Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! A Ján 17,26 alapján...

Tanúk! A Ján 17,26 alapján akkor csak ti vagytok a kiválasztottak?

Figyelt kérdés

Ezek szerint más felekezethez tartozó keresztényeket nem ismeri Jézus ???

Vagy csak ezt az

Igét-Igazságot kisajátítottatok magatoknak ???


2017. nov. 18. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Tènyleg van èrtelme másokat csesztetni a hitük miatt kèrdező?
2017. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer jó lenne már, ha színt vallanának, mint egyenes emberhez illik. De hát nekik nem megy...
2017. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad kedves kérdező az adott igét?


"Megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, és én őbennük."


Hol ír itt kiválasztottakról? Ha picit előre olvasol, ott sem ír kiválasztottakról, helyette:

"hanem azokért is, akik az ő szavuk által hinni fognak bennem"


Nem is értem ezen igék fényében a kérdést.

2017. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A Szent írás összességét tekintve, neked kell felismerni, az igazságot, és a keresztény élet útját.

Ha konkrétan mondanám, hogy igen, azzal több butaságot csinálnék.

Jézus sem mindig mondta nyíltan ki, hogy Ő az, hanem az írásokra hivatkozott, hogy az emberek az írások alapján ismerjék fel a tetteiről, a körülményekről.

Mert akkor lesz szilárd a meggyőződés.


Más részt az, hogy valaki Jehova Tanúja, semmire sem biztosíték, mert még addig a napig elbukhat egy bűn miatt.

A keresztelkedés magában semmit nem jelent.

A Keresztelkedés, egy ígéret, fogadalom Istennek, nyilvánosság előtt. Ezt ha nem tudja végig megtartani, akkor nem sokat ér vele, ahogy olvasható a versben is.


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket.


Gondold el, az első keresztényeket miről ismerték fel az írások alapján:

Nem csak a szeretet, ami valóban azonosít, de mellette tettek más dolgokat is kivétel nélkül, amire Jézus utasítást adott.

Jézus több dolgot is elmondott a követőiről jól lehet a szeretet volt a legfőbb azonosító jel. De nézz körbe, valóban szeretik egymást azok akik kereszténynek vallják magukat?

Látható bennük az az Önfeláldozó szeretet,mások iránt amit Jézus bemutatott?

Vagy az ellenséggel szemben?

Mennyire folytak bele a világba? Mert az tény, hogy itt kell élniük a keresztényeknek a világban, de nem alkothatják részét azoknak a tetteknek, eseményeknek, amihez nincs közük.

Az első századi keresztények nem folytak bele a világ politikai, és egyéb ügyekbe csatározásaiba, ünnepeibe.

Nem is szerették Őket, és nem is tudtak velük mit kezdeni, mert még Katonának se vonultak be, így a Rómaiak, is csak néztek.


A Zsidó Zelóták voltak azok, akik lázadást szítottak a Rómaiak ellen, míg a keresztények inkább vállalták a nyílt üldözést, vagy kivégzést, de nem csatlakoztak a harcba. Inkább megfogadták Jézus figyelmeztetését, és elmentek a hegyekbe. Ahol Isten gondviselése által maradtak fent, mert bizony, hátra kellett hagyniuk, az üzletüket, munkájukat, megélhetésüket, ha élni akartak.

2017. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Coccomaci !


Milyen jogon hasonlítod magad-magatokat Jézushoz ? mivel sajnos nem ismeritek őt

és milyen jogon mondod a kérdésemre azt hogy a válasz igen de nem mondom ki.

Ez a viselkedés álszent és azokhoz a farizeusokhoz hasonlít akik rendszeresen konfliktus helyzetbe kerültek Jézussal.

2017. nov. 18. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, sajnálattal olvasom, hogy a válaszomat félre értetted.

Tegyél belátásod szerint.

2017. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor a lelepleződés elkerülése érdekében tereltél és a kérdésre a válasz az tegyél belátásod szerint.
2017. nov. 18. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Kèrdező te direkt, szándèkosan akarsz vitatkozni. Ezèrt teszed fel folyamatosan a tanúkhoz szóló kèrdèseidet. Ártottak neked, vagy ellenszenvesek? Mit èrzel? Haragot, gyűlöletet, irigysèget? Ezek közül melyik bűn járja át a szíved? Melyik vezeti tetteid? Melyik alakítja az èleted hasonlóvá?
2017. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt. Zavarja, hogy egyetlen egy tanú sem képes igazat írni és több kérdés alapján szeretné ezt elérni. Majd rájön szegény, hogy ezeket nem lehet az igaz szóra bírni.


Amúgy ha elolvasod living válaszát, akkor látni lehet, hogy ők egy egész más evangéliumban hisznek. Azt írja, hogy bárki bármikor elveszítheti egyetlen bűn miatt az üdvösségét. Szerencsére olyan Istenünk van, aki a gyermekeit meg tudja tartani, írja is a Biblia. De ezek a szerencsétlenek magukat nem gyermeknek, hanem szolgának tartják.

2017. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!