Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolja a többség...

Miért gondolja a többség Istent tőle különálló létezőnek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van az ember ès van Isten akkor a saját kèpère teremtett vagyis azonosra.

2017. nov. 13. 10:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

"Arra gondolok, hogy van az ember ès van Isten akkor a saját kèpère teremtett vagyis azonosra."


Szellemi képmás, azaz önálló, teljes értékű személy. És ezeket az embereket nő és férfinak teremtette. Ha teremt valaki, akkor nyilván nem lehet ugyanaz a személy a teremtmény és a Teremtő (paradoxon), kvázi Isten különálló személyiség. Az ember függ Istentől (pl. létben tartja az embert), Isten nem függ az embertől, nem függ senkitől

2017. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De ezt a paradoxont fel tudom oldani.
2017. nov. 13. 10:29
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy paradoxon feloldhatatlan, de lássuk
2017. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Csak onnan ahonnan paradoxon. ;)
2017. nov. 13. 10:36
 5/28 anonim ***** válasza:
Leírod vagy sem?
2017. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy jó hatással lenne. Csak az èrveitekre vagyok kíváncsi, hogy mièrt gondoljátok tőlet külön lètezőnek a főnököt.
2017. nov. 13. 10:40
 7/28 A kérdező kommentje:
Tőletek*
2017. nov. 13. 10:40
 8/28 anonim ***** válasza:

Ja értem, korrekt. A kérdésre még: ha Isten lennék, nyilván tudnám, és nem lennék időbe (téridőbe) zárva, és nem lett volna kezdetem. Meg még számtalan Isten definíció nem jellemző rám, így teljesen biztos vagyok benne, hogy nem vagyok Isten.

Amúgy a kérdésed és a második mondatod is ellentmond egymásnak, mert Te is írod, hogy az embert Isten teremtette, tehát nem lehet ugyanaz

2017. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ez csak egy paradoxon.
2017. nov. 13. 10:46
 10/28 KZitus ***** válasza:

Szia


lehet azért gondolja a többség "van Isten akkor a saját kèpère teremtett vagyis azonosra."....vagyis hasonlóra:-) és már máris különváltak :-)

2017. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!