Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan képzelitek el a Hamis...

Hogyan képzelitek el a Hamis Prófétát? Már köztünk lehet? Inteligens válaszokat kérnék.

Figyelt kérdés
hamis próféta,biblia,jövő

2017. dec. 2. 15:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

18.Hsz!


Ez idézet EG White-tól:

"Beszédemben azt mondtam, hogy nem állítom magamról, hogy prófétanő vagyok. Néhányan meglepődtek ezen a kijelentésen, és mivel olyan sokat beszélnek erről, megpróbálok rá magyarázatot adni. Voltak, akik prófétanőnek neveztek, de én soha nem használtam ezt a címet. Nem feladatom, hogy így jelöljem magam. Azok akik vakmerően napjaink prófétáinak nevezik magukat, gyakran Krisztus ügyének meggyalázói. {Szem1 4.67}"


Két beteljesett jövendölése:


"Ellen White esetében is azt találjuk, hogy sok jövendölése teljesedett. Például 1861. január 12-én, három hónappal az amerikai polgárháború kitörése előtt, White testvérnő kapott egy látomást a Michigan állambeli Parkville-i gyülekezetben, amelyben az Úr egy halottakkal és haldoklókkal teli harcmezőt mutatott neki. Amikor elmondta, amit látott, így szólt hallgatóihoz: „Ebben a házban vannak, akik el fogják veszíteni fiaikat a háborúban" (Pacific Union Recorder, 1912. március 7. [Arthur L. White: Ellen G. White: The Early Years. 1. köt. 463. old.]). Az akkor jelenlévők közül nem kevesebb, mint öt család veszítette el fiait a polgárháborúban.


1885-ben Ellen White így írt: „Amikor a protestantizmus átnyújtja kezét a szakadékon, hogy megragadja a római hatalom karját, és amikor átnyúl a mélység fölött kezet fogni a spiritizmussal…, akkor tudhatjuk, hogy eljött Sátán hihetetlen munkájának ideje, és a vég közel van" (Ellen G. White: Testimonies for the Church. 5. köt. 451. old.).


Amikor Ellen White papírra vetette e sorokat, a protestánsok és katolikusok még állandó harcban álltak egymással. 1885-ben az ökumenikus mozgalom még mindig a távoli jövő „zenéje" volt, ám az idők bizony nagyot változtak. Csak egy példa: 1994. március 29-én 39 evangéliumi protestáns és római katolikus vezető írt alá egy dokumentumot, amely ezt a címet viselte: „Evangéliumi keresztények és katolikusok együtt: Keresztény misszió a harmadik évezredben." Íme a prófécia irányvonalának megdöbbentő teljesedése!"

2017. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk akkor még mit mondott, hogy mások is lássák a hamis próféta valóságát:


Munkám sokkal többet foglal magában, mint amit e név jelöl. Az Úr küldöttének tartom magam, aki népéhez szóló üzeneteit közvetíti (55. Levél, 1905). {Szem1 4.68}


Küldetésem magában foglalja a prófétai munkát, de meghaladja azt. Sokkal több mindent ölel át, mint ahogy azt a hitetlenség magvát szórók elméje felfoghatná." (244. Levél, 1906., a Battle Creek-i gyülekezet vénjeihez címezve). {Szem1 4.69}


Tehát önmagát egyértelműen a próféták fölé emeli.


Ha jól tudom 188 látomása volt. Mivel a kuruzsló jósok is szoktak véletlenül beletrafálni dolgokba, így vele is megeshetett, hogy a 188 állítólagos látomásából néhány bekövetkezett. Lássuk be, az elsőnek, amit idéztél, elég jó esélye volt.


A második egy érdekes látomás. Mit is mondott Krisztus? Egy nyáj lesz és egy pásztor. Miként vélekedik a hamis próféta Krisztus ezen igéjének beteljesedéséről? Hogy a sátán munkája. A sátán hihetetlen munkáját én ezen látomásokban vélem felfedezni.

Nem beszélve azon számtalan látomásról, melyek a közeli végidőt vetítik ki, ami láthatóan nem következett be. Lássunk néhánya, hátha mások is olvassák és okulnak belőle.


"Az idő már hosszabbra nyúlt, mint ők remélték, ezért azt hiszik, hogy még több év fog elmúlni... (mi balgák azt hittük, még több évünk van, pedig szerinte már az 1850-es években sem volt) Az elpecsételés ideje rövid, s csakhamar bevégződik. Most, amíg a négy angyal tartja a négy szelet"


Szintén 1850-es évek:

"De az idő már-már lejár, és amit mi azelőtt éveken át tanulhattunk, arra nekik csak néhány hónapjuk lesz"


Úgy néz ki, hogy a hamis prófétaasszony a hónapokat évtizedekben, sőt évszázadokban méri. Legalább is a néhány hónapból már több, mint másfél évszázad lett.


Valahogy ez se jött be neki:

"Az idő múlásával és a faji előítélet növekedésével sok helyen csaknem lehetetlenné válik, hogy fehér munkások dolgozzanak a színesekért."


Helyette pont az ellentéte történt.


Az alábbi írása után felmerül bennem, hogy egyáltalán normális volt-e ez a "nőszemély":

"Isten szemében annyira visszataszító volt ez a bűn, hogy utasította Mózest, hogyha valamelyik gyereket nem tudják megfékezni az étvágy területén, hanem bármivel teleenné magát, amit megkíván, szülei vigyék a gyermeket Izráel kormányzói elé és kövezzék halálra."


Úgy látszik, hogy a hamis próféta hazudik is és hozzátesz Isten igéjéhez. Mert Mózes sehol sem írja, hogy a jó étvágyú gyermeket halálra kell kövezni, pedig a Bizonyságtételek 4. kötetben ezt állítja.


Ha kell, még van számtalan remek idézet, mely lebuktatja a hamis prófétát, akit követsz Krisztus helyett.

2017. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!