Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem látják a hívők a...

Miért nem látják a hívők a vallás által állított kettősségeket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de erősen hiszek "valamiben". Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egy Isten, aki megannyi csodás dolgot teremtett szenvedésre kárhoztatna életében embereket, csak mert nem az "egyház által diktált egyetemes erkölcs" szerint élnek.

Gondolok itt leginkább a melegekre, vagy azokra akik nem akarnak gyereket. Esetleg akik nem házasok, de tisztelik/szeretik egymást, de mondhatnék annyi dolgot, ami csak azért bűn, mert jól érzi tőle magát az ember. És annyira nem életszerű ezeket nem megélni. Egyszerűen nem értem, hogy ha ennyire egyetemes igazságokról van szó az erkölcs legstabilabb pontja miért nem a hazugságok eltörlése, az őszinteség másokkal és magunkkal szemben? Illetve értem, hogy az egyházi intézményekneknez miért nem jó, csak azt nem értem ezt miért nem látják az emberek? Miért állnak ki államilag egy ilyen dolgokat hirdető intézmény mellett? Ez annyira elkeserít...


2017. dec. 9. 17:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!


Kétségtelen,hogy a vallások temérdek istentelenséget rátukmálnak az emberekre,mint pl.az azonos neműek házassága,homokosok papi szolgálatának engedélyezése,hit kérdéseinek intézményesített szabályzása stb.,de az általad felsoroltakat nem a vallások szabályozzák,hanem Isten szava,a Biblia.

2017. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
36%
A pedofil is imádja megélni azt, amikor egy pár hónapos csecsemőt próbál fel. Aki erőszakol, az is jól érzi magát közben. Gondolom te is jól érzed magad bűn közben. Ezt te választottad, nem Isten. Ő szeretne téged üdvözíteni, de te vagy az, aki nem kér belőle, mert jól érzed magad nyakig a sárban.
2017. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 imakommandós ***** válasza:
84%

Furcsa istenképed van.


Mintha el akarnád választani az "egyház által diktált egyetemes erkölcsöket" Istentől.

A Biblia szerint amikor még nem volt bűnbeesés és még nem lépett közbe a kígyó, az ember maga mondta ki, hogy úgy jó élni a férfinek, hogy elhagyja apját-anyját és ragaszkodik feleségéhez.

Vagyis az ember még úgy látta jónak, hogy élete végéig hűséges egy másik nemű emberhez. Parancsolatok meg egyház még sehol nem volt.

2017. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
27%

A kígyó a kívncsiság.

.

2017. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

"Isten szava a Biblia"...hihetetlen számomra, hogy ez lenne Isten szava...

Nemnarról beszélek, hogy embert ölni meg gyereket erőszakolni nem bűn, nyilván olyasmiről beszélek, ami nem masnak okoz szenvedést. Tipikus példa erre a homoszexualitás meg a vadházasság esete. Isten szava szerint ez bűnös, értelmesen meg végiggondolva miétt is bűnös? Mert Isten azt mondja? Milyen isten? Akinek a nevében nem röstelltek leölni sokezer eretneket, meg megégettek nőket boszorkányság címén?

Szerintem ezek a dogmák többet ártanak az embereknek, mint amennyit adnak. Nem gondolom, hogy vallás nélkül kevésbé lennének összetartóak az emberek, és kevésbé ítélnék el a másnak fájdalmat okozó tetteket. Ilyenek vagyunk, empatikusak, tetszik vagy sem. Mégsem tudjuk elfogadni más vallását (ez nyilván minden vallásra vonatkozik), vagy szexuális identitását. A Biblia szerint az is bűn, ha a fogantatás lehetőségét elvetjük (lsd. fog. gátlók), vagy a lombik program. Azzal akarja üdvözíteni az embereket, hogy szomorúságra inti őket? Nem arról beszélek, hogy fogadja el, ha kedvem van agyonverjegy valakit, hanem azt pl. hogy ha saját babát akarok, és erre van lehetőség, akkor megtegyem. Vagy ha nem akarok gyereket, akkor fog. gátlót szedjek. Vagy ha férfi férfi mellett találja meg a boldogságot, akkor azért ne legyen kiközösítve, megbélyegezve. Szóval, nem értem, hogyan lehet üdvözítés, hogy olyan dolgokat kényszerít ami boldogtalanná tesz....ez miért volna jó neki, hogy szenvedünk csak azért, mert nekinezek a tanai? Amik sok esetben teljesen szembe mennek az emberi természettel....én ezt hatalmas butaságnak tartom.

2017. dec. 9. 18:32
 6/43 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy normális ítélőképességgel ne lehetne elválasztani egy pedofíliát, mint bűnt, a homoszexualitástól.
2017. dec. 9. 18:35
 7/43 anonim ***** válasza:
50%

"amikor még nem volt bűnbeesés és még nem lépett közbe a kígyó, az ember maga mondta ki, hogy úgy jó élni a férfinek, hogy elhagyja apját-anyját"

Amikor még nem lépett közbe a kígyó, két TEREMTETT ember élt.

Rajtuk kívül senki.

Honnan tudhatták, mit jelent 'anya' és 'apa', akiket el kell hagyn

2017. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
21%
Nincs isten. Ezt kellene belátni végre.
2017. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Pietrosol ***** válasza:
50%

Sziasztok!


#2!


Hogy sikerült analógiát találnod a pedofília és a homoszexualítás között?


Csak azért, mert az pedofília esetében megvalósul a másnak ártás, míg a homoszexuális kapcsolatnál nincs ilyen.

2017. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 KZitus ***** válasza:
56%

Szia



Amit Isten bűnnek nevez, azt nem fontos valláshoz kötni. Ha Ő azt mondja, hogy két azonos nemű ember kapcsolata bűn, akkor neked mint teremtményének ezt illene főthajtva elfogadni, mert Isten jobban tudja mint mi tökéletlen emberek, hosszú távon ez mihez vezet. A bűn csak ideig óráig "finom", de a vége soha nem az...

Az általad felsorolt "bűnök" már bőven léteztek az első században, de amikor tudomást szereztek az emberek arról, hogy halálra vannak ezekér ítélve Isten által, akkor egyesek gyorsan változtattak a gondolkodásukon, és viselkedésükön, mert így elkerülhették Krisztus váltsága alapján az ítéletet.

Amit röviden leírtam azt ime így részletezi a Biblia:

1Korint 3:18-20

"Senki ne vezesse tévútra magát: ha valaki közületek azt gondolja, hogy ő bölcs ebben a világrendszerben, váljon bolonddá, hogy bölccsé legyen. Mert e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt; mert meg van írva: „A saját ravaszságukban fogja meg a bölcseket.” És ismét: „Jehova tudja, hogy a bölcsek okoskodásai hiábavalók.”

és

1Korint 6:9-12

Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. Pedig ILYENEK VOLTAK NÉMELYEK KÖZÜLETEK. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.

Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon."


A bűnöket olvasva, lehet találsz olyat, amelyet te esetleg nem tartasz bűnnek. De ne feledd kérlek, hogy a bűn nem az amit az ember tart, vagy gondol annak. A "bűnt" mint fogalmat, Isten határozza meg, és leíratta azt is, milyen büntetést kap, az aki gyakorolja, és milyet az, aki felhagy vele.

2017. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!