Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A JW. Őrtorony szektánál mi a...

A JW. Őrtorony szektánál mi a helyzet a kiközösítéssel?

Figyelt kérdés
Bár jót tesznek az áldozatukkal de idő míg feldolgozza és véglegesen megszabadul tőllük.
2017. nov. 17. 06:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Remélem elégedett vagy, kedves Kérdező.....
2017. nov. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Coccomaci!


Igen elégedett vagyok újabb őrtorony félre értelmezést sikerült leleplezni !

2017. nov. 17. 15:13
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves coccomaci!

Kétszer tanulmányoztam a Bibliát Jehova Tanúival, egyszer 20 évvel ezelőtt, aztán most 3 évvel ezelőtt, mindkét alkalommal több, mint 1-1 évet, így elmondhatom, hogy nem csak felületesen ismerem a tanításokat. Összejöveteleken és kongresszuson is voltam, mégsem tudtam bemerítkezni, mert nem engedte a lelkiismeretem. Az utolsó pár Biblia tanulmányozó órára már úgy mentem el, hogy fizikálisan is rosszul voltam a téves tanítások miatt. Már a kezdetekkor megkaptam az Újvilág Fordítású Bibliát, kérték, hogy csak ezt használjam. Ha kutatni akartam, kérték, hogy csak az Őrtoronyból vagy valamilyen más, a szervezet által szerkesztett vagy jóváhagyott anyagból tegyem. Persze én nem így tettem, rengeteget olvastam máshonnan is. Az Újvilág Fordítású Bibliában, azon kívül, hogy Isten bármilyen megnevezése helyett csak Jehovát olvashatunk, rengeteg szó ki van cserélve más jelentésű szóra. Jézus istenségének tagadása, az 1914-s királyság kezdet, a 144 ezer társuralkodóval együtt és azzal, hogy csak ők úrvacsorázhatnak, a világ végének többszöri megjövendölése minden isteni ihletettséget mellőz, ezeknek nem lehet az alapjuk a Szentírás vagy ez a Szentírás félremagyarázása. Nem gondolom, hogy csak azon a felekezeten keresztül lehet üdvözülni ahova tartozom, de Jehova Tanúi nagyon messze vannak Isten országától.

2017. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,és sokan mások!


Bizonyára nem tudjátok,hogy a reklám,-a negatív is-használ a reklámozottnak.


A rendszeres JT reklámok nem csak egyoldalúságuk miatt,hanem gyakoriságuk miatt is zavaróan hat rám.


Az az érzésem,hogy az ilyen provokatív kérdéseket,mint ez is,egy tanú írta ki,hogy más néven válaszolhasson önmagának reklámozva felekezetét.

2017. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Újabb Őrtorony-félreértelmezést sikerült leleplezni"


Ezen olyan jót nevettem, kedves Kérdező... mintha valami évezredes nagy titokra derítettél volna fényt nem máshol, mint a gyakori oldalán :-D

2017. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!