Isten, akkor nem tudom elutasítani

2017. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A Tízparancsolatban benne van, hogy "féltőn szerető Isten vagyok". Ezt az idegen istenekkel és a bálványimádással kapcsolatban írja."

És úgy folytatja, hogy ezek élettelen anyagból készített bálványok, vagy a teremtett állatok istenként való imádata. Tehát nincs több Isten.

2017. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!