Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Hogyan...

Kedves keresztények! Hogyan magyarázzátok ezeket a részeket a Bibliából?

Figyelt kérdés

Az olyan nyilvánvaló hibákra gondolok, mint például hogy Isten a vízözön után alkotta volna meg a szivárványt. Ma már tudjuk hogy egy egyszerű fénytörésen alapuló jelenségről van szó, és ha van fény, és van eső, akkor szivárvány is lesz, tehát lehetetlen hogy szivárvány ne lett volna korábban.

Vagy hogy előbb van fény, mint csillagok, akkor honnan jött a fény?

Illetve ha már a fénynél tartunk, hogyan nőttek a növények fény nélkül, hiszen elvileg azok is előbb teremtődtek?


2017. okt. 18. 14:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Keresd fel a legközelebbi plébániát, és iratkozz be egy kezdő hittan csoportba! Ott választ kapsz a kérdéseidre. A másik lehetőség, hogy veszel néhány hittan könyvet, és önállóan tanulsz.
2017. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Azért emiatt nem iratkoznék be hittanra :D

Ha esetleg te nem tudod a választ, akkor máris adtam egy kis gondolkodnivalót, rögtön volt értelme a kérdésnek.

2017. okt. 18. 14:32
 3/39 anonim ***** válasza:
54%
Már ezerszer elmondtuk, a teremtés könyvét nem szó szerint kell értelmezni. :)
2017. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
62%
Én ugyan nem vagyok hardcore vallásos, de az ilyen részek nem zavarnak a Bibliában. Ahogy előttem is írták, a Teremtés könyvét nem kell szó szerint értelmezni. Egyébként is, gondolj bele, sok száz vagy ezer évvel időszámítás előtt írták őket. Az akkori emberek nem tudtak semmit a fizikáról, nem értették volna, hogyan működik a fénytörés jelensége például. Szóval ha elfogadjuk, hogy valóban isteni sugallatra, kinyilatkoztatásra született a könyv, akkor is logikus, hogy Isten nem kezdte el magyarázni nekik a mögötte lévő fizikai törvényszerűségeket, hanem csak ennyit mondott, hogy az a szövetségük megpecsételése, és ha látják az égen, akkor gondoljanak rá mindig.
2017. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%

Üdv!


"Az olyan nyilvánvaló hibákra gondolok, mint például hogy Isten a vízözön után alkotta volna meg a szivárványt."

Feltételezhetően az özönvíz előtti klíma miatt nem jött létre szivárvány. Az özönvíz fizikája igen drasztikus volt, el sem tudnád képzelni, hogy mennyire.


"Vagy hogy előbb van fény, mint csillagok, akkor honnan jött a fény? "

Fényt közvetlenül teremtheti is Isten, de a 4. naptól már fényt csak az égitestek adtak


"Illetve ha már a fénynél tartunk, hogyan nőttek a növények fény nélkül, hiszen elvileg azok is előbb teremtődtek?"

24 órával előtte, így annyit bőven kibírtak. És ahogy írtam, előtte Isten közvetlenül is adhatott fényt.

Én a hatnapos (6x24 órás) teremtés fényében válaszoltam, nem a teista evolúció szerint, vagy bármely más réselmélet szerint

2017. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
45%
Nem akkor alkotta meg, hanem akkor lehetett először látni amikor kijöttek a Bárkából.
2017. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

4. és 5. válaszoló!

Szóval lényegében az egész teremtés valami jelképes leírás?


6. válaszoló!

"Feltételezhetően az özönvíz előtti klíma miatt nem jött létre szivárvány. Az özönvíz fizikája igen drasztikus volt, el sem tudnád képzelni, hogy mennyire. "

Az univerzumnak van fizikája, nem az özönvíznek. Ráadásul a fénytörés jelensége konkrétan a látásunkban is szerepet játszik. Szóval ha abból indulunk ki, hogy máshogy működött a fizika, oké, nem volt szivárvány, de akkor látás sem létezett korábban...


"Fényt közvetlenül teremtheti is Isten, de a 4. naptól már fényt csak az égitestek adtak"

Fény nem csak úgy van valahol, azt folyamatosan - fényesebességgel - mozgó részecskék közvetítik, és csakis addig a pillanatig lesz fény amíg ezek a részecskék folyamatosan érkeznek a forrásból. Esetleg szerinted Isten a teremtés kezdetekor még egy fúzióval működő fotonokat kibocsátó valami volt?


"24 órával előtte, így annyit bőven kibírtak"

Talán, ha már eleve léteztek volna. Csakhogy a Biblia azt írja, hogy "hajtson a föld növényeket", az pedig nem fog megtörténni napfény nélkül.


"Én a hatnapos (6x24 órás) teremtés fényében válaszoltam"

Nem akarlak megbántani, de látszik... A válaszod alapján rögtön egyértelmű lett, miért nem ebben hisz a keresztények többsége.

2017. okt. 18. 16:07
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
szerintem is iratkozz be egy hittanra - jobban haladsz az utadon, mint hogy itt piszkálod a felelőket, vagy helyet adsz, hogy Alain ezredszer is el-mesekönyvezze magát - ő is el van akadva, de nagyon... (de azért állandóan itt van a vallásnál)
2017. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%

#8, igen, tele van jelképekkel, szimbólumokkal. Nem az a lényeg belőle, hogy 6 nap alatt teremtette Isten a világot, Ádám, Éva, tiltott gyümölcs, kígyó meg ilyenek.

Ami fontos, hogy Isten teremtette a világot, megteremtette az embert, akinek szabad akaratot adott, de az ember bűnbe eeett.

A történelmi egyházak (pl. katolikus) elfogadják az evolúciót, és az ősrobbanást is, csupán mindezt nem a véletlennek, hanem Istennek tulajdonítjuk. A Biblia pedig nem egy természettudományos könyv, és mi hívők sem használjuk annak (kivéve a kreacionisták).



"Képzeljük el a különbséget aközött, amikor egy nő szemébe egy szemorvos néz bele és aközött, amikor a férje vagy kedvese néz a szemébe. A szakember a szaruhártyát nézi, és tudományos tényeket jegyez fel. A szerelmes a nő lelkébe tekint, ami valami költőibb és ihletettebb szavakra készteti. Vajon a szakember „helyteleníti” amit a szerelmes tesz? Nem. Ez egyszerűen két különböző szemlélete ugyanannak a valóságnak. A Teremtés könyvének szerzője nem tudós szakember volt, hanem szerelmes, akit Isten arra ihletett, hogy a világ és az ember eredetének szellemi misztériumait hirdesse.”

Christopher West

2017. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
33%

"Az univerzumnak van fizikája, nem az özönvíznek."

Értsd: özönvíz fizikai hatásai. Lehetett volna érteni, tudományos berkekben is fejeznek így ki eseményeket...


"Ráadásul a fénytörés jelensége konkrétan a látásunkban is szerepet játszik. Szóval ha abból indulunk ki, hogy máshogy működött a fizika, oké, nem volt szivárvány, de akkor látás sem létezett korábban... "

Bocs, de nem azt írtam, hogy előtte nem létezett fénytörés. Kérlek, gondold át, hogy mit írtam, olvasd el lassan. Ne feledd, a szivárvány létrejöttének vannak bizonyos feltételei, ennek nézz utána és egyből megérted, hogy mire gondolok.


Kérdéseidre választ kaptál, minden jót!

2017. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!