Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Da Vinci kòdban...

A Da Vinci kòdban (film) igaz amit a keresztènysègről allìtanak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konkrétabban?
2010. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit állít a kereszténységről?
2010. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

A Da Vinci-kód egy ponyvaregény. A belőle készült film ebből fakadóan semmivel sem jobb nála.

Vesz néhány tényt és olyan következtetéseket von le belőle, amitől a témához valamit is értő ember csak röhögni tud.

Történész vagyok. Tudnék mesélni egy pár dolgot.


Az ötödik lovas

2010. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy igaz(vagyis inkább 99% ban nem igaz),de nem tudhatjuk 100%-osan,az előttem szóló történész úr sem,mivel a ma élő emberek közül senki nem volt ott,és nem élt abban az időben.
2010. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

"vagyis inkább 99% ban nem igaz"

Az az 1% az alapfelvetés (pl. voltak keresztes lovagok, létezik a Szent Grál mint művészeti fogalom, da Vincinek tényleg van egy Utolsó vacsora című képe, tényleg volt egy Meroving-dinasztia Franciaországban), de ami következtetéseket le von belőle (San Greal=Sang Real, Jézus vérvonal stb.) az egyszerű fikció. Egy ponyvaregény elemei.


Az ötödik lovas

2010. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

"mivel a ma élő emberek közül senki nem volt ott,és nem élt abban az időben."


Ez igaz. De sok forrásunk, tárgyi leletünk és egyebünk van, amiből lehet következtetni. 100%-ig pontosan valóban nem mondhatjuk ki, de amiket Dan Brown állít, az a rendelkezésre álló adatok tükrében annyira irreális, mintha azt mondanád, hogy Leonidász leszopta Xerxészt a thermopylai csatában.


Az ötödik lovas

2010. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Körülbelül annyira igaz, mint ahogy a Terminátort visszaküldték a jövőből...

EZ CSAK EGY FILM!

2010. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz: [link]


[link]

2010. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a regény mondanivalója szempontjából lényegtelen, hogy valóban igaz-e amit leír. A regény röviden arról szól, hogy a középkorban a szexualitást és a nőiességet megpróbálták elnyomni. Legalábbis szerintem. Ami a tárgyi részleteket illeti, feltehetőleg kamu az egész, szerintem nem kell komolyan venni.
2010. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.

Meg az, hogy Jézus és Mária Magdolna összeházasodtak, ami bizonyíthatatlan és hogy leszármazottjaik máig élnek, ami meg egyenesen hülyeség.

2010. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!