Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy vallásos ember számára...

Egy vallásos ember számára mitől olyan elfogadhatatlan, hogy az ember is állat, vagy hogy egy állat is rendelkezhet ugyanúgy személyiséggel, érzelmekkel, mint ő?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem.


Hívő vagyok, és természetesen tudom, hogy biológiai értelemben azok vagyunk, de sokkal többek vagyunk, hiszen öntudattal, szabad akarattal és halhatatlan lelekkel rendelkezünk. És természetesen tudom, hogy az állatoknak is vannak érzései, és én nagyon szeretem az állatokat, hiszen ők is Isten teremtményei. Viszont tény, az ember több, mint az allat, akkor is, ha vallási részt nem nézzük.

2017. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, milyen vallású, mennyire tartja be szó szerint az előirásokat, stb. Egy buddhista pl. konkrétan hisz a lélekvándorlásban, a kinaiak szerint is van az állatokak lelke. Én magam kereszténynek tartom magam, és minden további nélkü hiszek benne, hogy az állatoknak vannak érzelmeik.
2017. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Senki sem tagadja, hogy vannak az állatoknak is érzelmei.
2017. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Semmi köze ennek a valláshoz, pusztán tudomány. Mely szerint hiába néz egy aranyos kutyus nagy boci szemekkel, nem lesz ettől érzelmeket kifejezni képes, tudatos lény.
2017. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1, #2 és #3

Tisztelet a kivételnek, persze :D

De tagadtak itt már jó páran cifrább dolgokat is. Olyat is láttam már, hogy egy keresztény egyszerű biorobotoknak hívta az álattokat, akiknek nincsenek gondolatak, érzéseik, stb. Csak esznek meg alszanak meg vadásznak, merthogy Isten csak erre programozta be őket...


#4

"Egy hívő identitása nem az, hogy a majomtól származik hanem Istentől."

Hibás a párhuzam. Ha a Bibliával akarnánk összevetni, akkor azt mondhatnánk hogy az ember vagy a majomféléktől, vagy porból származik. Isten maga mind a két verzió mögött ugyanúgy ott állhat. Viszont bizonyíték csak az előbbire van. De az annyira, hogy gyakorlatilag biológiailag ma is majmok vagyunk, a majomalkatúak közé tartozunk.


#5

"Semmi köze ennek a valláshoz, pusztán tudomány. Mely szerint hiába néz egy aranyos kutyus nagy boci szemekkel, nem lesz ettől érzelmeket kifejezni képes, tudatos lény."

Az azért fura, mert az etológusok (az állatok viselkedsével foglalkozó tudomány) között közismert tény, hogy a magasabb iderendszeri szervezettséggel rendelkező állatok képesek egy pár éves embergyerek szintjén gondolkozni, érezni, tanulni, stb.

Az egyetlen dolog amiben tényleg egyedülállóak vagyunk az állatvilágban, az az elvont gondolkodás képessége.

2017. dec. 4. 12:39
 6/14 imakommandós ***** válasza:
33%

" Hibás a párhuzam. Ha a Bibliával akarnánk összevetni, akkor azt mondhatnánk hogy az ember vagy a majomféléktől, vagy porból származik. Isten maga mind a két verzió mögött ugyanúgy ott állhat."


Közbe megint kitöröltették a válaszom.

Vajon az evolucionistákat miért provokálja ha megkérdezem, hogy tényleg a majomtól származnak-e??? xd


Nem hibás a párhuzam, ugyanis csak akkor állhat Isten mind a két verzió mögött, ha a teremtési beszámolót nem szó szerint hanem allegorikusan értelmezik. Viszont ilyet sem a próféták sem Jézus sem az apostolok nem csináltak, hanem első ember párról beszéltek, akiket pl Pál apostol még a nevükön is nevezett. Viszont az evolúció szerint nem volt éles határ az állatvilág es az ember között, hanem kisléptékű biológiai folyamatok sorozata az emberré válás.

Ezért csak azok fogadják el, hogy lehetséges mindkettő verzió akiknél a tudományos állitások súlya nagyobb a Biblia szó szerinti szövegénél.

2017. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Viszont az evolúció szerint nem volt éles határ az állatvilág es az ember között"

Nemhogy nem volt, ma sincs. Épp azért olyan problémás egy egységes fajfogalom meghatározása (sőt, valószínűleg nemhogy problémás, de egyszerűen lehetetlen), mert az élővilágban nem léteznek éles határok. Legfeljebb egy felületes szemlélő számára tűnhet így.


"Ezért csak azok fogadják el, hogy lehetséges mindkettő verzió akiknél a tudományos állitások súlya nagyobb a Biblia szó szerinti szövegénél."

Gondold ezt végig egy kicsit! Mit is tesz a tudomány? A világunk jelenségeit, működését kutatja. Ezt a világot, amelyben élünk, ezt írja le.

Azaz ha abból indulunk ki, hogy ezt a világot Isten alkotta, akkor egy tudós Isten teremtésének működését írja le. És ha ez a leírás ellentmond annak, ami a Bibliában van, akkor Isten teremtése mond ellent Isten szavának.

Innentől pedig két lehetséges konklúzió marad. A Biblia leírása jelképes, vagy a Biblia egyszerűen nem igaz.

2017. dec. 4. 13:48
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

#6, keresztény vagyok, és elfogadom az evolúciót. Képzeld nem, nem a majomtól szarmazunk, hanem egy közös ősállattól. De ha figyeltél volna bioszon, ezt tudnád. :))


A kommented meg azért volt törölve, mert az evolúciónak nem sok köze van a feltett kérdésnek.

2017. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Biológiai működésünk szerint állatok vagyunk, igen.

De van pár dolog ami emberré tesz. Például az ösztöneim mellett befolyásol hogy tudom hogy mi a jó és a rossz, szoktunk azon töprengeni hogy miért is vagyunk itt, tudjuk értékelni a művészetet, stb stb...


Materialista világnézetben sem lehet egy állat olyan személyiséggel rendelkedző mint én, mivel egy kicsit azért fejlettebb a központi idegrendszerem mint egy cuki kiscicának.

2017. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok és állatszerető. Meggyőződésem, hogy az állatoknak is van személyiségük, érzelmeik. Butaság kijelenteni, hogy a vallásos ember számára ez elfogadhatatlan. Akkor nem ismered a vallásos embereket.


Tudom, hogy tök jó lett volna utálni a vallásosokat emiatt, de sajnos nem jött be, mert nem igaz, amit írtál.


Más kérdés, hogy vannak fokozatok. Egy egysejtűnek nyilván nincs olyan fejlett tudata és érzelemvilága mint egy kutyának, és egy kutyának nincsenek olyan fejlett tudata, mint egy embernek. De ennek semmi köze a valláshoz.

2017. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!