Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem mindegy, hogy az isten...

Nem mindegy, hogy az isten teremtette az embert, vagy az ember az istent?

Figyelt kérdés
Te hogy gondolod?

2017. nov. 29. 01:48
1 2 3
 21/22 ka.ka.o ***** válasza:

A kérdésed gyakorlatilag ez:

"Valóban létezik Isten?

Igazat ír a Biblia?"


Mindkettő fontos kérdés, aminek érdemes elfogulatlanul (!) utánajárni, mielőtt állást foglalnánk valamelyik oldalon. "Azt is csak ugyanúgy az ember találta ki" - írod.


Egy költői kérdést teszek fel:

Az, hogy van hamis pénz, jelenti-e, hogy nincs igazi? Vagy tegyük fel, hogy egy kupacnyi aranyszínűre festett vas között el van rejtve egy aranyrúd. Az, hogy sok a hamisítvány, jelenti-e, hogy nincs igazi?


Nem mondhatjuk, hogy nincs igaz Isten, CSAK azért, mert több 'isten' az emberi elme szülötte. Tényleg érdemes elfogulatlanul(!) utánajárni a kérdésnek.



Linkelnék ezzel kapcsolatban 2 videót.


1. Ez egy pár perces videó arról szól, hogy hihetünk-e a Bibliának. Tényleg csak pár perces, szóval ne várd, hogy teljesen minden bizonyítékot bemutasson.


[link]



2. Ez pedig Isten létezéséről szól, vagyis inkább egy intelligens tervezőről. Ez egy dokumentumfilm, nagyjából egy órás.


[link]



Persze nem gondolom, hogy ezek a videók megnézése után azonnal változni fog valaki nézőpontja, de elindíthat egy úton, a keresés és kutatás útján.

2017. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a két videót, a 2.-at már láttam, engem nem túlságosan győzött meg. Viszont elismerem, nagyszerű állítás. (Én jóval logikusabbnak találom Darwin állításait.)

A költői kérdések, szerintem egyáltalán nem a témához kapcsolódnak. A pénzről, illetve az aranyról, kisebb-nagyobb utánajárással akár mi magunk is meg tudjuk állapítani, hogy valódi-e.

Az első videó, azt állítja, hogy i.e. 1473-ban írta le Mózes, hogy a föld fel van függesztve, illetve Ézsaiás i.e. 732 körül azt írta le, hogy a föld gömbölyű. Ezeket még pár ezer évvel azelőtt, már az ókori egyiptomiak is tudták. (Lsd. Piramisok építése)

2017. dec. 17. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!