Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit üzent neked ma Krisztus?

Mit üzent neked ma Krisztus?

Figyelt kérdés

Jézus,mintegy 72 hónapon keresztül tanított hatalommal,és csodák ezreit tapasztalhatták környezetében,s mégsem értették küldetése,üzenete lényegét,még közvetlen tanítványai sem,csak feltámadása,mennybemenetele után.


Mit látsz,Isten milyen üzeneteit nem értik a ma keresztényeknek mondott emberek?

Ha te is Krisztusi hatalommal bírnál,milyen isteni üzenetet hangsúlyoznál?


Másként:Ha megtudnád,hogy 14 nap múlva meg kellene halnod,milyen végső üzenettel ébresztgetnéd a körülötted élő embereket?



2017. okt. 25. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Jézus mindig időszerű tanácsokat ad. A kornak megfelelően bővíti az ismeretünket, nem egyből zúdít mindent az emberre, mert nem tudná elhordozni megérteni, ahogy a Tanítványainak is részleges volt a tudásuk.


Milyen üzenetet hangsúlyoznék?

Azt amire a követőit felhatalmazta.


(János 17:2, 3) . . .. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


A pontos ismeret, helyes úton tartja Jézus tanítványait, azt teszik amit kell, vagy is megtartják a parancsolatait. Ezek pedig nem megterhelőek.


(1János 5:3) 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,

2017. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:
57%

Szia


Az üzenete, tanítása nem változott mintegy 2 ezer éve.

talán ez most aktuálisabb:

„Amit pedig nektek mondok, mindenkinek mondom: kitartóan virrasszatok!” Márk 13:37.

2017. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha ma Isten olyan direkt módon szólna az emberekhez, mint azokban az időkben, csak egy dolgot mondana: "Teljesen félreértettetek."


Ha olyan hatalmam lenne, amivel mögöttem meghallanák a hangom (szándékosan nem a te szavaid használom), nem új üzenetet hangsúlyoznék, hanem létezőket ültetnék át a gyakorlatban minél szélesebb körben, kezdve a legfontosabbal: kölcsönös elfogadás.

Mert tudod, ha egy kis közösségben (személyes tapasztalat) le tudott ülni egy asztalhoz a katolikus, a református, az ortodox, a muszlim, a zsidó, az ateista és a buddhista, és ellenségeskedés helyett megpróbálták megismerni egymás kultúráját, szokásait (anélkül, hogy a másikra akarnánk erőltetni azt), egy vacsora mellett pedig mind jól érezte magát, hiszen ugyanolyan emberek voltunk csak máshonnan, de ugyanúgy mind az életben kerestük a helyünket, képtelen vagyok megérteni, hogy a világ miért nem tud így működni.


Ha megtudnám, hogy 14 nap múlva meghalok, fognám a fizetésem, kivenném a maradék szabadságom, és elutaznék arra a helyre, ahova mindig is vágytam. Aztán eltüntetnék minden nyomot magam után, mintha sose jártam volna ezen a világon.

2017. okt. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két nagyon fontos szó maradt ki a válaszomból az utolsó bekezdés előtt: "De nincs."

Nekem sincs, másnak sincs. A mi hangunkat nem hallja meg senki.

2017. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Hasonló -rendszeres-tapasztalatom van,csak kissé eltérő 8 felekezetből valókkal.


Gondolataiddal egyetértek,kivéve utolsó két mondatodat.


Én felelősséget érzek környezetem iránt.Vannak dolgok,amiket muszáj közölnöm velük,hogy békében megállhassak Isten előtt.(Zöld pacsi.)

2017. okt. 26. 00:48
 6/6 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Talán igazad van,hisz én,aki meghallottalak,"Senki" vagyok!

2017. okt. 26. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!