Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen e-világi élvezeteket...

Milyen e-világi élvezeteket engedhetek meg magamnak, ha biblikusak szeretnénk lenni?

Figyelt kérdés

Jól ismerem a Bibliát és Istenben is hiszek kiskorom óta, de ugyanakkor szenvedélyem a Clash Royale, xbox-os és egyéb PC-s játékok is :)


24/F



2017. dec. 10. 15:39
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyire állnák meg a helyüket azok a feltételezések/kérdések, miszerint:


- van-e varázslás a játékban?

- a játék származása pogány, vagy héber eredetű?

- dicsőíti-e Istent?


Ha csak ezek a pontok alapján kellene szortíroznunk, szerintem elég hamar kidobhatnánk a Sakktól elkezdve a kártya játékokon át mindent az ablakon... függetlenül attól, hogy most az egyéb kijelzőn/monitoron valósul meg, vagy pedig gyerekekkel játszva az utcán beöltözve (mint pl. a South Parkban).

2017. dec. 10. 15:44
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Hogy mi van?


Keresztenyként mondom, hogy semmi baj nincs a videójatékokkal, amig nem leszel függő, nem leszel tőle agresszív, és el tudod választani a játékot a valoságtól.

2017. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A kérdésemet azért fogalmaztam meg így, mert magam is nagyon vallásos voltam, mindentől eltiltottam magam és tudom nagyon jól, hogy rajtam kívül még sokan lehetnek így ezzel...


Meg csak úgy kíváncsiság kedvéből, ki-hogy vélekedik ;)

2017. dec. 10. 16:06
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Csak a jehova tanúi vonják meg magukat mindentől, a keresztényeknél nincs szó ilyen marhaságokról.
2017. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Jól írta az előttem válaszoló, vigyázni kell nehogy függővé válj és, ha már most úgy gondolod, hogy a szenvedélyed akkor már majdnem függő vagy, érdemes lenne akkor már most kontrollálni ezt, pl. nem mindig leülni játszani amikor késztetést érzel erre. Találj ki valami mást helyette. Ha függő leszel akkor a függőség átveszi az életed felett az irányítást, egyre kevesebb időd lesz más tevékenységekre, lehet, hogy egy idő múlva már a kötelességeidet is elhanyagolod, e mögött pedig már egyértelműen sátán áll. Ha már most úgy érzed, hogy kicsit túlzásba viszed a játékot, kérj segítséget Istentől.
2017. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én keresztényként is nagyon vallásos voltam.


Ha az egyik oldalon azt olvastam, hogy szégyen a férfiaknak a hosszú haj, mert (...), akkor én már aznap le is vágattam...

2017. dec. 10. 16:16
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

Ha biblikusak szeretnénk lenni, akkor az összes okkultizmust, varázslást (mágiát), szellemeket és szörnyeket tartalmazó játék játszását abba kell hagynunk (szerintem még a Clash Royale-t is), ez teljesen biztos, mivel mindenféle okkultizmus helytelen Isten szemében.


Pl. Angelica Zambranonak a pokolról szóló bizonyságaiban szerepel egy olyasmi rész, hogy gyerekeket is látott a Pokolban, akik haláluk után emiatt kerültek oda, és ott ugyanolyan szörnyek kínozták őket, amilyenekkel korábban a számítógépes játékukon játszottak (most emlékezetből írom, lehet hogy nem pontos, a pontos kijelentésért magyarul is el lehet olvasni a neten Angelica Zambrano írását)


Vannak, akik azt tanítják, hogy a háborús játékok (pl. Age of Empires, Total war) sem kedvesek Isten előtt (harc, emberek tömeges halála stb.) Mások a francia kártyáról tanítják azt, hogy okkult eredetű, és okkultisták alkották meg az 1300-as évek környékén. Személy szerint nekem erről nincs világosságom, de mióta ezekről olvastam, inkább kerülni szoktam ezeket.


Futball manager játékot viszont szoktam játszani... mondjuk nincs Isten dicsőségére, az tény... azonban Gregory Dickow amerikai karizmatikus prédikátor is elmesélte, hogy rendszeresen játszik ilyennel :)

2017. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek függőségi problémáim, akkor játszok amikor akarok, ha meg más dolgom van akkor azzal foglalom el magam.
2017. dec. 10. 16:18
 9/23 A kérdező kommentje:

"Vannak, akik azt tanítják, hogy a háborús játékok (pl. Age of Empires, Total war) sem kedvesek Isten előtt (harc, emberek tömeges halála stb.)"


Az Ószövetségben lehet olvasni elég sok harcról/háborúról, amiket az Isten rendelt el, akkor bűn lenne azokról pl. dokumentum filmet csinálni és azt megnézni? :)


Vagy könyvet írni róla (pl. régészként) és azt elolvasni és még sorolhatnám...

2017. dec. 10. 16:21
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kérdező, te miféle szektaba csöppentél?? Még a hosszú hajjal sincs semmi gaz, rakat keresztény fiút ismerek hosszú hajjal, Jézust is hosszú hajjal ábrázoljak a legtöbb képen.
2017. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!