Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden vallásos zsidó tartja...

Minden vallásos zsidó tartja a szombati tiltásokat?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 17:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

"A teremtéskor még nem voltak zsidók,de akkor áldotta,szentelte meg isten a szombatot,a 7. napot."

Szó sem volt a szombatról, annak megtartásáról.

Az Egyiptomból való kivonulás után adta a parancsolatot.

"És adám nékik szombataimat is, hogy legyenek jegyül köztem és ő közöttök"


Az Újszövetségben nincs utasítás a szombat megtartására.

Aki ügyel a napra, az Úrért ügyel, aki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel.

2017. dec. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

természetesen nem lehet vitatkozni a tényekkel. A szombatot vasárnapra nem a Biblia parancsára, hanem emberi határozatra változtatták meg. Lényegében nem az ÚR szombati parancsát, hanem Jézus vasárnapi feltámadását ünnepelve ezzel.

[link]

2017. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár kevés maradt a tárgynál.
2017. dec. 4. 13:07
 14/26 anonim ***** válasza:

11.Hsz!


Attól,hogy te nem ismered a Bibliát,még tény,Hogy Isten a teremtéskor megáldotta a szombatot.



"Mikor pedig elvégezé Isten hetednapon az ő munkáját, a melyet alkotott vala, megszűnék a hetedik napon minden munkájától, a melyet alkotott vala.És megáldá Isten a hetedik napot, és megszentelé azt; mivelhogy azon szűnt vala meg minden munkájától, melyet teremtve szerzett vala Isten."(1 Móz 2:2,3)

2017. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Attól,hogy te nem ismered a Bibliát,még tény,Hogy Isten a teremtéskor megáldotta a szombatot."

Nem is tagadtam, hogy Isten megszentelte a 7. napot...


De a szombattartást a kivonulás után adta parancsba Izraelnek. Vagy szerinted már azelőtt is gyakorolták?

Meg mondtam, hogy az Újszövetség egyáltalán nem kötelez arra, hogy tartanunk kellene. Persze lehet, de ne mondjátok már, hogy kötelező.

2017. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

15.Hsz!


Nem igaz:


"De a szombattartást a kivonulás után adta parancsba Izraelnek."


A teremtés óta a szombat megszentelése Isten parancsolata,s ezt az idézett ige igazolja.(1 Móz 2:2,3)


Megváltóm követte ebben is Isten akaratát.Én ebben is követem őt.

Nyilván,aki nem keresztény,hanem pápista,a pápák parancsolatait követik.

2017. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

5Móz 5,15 És megemlékezzél róla, hogy szolga voltál Égyiptom földén, és kihozott onnan téged az Úr, a te Istened erős kézzel és kinyújtott karral. Azért parancsolta néked az Úr, a te Istened, hogy a szombat napját megtartsad.


Addig a szombat nem volt parancsban.

Ha parancsban lett volna, addig is gyakorolták volna és nem kellett volna parancsba adni.

"És adám nékik szombataimat is, hogy legyenek jegyül köztem és ő közöttök" Isten és Izrael fiai között jegyül.


De mondom megint: meg lehet tartani, de nincs kötelezve.

Róm 14,6 A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel.


"Nyilván,aki nem keresztény,hanem pápista,a pápák parancsolatait követik."

Most miért kell személyeskedni? Csak hogy tudd, közöm nincs a pápához!

2017. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A szombattartas a 7. nap megaldasanak kovetkezmenye.

Nem forditva.

A szombattartas parancsolata nem az exodus kovetkezmenye, igy szemelyem szerint nem feltetlenul van feloldva.

Azonban en zsido vagyok, az Ujszovetseget nem ismerem, igy azt sem tudom mihez hogyan all hozza.

Szamomra az kaotikus.

2017. dec. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

17.Hsz!


Mint már írtam,a zsidó nemzet atyja születése előtt évezredekkel-a teremtéskor- elhangzott Isten szájából,hogy teremtés emlékünnepe a szombat.


Évezredek elteltével,amikor az emberiség elfelejtette az isteni akaratot,kiválasztotta Jákob nemzetét,hogy azt általuk ismét felfedezve,követve megáldhassa őket,s ezzel a többi nemzetben is igényt ébresszen akarata követésében.


A vasárnap megszentelésének semmi bibliai alapja NINCS!


Annak alapja,csupán pápai rendelet,melyben megpróbálta megváltoztatni Isten törvényét.

Ha tudod,ha nem,te nem Isten,hanem a pápák törvényét követed,amikor vasárnapot szentelsz meg.


Ez nem jelent számomra problémát veled szemben,amint nem probléma,hogy mások buddhisták,s attól ugyanúgy kedvelem őket,csak ne hidd,hogy Krisztust követed a vasárnap ünneplésével!

2017. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

18.Hsz!


Te zsidóként,bizonyára ismered az ószövetségi Bibliát.


Tudomásod szerint van arra példa,hogy a Fentvaló meggondolta volna magát törvénye,vagy bármi más tekintetében?

Volt arra példa,hogy 613 törvénye egyikét is megváltoztatta volna?

2017. dec. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!