Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lapos Föld tényleg levezethe...

A lapos Föld tényleg levezethető a Bibliából?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 10:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
4-es, 5-ös (nem inkább 5-ös, 6-os? :D) meg is győzött, kérdező? :(
2017. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

"A törzsfejlődés egy tudományos elmélet. Mi köze a kérdéshez? "

Persze:))) Természetesen tudományos. Kántáljuk együtt: lehetetlen+hosszú idő=törzsfejlődés. (A törzsfejlődés szónál lehetőleg boruljunk térdre, arcra).

Miféle tudományos elmélet az, amit jómagam is rommá cáfoltam már, hát még a tudósok?:) És még hívőnek sem kell lenni hozzá.

Ha a tudósok cáfolják, akkor hogy lehet tudományos elmélet? Inkább paradigma, de ez már nehéz talaj sokaknak

2017. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

#10.

Annyi köze van hozzá, hogy a 43 %-os barátunk a "milyen idő lesz holnap?" kérdésre is "a törzsfejlődés kamu" választ tudja már csak leírni. Sajnos belebetegedett.


Igen, ha nem is kitiltani, de moderálni kellene, mert már unalmas.

2017. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy ateistaként mondom, hogy tényleg mindenki azt vezet le a Bibliából, amit akar.


Van, ahol a Föld négy sarkáról ír (gömbnek sarka?), van ahol meg "földkerekségről".

Persze vannak emberek, akik az előbbit bizonyítéknak használják, hogy "lám, már a Bibilia is leírja, hogy a Föld lapos", a "földkerekséget" pedig mások arra, hogy verjék a mellüket, hogy "ó, hazugság, hogy a Biblia azt írja, hogy a Föld lapos, íme itt a bizonyíték, hogy már akkor micsoda tudományosan pontos képük volt a világról!".


De bármelyik részébe belemagyarázni bármit az olyan, mint az ókori görög eposzokból levezetni az Olümposz hegy magasságát.

2017. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként nem tudom, miért kell ezen rugózni: akkoriban, és még sokáig, a köznép úgy gondolta, hogy a Föld lapos.

Pont.

Igen, a görögök is. Fenn is maradt ilyen bejegyzés.

Görög bölcsek és gyakorló tengerészek lehet, hogy már akkor is tudták, hogy gömbölyű, de ez nem volt széles körben elterjedve.


Ugyanígy a Biblia tele van tudományos tévedéssel, amin ma már senki sem akad fenn.

Az más kérdés, hogy ennek vannak következményei (pl. mennyire lehet ihletett mű az ilyen) - de ezt mindenki rendezze el magában.

2017. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Dehogy vezethető
2017. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%

Én nem szégyellem a 43%os válaszolót, mert azon kevesek egyike, akinek több esze van, mint egy hintalónak. Azt írtad kérdező, hogy tudományos elmélet. Az elmélet azért elmélet, mert nincs rá bizonyíték. Ennyit még egy elsős is tud. Kifejezetten büszke vagyok arra, hogy a 43%os a testvérem.

A keresztények pedig, akik őt alázzák, nyugodtan nézzenek magukba, hogy ha egy ilyen egyszerű dolgot tagadnak, mint Isten mindenhatósága, a Biblia szava és simán elfogadnak egy tudományos ELMÉLETET és mellé gyalázzák saját testvérüket, vajon igazából milyen lelkülettel rendelkeznek?

2017. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

19-es, a tudományban az elmélet a bizonyítottság legmagasabb foka. Konkrétan azt jelenti, hogy minden rendelkezésre álló adat egyöntetűen alátámasztja az elképzelést, egyetlen hiteles cáfolat sem készült ellene soha, illetve az ismeretekre további működő elméletek épülnek.

Amire te gondolsz, az a hipotézis.

Ha ilyen alapvető tudományos fogalmakkal sincs tisztában az, aki a tudomány ellen próbál beszélni, az inkább maradjon a hintalovaknál!


Ami pedig a magadba nézést illeti, azt ez esetben neked ajánlanám!

Én feltettem egy kérdést, aminek semmi köze a törzsfejlődéshez, a drágalátos 43%-os csak úgy autodidakta idejött beszólni olyasmire, amit senki még csak meg sem említett.

Amikor pedig erre rámutattam, jött ez a dedós szintű gyalázkodás, amit a 12. válaszban olvashatsz.

Szóval gondolkodj eg kicsit, vajon egy ilyen ember, mint a 43%-os, vajon milyen lelkülettel rendelkezhet? Merthogy a viselkedése gyalázat Jézusra nézve, az elég nyilvánvaló, mint ahogy az is, hogy ostobaságokat beszél.

2017. nov. 22. 13:54
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

Na, jellemző.

A 43%-os trollkodásait nem törölték ki, de azt az írásomat, ahol ennek a törlését kértem, azt törölték.


Ráadásul páran(?) föl is pontozták őt.


Emberek!

Hova kerültünk?

2017. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

"Az elmélet azért elmélet, mert nincs rá bizonyíték. Ennyit még egy elsős is tud."


->Tévedésben vagy. A természettudományos terminológiában egészen más az "elmélet" szó jelentése.


Richard Dawkins erről külön írt az egyik könyvében, mert nagyon sok vallásos ember abszolút nincs tisztában a tudományos szóhasználattal.

2017. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!