Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a reformátusok...

Mit gondolnak a reformátusok az alábbival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus Krisztus mindenkiért meghalt, majd fel is támadt. Isten így kegyelmez meg az embereknek, hogy bűnös létünk miatt egyszülött fiát adta értünk. Nekünk ezt (Jézus halálát és feltámadását) el kell hinnünk ahhoz, hogy üdvözülhessünk. Ugyanakkor Isten megadja nekünk a választás lehetőségét: elfogadjuk ezt és megtérünk, vagy elutasítjuk és továbbra is távol maradunk tőle. Nem fogja Isten ránk erőszakolni sem a megváltást, nem az elkárhozást. De saját tetteinkkel nem dolgozhatjuk be magunkat a mennyek országába, csak hit által juthatunk oda. Vannak olyan reformátusok, akik szintén így közelítik meg ezt a témát?

2017. nov. 25. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért ez nem ilyen egyszerű.


Amit a hitről írsz, csak abban az esetben igaz, ha ez cselekvő hit. Ha nincsenek mellette cselekedetek, mint a hit gyümölcsei, akkor az nem hit. Pontosabban olyan hit, mint az ördögöké, akik hiszik, hogy van Isten, de még is elkárhoznak.


Az igaz hit tetteket szül, amiről Jézus is beszél nagyon sokat;

"Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám. Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged? A király így válaszol majd nekik: Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek."

2017. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A kérdésem lényege erre irányul:

Szerintem Isten megadja a választási lehetőséget nekünk, hogy elfogadjuk-e Jézus halálát és feltámadását - vagyis a megváltást - vagy elutasítjuk azt


Természetesen, az igaz hit tetteket is szül. De a kérdésem nem erre a pontra irányul elsősorban.

2017. nov. 25. 10:55
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem Isten megadja a választási lehetőséget nekünk, hogy elfogadjuk-e Jézus halálát és feltámadását - vagyis a megváltást - vagy elutasítjuk azt"

Ez így van, nem erőszak. Mindenki azt kapja, amit választ.

2017. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Én evangélikus vagyok, de nem esik az olyan távol a reformátustól, így válaszolok.


Akkor, ha jól értem, arra irányul a kérdésed, hogy csak hit által juthatunk-e a mennyek országába, vagy elég hozzá, ha jót cselekszünk? Nos, ez egy nehéz kérdés. És érdekes, mert Luther pont azt állapította meg, hogy csak a hit üdvözíthet, míg a katolikus egyház a jó cselekedetek fontosságát hangsúlyozza. Ebben én inkább az utóbbi álláspontot érzem a magaménak, viszont...

Nézzük csak meg, mi a hit? Mert ez nem merül ki annyiban, hogy hiszed, hogy van Isten meg van Jézus. Isten a Szeretet, nem pedig egy szakállas öreg bácsi, aki üldögél a felhők felett. Hiszel a szeretet hatalmában? Ha igen, akkor Istenben is hiszel, még ha bibliai értelemben véve nem is hiszel benne. A hit hegyeket képes megmozgatni.

Másrészről meg: aki nem hisz az üdvösségben, az miért akarna üdvözülni? Aki nem hisz a mennyországban, az miért akarna oda kerülni? Ha a nirvánában hisz, akkor azt akarja elérni, ha az újjászületésben, akkor azt, ha semmiben, akkor meg nem akar semmit a halál után. Jézus pedig azt mondta, "legyen nektek a hitetek szerint". Ha így nézzük, akkor valóban csak hit által van üdvösségünk, hiszen ha nem hiszünk az üdvösségben, akkor nem is akarhatunk üdvözülni, így értelmetlenné válik az egész kérdés.


Remélem, most sikerült összezavarnom mindenkit :-))

2017. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Tudom hogy le fogtok pontozni hiszen nem láttok, mert elkèpzelèsek homályosítják be a szemeteket de Jèzusban hinni azt jelenti, hogy úgy viselkedni, gondolkodni, èrezni ahogy ő. Nem azt jelenti, hogy lètezett ès meghalt èrtünk ès milyen jó, hogy nem vagyunk bűnösök. Akkor volt csak èrtelme meghalnia ha követitek a pèldáját, a szemèlyèt ès úgy viselkedtek egymással ahogy ő is viselkedett másokkal. Ha nem így tesztek, èrtelmetlen volt az áldozata.
2017. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném az előző válaszomhoz, hogy számomra mindkét álláspont (hit a fontos kontra jó cselekedetek a fontosak) érthető. Attól függ, honnan nézzük. Lehetne ezt a végtelenségig fejtegetni...
2017. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4


"kkor, ha jól értem, arra irányul a kérdésed, hogy csak hit által juthatunk-e a mennyek országába, vagy elég hozzá, ha jót cselekszünk?"


Nem, nem érted jól. Vagy lehet, nem olvastad a hozzászólámoat, amiben kiigazítottam a kérdésemet.

A kérdésem lényege erre irányul:

Szerintem ISTEN MEGADJA A VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGET nekünk, hogy elfogadjuk-e Jézus halálát és feltámadását - vagyis a megváltást - vagy elutasítjuk azt


Természetesen, az igaz hit tetteket is szül. De a kérdésem nem erre a pontra irányul elsősorban.

2017. nov. 25. 11:23
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 5-ös válaszoló! Nem kell ilyen arrogánsnak lenni! :-) tőlem pl mindjárt kapsz egy zöld kezet, mert egyetértek azzal, amit mondtál, hogy Krisztust követni elsősorban azt jelenti, hogy követjük az ő példáját. Ha az lenne a keresztény hit lényege, hogy elhisszük, hogy Jézus értünk halt meg, és ennyi, akkor még távol vagyunk a lényegtől.
2017. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

No akkor válaszolok a konkrét kérdésedre is :-)

Igen, Isten megadja a lehetőséget a választásra. Jogodban áll elfogadni, vagy elutasítani BÁRMIT. Olyan nincs, hogy ha nem hiszel el 2 szót a Bibliából, akkor már mehetsz is a pokolra.

2017. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%

" Tudom hogy le fogtok pontozni hiszen nem láttok, mert elkèpzelèsek homályosítják be a szemeteket de Jèzusban hinni azt jelenti, hogy úgy viselkedni, gondolkodni, èrezni ahogy ő. Nem azt jelenti, hogy lètezett ès meghalt èrtünk ès milyen jó, hogy nem vagyunk bűnösök. Akkor volt csak èrtelme meghalnia ha követitek a pèldáját, a szemèlyèt ès úgy viselkedtek egymással ahogy ő is viselkedett másokkal. Ha nem így tesztek, èrtelmetlen volt az áldozata. "


De milyen jó nekünk vakoknak,hogy itt vagy te és felvilágosítasz minket,de persze mindezt magadra nem vonatkoztatva,mintha te magad lennél a megtestesült Jézus 2. Te talán mindazt,amit leírtál maradéktalanul úgy is csinálod? Ha erre igen a válaszod,akkor el kell keserítselek,Jézus nem volt beképzelt és gőgös sem.

2017. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!