Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy képzelitek el Istent?

Ti hogy képzelitek el Istent?

Figyelt kérdés

Egy szakállas öregembernek, aki felügyeli a dolgokat onnan fentről? vagy?

Kíváncsi vagyok ki hogy látja/kinek mi a látásmódja róla.



2016. dec. 26. 22:12
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
Gyerekkoromban szakállas öregembernek képzeltem el.Isten egy szellemi lény.A Bibliában vannak Isten szavai.Ebben minden keresztény ember egyetért.A hit nézetünk,és a szokásaink eltérnek,de tudjuk,hogy van.
2016. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Honnan tudjátok, hogy van?
2016. dec. 26. 22:33
 3/33 anonim ***** válasza:
0%
Nem képzelek el nem létező dolgokat, ugyanis meglehetősen nehéz
2016. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Nem szakállas öregembernek képzelem, kinőttem már a gyerekmesékből :)

Isten nem személy(es), de benne van minden személyiség és minden jellemző. Nincs eleje, nincs vége, nincs formája, mert alapvetően nem térbeli, és nem időbeli. Nem keletkezett, mert mindig is létezett, és soha nem múlik el.

Ő nem valahol van, hanem ő van mindenhol, benne van mindenben, ő alkot mindent, az ő energiája mozgat mindent. Képes részekre osztani magát, minden rész egyedi, élő személyiségként létezik, de természetesen alapvetően akkor is az ő része marad. Isten alapvetően amorális. Ő alapvetően teremtő.

2016. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Amíg nem tudtál róla számodra nem létezett. Nem lehet, hogy csak a fejedben létezik, mivel telebeszélték az agyad? Nem lehet az, hogy nem is ő teremtett téged, hanem te őt?
2016. dec. 26. 23:09
 6/33 anonim ***** válasza:

egy nem létező dolgot nem lehet elképzelni


ez kb olyan mintha folyton azt mondanám neked hogy tegnap benézett az ablakomon egy "sfkghks" te hogy képzeled el hogyan nézett az ablakból?


értelmetlen a kérdés ne haragudj ha megsért a válaszom

2016. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Ozmium42 ***** válasza:
Néha eljátszadozok a gondolattal, hogy milyen lenne Isten, ha én találnám ki. Isten olyan lenne, hogy teljesen felette állna az emberi földhözragadtságnak. Neki nem lenne jó és rossz, nem lenne kellemes illat és undorító illat, finom és rossz íz, és semmi ilyesmi. Semmilyen módon nem lehetne ellenszegülni Istennek, mert minden őérte és őmiatta lenne. Az Isten semmit nem tagadna le, és semmitől nem határolódna el, mindenért az egész világon felelősséget vállalna, semmit nem próbálna másra hárítani. Minden létezés ősformája lenne. Nem a semmiből teremtene, hanem magából, és semmi nem lenne rajta kívül.
2016. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Ozmium42

Szóval nem lenne semmi.

2016. dec. 26. 23:14
 9/33 A kérdező kommentje:

#6

Azért elég sokan elképzelik, bármennyire hihetetlen is.

2016. dec. 26. 23:16
 10/33 anonim ***** válasza:

6 os vagyok


azért mert a föld kb 1/3 a valamilyen keresztény vallás ha más nem névleges követője és el tudja képzelni az elképzelhetetlent a föld 2/3 teljesen mást gondol


számomra az is elképzelhetetlen hogy elkezdem leöldösni a szomszédságom mert nem jár templomba, nem az én nézeteim vallja, tehát eretnek

a keresztényeknek nem okozott gondot


jó eséllyel vagy én vagyok híján a képzelőerőnek vagy a vallás elősegíti hogy elképzeljük a nemlétezőt

2016. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!