Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire elfogadott az, hogy...

Mennyire elfogadott az, hogy egy hívő keresztyén Brian Tracy Phoenix szeminárium (A teljesítmény lélektana) c. művével foglalkozzon, hogy sikeresebb és hatékonyabb legyen? Kifetős rész is fontos!

Figyelt kérdés

Tudom, mondhatják erre, hogy keresztyénként miért ne lehetne foglalkozni világi írással/anyaggal.


De a kérdésem lényege ez: az említett mű mennyire van összhangban a Biblia tanításaival?


2017. dec. 3. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos részei összhangban vannak a Bibliával, bizonyos részei nem, egy fejezet (valahol a közepe tájékán van, rég olvastam a könyvet)pedig egyáltalán nem.
2017. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aki segíteni akar az embereknek ès tud is segíteni, nem csak a bibliával segíthet. A saját tapasztalatait, módszereit ès leírhatja.
2017. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A relexációs-imaginációs technikák biztos, hogy nincsenek összhangban, mert ezek okkult eredetűek.
2017. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Útolsó. Minden ember alkalmazza az imaginációt de a legtöbben nem tudják irányítani ès ártanak vele maguknak ès másoknak. Nekik kène segíteni nem Tracy felett ítèlkezni.
2017. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A "relexációs-imaginációs technikák" valóban nemcsak nincsenek összhangban a Biblia tanításaival, hanem szöges ellentétben állnak. Éppen az ilyen tanításait olvasva kezdtem el gondolkozni, hogy mennyire fér meg egy hívő keresztyén életében az a rész.



Valóban, mindenki használja a képzeletét. Nem is ezzel van a baj. A probléma az, amikor azt tanítja több helyen is, hogy az ember a saját elméje által teremti meg a valóságát...

Szerintem egészen más az, amikor valaki leül, elgondolkozik, józan ésszel megtervezi a célhoz vezető utat, majd nekiáll cselekedni - és egészen más az, amikor az elme hatalmát hangsúlyozza, hogy az elme és gondolat teremtő erővel bír. Ezzel az elmét/gondolatokat teszi Isten helyre, ez pedig ugye egyértelműen ellentmond a Biblia tanításának.


Az is igaz, hogy ha valaki igazán segíteni akar, akkor nem csak a Bibliával tud segíteni. Pl. egy orvos is segíthet a tudásával (minden new age, stb. praktika nélkül), ugyanez igaz egy pszichológusra is, szintén minden egyéb spirituális praktika nélkül.

A probléma éppen az, amikor a Bibliával ellentétes tanításokkal akarnak "segíteni" - egy keresztyén esetében ez kérdéseket vet fel, hogy mennyire fér meg egymás mellett, mert nem lehet két irányba sántikálni egy időben.



Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és várom még a továbi meglátásokat is!

2017. dec. 3. 19:32
 6/10 Westside13 válasza:

Mondjuk, ha előbb megtanulnád leírni azt, milyen vallású vagy, az egy remek kiindulási alap lehetne.


Keresztény. Ne már.

2017. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Westside13


Református vagyok. Rendszeresen járok közösségbe és tanulmányozom a Bibliát.

2017. dec. 25. 15:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Az imaginációval nekem csakis az egoiznusomat sikerült tökélyre fejleszteném, és a mai napig gondot okoz számomra.
2017. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Te egy ritka ember lehetsz,ha az imagináció ezt váltotta ki belőled,attól tartok,hogy az alaptermészeted ilyen,érdemes figyelni akkor is amikor önbecsapással érvelsz.
2018. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én éppen ezért tartom Brian Tracyt és tanítását nagyon destruktívnak és veszélyesnek. Azt tanítja, amit Krisztus, csak Istent kiveszi a képből, és gelyére az egyént állítja. Ennek pedig könnyen lesz az a következménye, hogy az ember saját gátlásait bontja le, és az egót növeli pszichopatologikus szintre. Az emberi lét nem önmagában áll, hanem a többi ember létének viszonylatábab, ezért vannak erkölcsi szabályaink és beépített és belénknevelt szociális gátlásaink, amit lelkiismeretnek hívunk.


A Bibliának amúgy van egy szava az Istentől megfosztott krisztusi szemléletre, ez az antikrisztus. Nem véletlenül int ettől.

2018. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!