Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha összegyűjtjük, Krisztus,...

Ha összegyűjtjük, Krisztus, és követői hatalmáról szóló újszövetségi igéket, mi azonos azokban?

Figyelt kérdés

Pl.

"Tudván Jézus, hogy az Atya mindent hatalmába adott néki, és hogy ő az Istentől jött és az Istenhez megy,Felkele a vacsorától, leveté a felső ruháját; és egy kendőt vévén, körülköté magát.Azután vizet tölte a medenczébe, és kezdé mosni a tanítványok lábait, és megtörleni a kendővel, a melylyel körül van kötve."(Jn 13:3-5)


"És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"(Mt 28:18-21)


"Ímé adok néktek hatalmat, hogy a kígyókon és skorpiókon tapodjatok, és az ellenségnek minden erején; és semmi nem árthat néktek."(Lk 10:19)


"És mindnyájan elálmélkodának, annyira, hogy egymás között kérdezgeték, mondván: Mi ez? Micsoda új tudomány ez, hogy hatalommal parancsol a tisztátalan lelkeknek is, és engedelmeskednek néki?(Mk 1:27)



#politika #hatalom #isteni hatalom #ördögi hatalom #a szeretet hatalma
2017. nov. 23. 05:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Nyilván van egy hipotézisem a válaszra,de szeretnék megbizonyosodni,hogy az helytálló-e.


Kérlek írj más újszövetségi idézeteket is,meglátásod alátámasztásaként!

2017. nov. 23. 05:33
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Szia


Hogy Jézus hatalmat kapott, az nem jelenti azt, hogy a Követői is ugyan ilyen hatalommal rendelkezhetnek.

Kivéve, hogy felhatalmazza a Követőit, sőt ez egy parancs, hogy a Földön teljesen el kell végezni a prédikáló és tanítványképző munkát, hogy mindenki ismerje meg az alapelveket, és az életét azok szerint kezdje el élni, és tartsák meg Jézus parancsait.

Sehol nem mondta, hogy csak "egyes emberek" végezhetik ezt a feladatot, amikor ezt mondta, több mint 500 ember látta, mielőtt vissza ment volna az Atyjához, és mindenkihez szólt, akik ott voltak.

Az tény, hogy egy ideig szükséges volt a szellem ajándékainak felhasználása az első században, de csak addig míg a teljes Biblia el nem készült.


Az általad idézett vers arról szól, hogy Jézus arról biztosítja a követőit, hogy még komoly veszélyeket is képesek lesznek legyőzni, mintha csak jelképes kígyókon és skorpiókon taposnának.

Az is biztos, hogy ezzel nem azt mondta, hogy némely tanítványa nem fog meghalni az emberek kezétől, de mint egységes népet nem fogják tudni kiirtani.


Egyébként annyira nem volt új tudomány, hiszen a Héber iratokban is voltak feltámadások, tudták, hogy Isten szelleme bármire képes a célja elérésében.

Csak hamar felejtettek.

2017. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 imakommandós ***** válasza:

Nekem csak ez a két klasszikus jutott eszembe, de ezek is mindent elmondanak arról, hogy mit kaptunk:


Márk 11:22 És Jézus felelvén, monda nekik: Legyen hitetek Istenben.

Márk 11:23 Mert bizony mondom nektek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy amit mond, megtörténik, meg lesz neki, amit mondott.

Márk 11:24 Azért mondom nektek: Amit könyörgésetekben kértek, higgyétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen nektek.


Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Márk 16:18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.


+ grátisz



Ján 14:12 Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz énbennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

2017. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Codex Sinaiticus, a Codex Vaticanus, a sínai szír kódex és az örmény változat kihagyja, ezért nem része a kanonizűlt írásoknak:


Márk 16:

9 Miután a hét első napján korán feltámadt, először Mária Magdalénának jelent meg, akiből hét démont űzött ki. 10 Ez elment, és beszámolt azoknak, akik Jézussal voltak, mert keseregtek és sírtak. 11 De amikor azok meghallották, hogy életre kelt, és hogy Mária látta őt, nem hitték el. 12 Ezek után pedig közülük kettőnek jelent meg egy másik formában útközben, amikor vidékre mentek. 13 Ezek visszamentek, és beszámoltak a többieknek. Nekik sem hittek. 14 Később azonban magának a tizenegynek jelent meg, amint az asztalnál feküdtek, és szemükre vetette hitetlenségüket és keményszívűségüket, mert nem hittek azoknak, akik látták őt, miután feltámadt a halottak közül. 15 Majd ezt mondta nekik: „Menjetek el az egész világba, és prédikáljátok a jó hírt az egész teremtésnek! 16 Aki hisz, és meg van keresztelve, megmentésben fog részesülni, de aki nem hisz, azt elítélik. 17 Továbbá, akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják kísérni: A nevemet használva démonokat fognak kiűzni, nyelveken szólnak majd, 18 és kezükkel kígyókat vesznek fel, és ha valami halálosat isznak, semmi kárt sem tesz bennük. Kezüket betegekre teszik, és azok rendbe jönnek.”

19 Az Úr Jézus pedig, miután szólt hozzájuk, felvitetett az égbe, és leült az Isten jobbjához. 20 Ők tehát elmentek, és mindenütt prédikáltak, s eközben az Úr együtt munkálkodott velük, és támogatta az üzenetet a kísérő jelek által.

2017. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ezt is megéltük, a jehovások végre elfogadják a Szentírás 72 könyves teljes kánonját, melyet az említett két kódex tartalmaz.

Haladtok azért a krisztusi úton, csak lassan.


Érdemes lenne a teljes kánon elfogadása mellett a benne leírtakat is elfogadni.

2017. nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!