Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legnagyobb ellentét a...

Mi a legnagyobb ellentét a keresztény egyházon belül?

Figyelt kérdés

2017. nov. 20. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Talán a Pápa szerepe.
2017. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
melyik keresztény egyházon? hol élsz?
2017. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha Emberisten vagy, tudnod kéne.
2017. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mármint úgy érted gondolom, hogy a keresztény felekezetek között.

Szerintem az Eucharisztia lényege, ami a legnagyobb kérdés, hogy valóban jelen van Krisztus az Oltáriszentségben, vagy sem.

2017. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom hogy lehet-e legnagyobbat kiemelni, de ilyen ellentétek például a Pápa tekintélye, a csecsemő- vagy felnőttkeresztség, vagy épp az is, hogy vajon van-e értelme ahhoz ragaszkodni, hogy a Genesis egy történelmi elbeszélés, vagy csak egy átvitt értelmű leírás az ókori ember szemével.
2017. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez a megfogalmazás értelmetlen:"... a keresztény egyházon belül."


Így értelmes a kérdés:


"Mi a legnagyobb ellentét a keresztény felekezetek közt?"


vagy:

"Milyen ellentmondást látsz keresztény felekezeted tanításában?"


Mit akartál megkérdezni?

2017. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Ha eltekintünk attól, hogy helytelen a kérdés.


Szerintem mint említették az Eukarisztia, ebben még a protestánsok sem egységesek. Valamint az üdvösségtan is nagyon megosztó.


Érdekes, hogy többen felvetették a pápa személyét, én nem gondolnám, hogy olyan lényeges tényező lenne ebben a kérdésben. Hiszen a legtöbb felekezetben van hierarchia.


Továbbá tisztázni kéne, hogy kiket értel "keresztény" alatt. Azon felül, hogy Krisztus követői. Hagyományos értelmezésben azok, akik elfogadják a Nícea-Konstantinápolyi Hitvallást és az egy keresztséget.

2017. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 követ62 ***** válasza:
27%

A legnagyobb az, hogy a keresztények nagyrésze félre tette Isten Ígéjét a Bibliát és azokat a tanitásokat melyeket Jezus tanitott, pogány dolkokkal helyettesítették.

Okkult dolgokat tettek bele.

Ez mind a kettőt Isten a legnagyobb mértékig gyűlöli.


És biztos, hogy le leszek hurrogva anélkül, hogy bárki is utánna nézne annak amit írtam. És akkor engem neveztek fanatikusnak? Holott amikor katolikus voltam meg nem néztem volna mit és miért hiszik másik azt amit, mert azt gondoltam én tudom a legjobban (mert ezt sulykolták). Miután adventista lettem azóta vagyok sokkal nyitottabb mások tanítására. De ezáltal a hitem sokkal erősebb az Igében, mert tudom hogy Isten és úgy az Ő szava tévedhetetlen.


Azokat pedig akik az igazságot képviselik szektásoknak nevezik mindezt anélkül, hogy egy kicsit is utánna néznének nem-e mégis ök tanítanak helyesen. De mindenkinek lelke rajta.

2017. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha az a kérdés hogy "hol húzódnak a nagy törésvonalak" szerintem a legnagyobb a "jehova tanúi vs mindenki más"
2017. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csomó különbözőség van:

Mária-kultusz, Zsidó-szombat tartás, karizmák-nyelveken hablatyolás, teista evolúció, ószövetség jellegű próféták az újszövetségben, Jézus nem Isten, hanem teremtmény

Hirtelen ezek jutottak eszembe

2017. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!