Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az iszlámban sokkal gyakoribbak az agresszív szélsőségesek? Hiszen sokan hívják a béke vallásának is, de mégis!

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 22:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
28%
Kérlek szépen egy gyors osztási műveletre. Nézd meg, mennyi iszlám hitű ember él a földön. Becsüld meg, érzésed szerint, hogy szerinted mennyi szélsőséges, agresszív eset lehet évente. Ezt a számot oszd el az összes muzulmán számával. Nem lesz az túl nagy szám.
2017. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 A kérdező kommentje:
Nem azt állítottam hogy alapból gyakoriak, hanem hogy gyakoribbak (bármely más valláshoz képest).
2017. nov. 19. 22:40
 3/92 anonim ***** válasza:
52%
1#, csináltam egy gyors keresést. Eszerint a muszlimok aránya 23.2%, a keresztényeké 31.5%. Azaz ha igaz lenne amit írsz jóval több keresztény követne el agressziót, merényletet Jézus nevében. De ez rohadtul nem így van.
2017. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
41%

Számítottam a nullázásra, de hogy ilyen gyorsan…

Kedves második válaszoló! Nem ilyen számításra gondoltam, hanem arra, hogy 100 muszlim közül mennyi az agresszív.

A sajtó iszlám emberekhez köthető terrorizmustól hangos. Gyakran hallunk számunkra érthetetlen és feltűnően durva kivégzésekről. De nem ez az iszlám vallás, s nem is jellemző a muszlimok egészére.

Indonézia 261 milliós, 88%-a mohamedán. Szóval olyan 230 millió. Hallani olyant, hogy akár Indonézián belül, akár kívül valami szörnyű dolog elkövetői?

Pakisztán 230 milló körüli muszlimot számlál. Velük kapcsolatban már hallani dolgokat.

De ott van mellette a Afganisztán a maga 32 milliójával. amíg nem jött az Iszlám Állam, szinte minden terrorcselekmény onnan indult, s az országban is embertelen körülmények uralkodnak.

Ha a vallásból fakadna az erőszak, akkor Bulgária 570 ezer muzulmánja miért nem akar megerőszakolni nőket, miért nem terrorizálnak senkit? Macedóniában is van kb. 1 millió muzulmán. Ők mit robbantgatnak?


Én úgy vélem, hogy azon országokban van erőszak, ahol komoly gazdasági, politikai feszültségek vannak. Vallásos színezete lehet, de a háttérben a pénz áll, láthatóan meg a nyomor.


Észak-Afrika egyes országait is említhetném, ahol alapvetően békesség van.

2017. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
52%
Én meg ezzel szemben említhetném Párizs, London, Brüsszel, Marseille külvárosait ahol minden adott lenne arra hogy ne legyen nyomor, meg erőszak a muszlimok lakta részeken. Mégis az van. A keresztények/ateisták miért nem hoznak letre gettókat pl Varsóban, meg Prágában?
2017. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
72%
Az hogy a "béke vallása" a nők és más vallásúak elnyomásán alapul megint mindent elmond.
2017. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg ezzel szemben említhetném Párizs, London, Brüsszel, Marseille külvárosait"


Én meg említhetném a las vegasi, és taxasi lövöldözőket akik keresztények voltak és csak pár hete történtek. Vagy ott van Anders Breivik is.



"A keresztények/ateisták miért nem hoznak letre gettókat pl Varsóban, meg Prágában?"


Magyarországi cigányok keresztények mégis nagyrészt gettókban élnek. Vagy a USA-ban a feketék szintén zömében keresztények és sokan gettóban élnek. Közép- és Dél-Amerikai országok keresztények és nagyon jellemző a gettósodás.

2017. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem minden muzulmán terrorista, de ilyet nem is állítottam, és a kérdés se erre vonatkozott.


Lehet, hogy a potenciális terroristajelöltek aránya csak 0,01% vagy valami hasonló érték, ami

2017. nov. 20. 00:05
 9/92 A kérdező kommentje:
*ami így ránézésre kicsinek tűnik. De még mindig nagyságrendekkel nagyobb a többi valláshoz képest, ennek csak van valami oka.
2017. nov. 20. 00:07
 10/92 anonim ***** válasza:
Szerintem a gondolatok veszik rá az embereket tetteikre. Mindig van egy lázító. Akire felnèznek akinek a saját hatalmukat (szabad akaratukat) adják ès onnantól nem mèrlegelnek. Úgy is mondhatnám, hogy a lázító egy gondoltot fogadtat el ami sok embert irányítva tömeg szellemkènt működik. Ennek rengeteg oka lehet de ez a lènyeg.
2017. nov. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!