Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus az Isten, a Máté...

Ha Jézus az Isten, a Máté 3:16 leírtak alapján, miután Jézus megkeresztelkedett, kinek a hangja hallatszott azonnal az égből?

Figyelt kérdés
Vagy mielőtt megtörténik Lázár feltámasztása a János 11:41 szerint , Jézus kihez imádkozik ?
2017. szept. 30. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Nem Jézus a Teremtő Isten.
2017. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Ez azért lehet, mert a bibliai Isten három az egyben, vagy 1 a háromban vagy mifene. Tudod: atya, fiú, szentlélek azaz: szentháromság.
2017. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Kedves jehovás kérdező. Az Atya hangja hallatszott, ahogy a Szentlélek szállt le galamb alakjában.


A keresztények szerint Jézus és az Atya nem ugyan az a személy, hanem két különböző, de egy Istenséget birtokolnak. Ahogy Jézus is tanította, ahogy Izajás is megírta.

2017. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Jézus a Teremtő, ezt írja a Biblia. Igaz, hogy a jehovista őrtorony simán ellene szól és van, aki ebbe kapaszkodik.
2017. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4/4 Köszönöm a választ , csak szeretném tudni , hol írja konkrétan a Biblia , hogy Jézus a Teremtő ?
2017. szept. 30. 11:28
 6/18 anonim ***** válasza:
15Ő a láthatatlan Isten képmása, minden teremtmény elsőszülötte. 16Mert benne teremtett mindent a mennyben és a földön: a láthatókat és a láthatatlanokat, a trónusokat, uralmakat, fejedelemségeket és hatalmasságokat. Mindent általa és érte teremtetett. 17Ő előbb van mindennél, és minden benne áll fenn.
2017. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#5 A Biblia nem egy átlagos könyv kérdező, ahol a recepteket böngészve a gulyásleves pontos receptjét elolvashatod. A Bibliában az sincs benne, hogy töröld meg a feneked wc-zés után, akkor nem is törlöd meg? Az utalásokat, és a szövegkörnyezetek teljességét kell figyelembe venni, és ez alapján Jézus az Isten. Egyébként meg egészen biztos vagyok benne, hogy nem ez az üdvözülés kulcsa.


"Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész


1.

Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok"


A szeretet gyakorlása, és a Jézusban való feltétlen hit, ami az üdvösséghez kell. Az ilyen kérdések gyűlöletet keltenek....

2017. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sohasem állna szándékomban gyűlöletet provokálni , csupán a saját meggyőződésem alapján azt hiszem , hogy sokkal ésszerűbb , egyszerűbb , és érthetőbb , ha csak a Biblia tanításai szerint vizsgálja valaki a fent említett kérdéseket , nem pedig emberek megállapításai szerint . Ha valakit megsértettem elnézést kérek !
2017. szept. 30. 12:22
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Mondtam, nem számít mit mondasz, mert Isten látja a szíved állapotát. A fenekedet akkor nem törlöd ki wc-zés után, mert most írtad, hogy mindent csakis a Bibliában leírtak alapján vizsgálsz?
2017. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ahogy a törvénybíró a törvényekre alapozza a döntéseit , a szakács szakácskönyvre , s így tovább ,így én is a hitemet s CSAK az azzal kapcsolatos kérdéseimet Isten Szavára alapozom ! Maradok tisztelettel !
2017. szept. 30. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!