Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények nem igazolják...

Keresztények nem igazolják vissza a világi ismerőst a facebookon?

Figyelt kérdés

Jártam egy gyógytornász hölgyhöz(28) tornázni sportsérülésem rehabilitációja miatt,7 hónapig minden héten,egyszer egy órára.Egy nagyon kedves szimpatkus közvetlen,hölgy volt beszélgettünk is erről-arról, általában semleges dolgokról.Aztán gondoltam fél év után,hogy nemsokára már fel fogok épülni és nem fogok járni,de érdekelne a továbbikaban mégis mi történik vele,vagy esetleg őt is érdekelné mi történik velem a felépülésem után,szóval megkerestem és bejelöltem Facebookon.Ami ezután történt meglehetősen furcsállottam,mert nem jelölt vissza.Legközelebbi találkozásunk után meg is indokolta azzal,hogy legyek szives ne haragudjak meg ne sértődjek meg de annyi ismerőse van azt se tudja már ki kicsoda,és hogy a pácienseit nem szokta visszaigazolni de számon tartja őket.Persze nekem ez simán sértő,volt de nem mutattam ki mert ez az ő dolga,hogy kit vállal fel mint ismerőst.Másrészről nem egy olyan nagy dolog visszaigazolni,csinál egy listát az ismerősein belül páciensek néven és akkor azokkal nem osztja meg mondjuk a családi fotóit,vagy amik nem tartoznak a páciensekre.Tehát szerintem ez a magyarázat teljesen kamu,valami más áll a háttérben mint indok. Az én véleményem szerint ez valami egy "sznob"-ság,mintha

az ő elképzelése szerint valami magasabb erkölcsi vagy társadalmi szinten volna mint én,és az ismeretségem vállalása valamilyen szinten besározná őt.Annyit tudni kell róla,hogy meggyőződéses keresztény amit lehet,hogy szégyenl.De szerintem inkább a világi emberek életének az elítéléséből fakad.Bármelyik legyen is az,szerintem egyik sem keresztényi magatartás. (39F)



2017. dec. 1. 18:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Érthető. Értelmes ember csak azt jelöli ismerősnek, akivel állandó kapcsolata van. Nem mindenki a facebookon éli az életét.
2017. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Semmi köze ennek a kereszténységnek.

Nem vagytok ismerősök, barátok. Hivatalos kapcsolatban voltatok. És már nem is jársz hozzá. Akkor mégis miért kéne a fb-on ismerősöknek lennetek???

2017. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

39F?????????

Kb. mint egy 14 éves kis tini.

Ébresztő! A facebook-on kívül is van élet!

2017. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Ennek mi köze van a kereszténységhez?


Kapaszkodj meg, nekem pl nincsenek a kollégáim az ismerőseim közt.

És ebben a helyzetben én se jelölnék vissza pácienst.

2017. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem olyan foglalkozást űzöl, ahol sok emberrel foglalkozol. Én fogorvos vagyok, és én se akarnám a betegeimet ismerősnek.


Elvileg az a célom hogy a beteg megbízzon bennem, jó szakembernek tartson, fogadja meg amit tanácsolok neki, és ne féljen a kezelésektől, de ezek ellenére nem a haverja hanem az orvosa akarok lenni.

2017. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azokat általában én sem szoktam megjelölni akikkel napi kapcsolatban vagyok mert ugye minek,persze ha megjelöl akkor visszaigazolom. Vadidegeneket sem szoktam visszaigazolni illetve megjelölni. Számomra éppen arról szól,hogy azokról tudjak akikkel nem találkozom.
2017. dec. 1. 21:04
 7/21 A kérdező kommentje:
Másrészt én mindíg megtisztelve érezwm magam,hogy ha ügyfelem vagy üzleti partner megkeresett megjelölt,ezáltal ugy éreztem a bizalmába fogadott,és eszembe nem jutna visszautasítani egy ilyen "jelölést".De a pácienseim is érdekelnének abbol a szempontból,hogy a munkám eredményét lássam.Úgy látszik mindenki mást gondol erről a dologról.
2017. dec. 1. 21:43
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
A keresztény-világi szóhasználatból látom, hogy Jehova Tanúja vagy. Jehova Tanúi az igazság birtokosainak tekintik magukat, és nem igazán bátorítják őket azzal, hogy a világinak nevezett többség tagjaival barátkoznának. A megtűrt kategóriába sorolják őket. Hiszen akkor kevésbé lehetne őket érzelmileg zsarolni.
2017. dec. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyi,ha ő megindokolta azzal,hogy nem ismer ehhez eléggé,akkor neked semmi jogod valami másra fogni. Komolyan,mi lenne,ha egyszer az emberek arra figyelnének,amit a másik mond és nem gondolnák túl a dolgot,vagy nem hallanák a teljes ellenkezőjét? A másik meg az,hogy ez egyáltalán nem sértő és kicsit sem nagy dolog,legalábbis akkora nem,amekkorára felfújod,mert nem mindenkit érdekel annyira a facebook. Az az oldal már lassan egy Brazil szappanopera lesz,mert az ott történt dolgokat komolyabban veszik,mint azt,ami a valóságban zajlik mellettük. Nekem pl volt egy ismerősöm,aki az egyik volt osztálytársamra akart ráhajtani. Közöltem vele,hogy lemaradt,mert van már barátja. Tudod,mi volt rá a reakciója? "Hát azt én nem hiszem el,nincs kiírva facebook-on". Hiába mondtam neki,hogy előző héten találkoztunk vele a férjemmel,nem,az a srác nem is létezik,csak mert nem volt kiírva. Javaslom neked is,hogy a valósággal foglalkozz,ne azzal. Teljesen érthető,hogy ennyi ismeretség után nem jelöl vissza,ebbe belemártani a kereszténységet meg egyrészt a kákán is csomót esete,másrészt meg eléggé rosszindulatú is,mert csupán annyi alapod van az egészre,hogy az illető keresztény. Másrészt meg akkora ügyet csinálsz egy jelölésből,mintha valami társadalmi krízis lenne.
2017. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 KZitus ***** válasza:
69%

Szia


Nem értem miért kötöd össsze a problémádat a kereszténységgel? Semmi köze a keresztény hovatartozásának az, hogy nem akart visszaigazolni a facebookon. Én inkább egyfajta sértettséget érzek a szavaidban. De el kell fogadnod a másik döntését (más kérdésekben is). Nem erőszakolhatod a magadét rá, és nem szimpatikus, hogy minden féle magyarázatot keresgélsz a döntése miatt, ami nem éppen felebaráti...

Nem tudhatod, milyen benyomást tettél rá az elmult fél évben, amiért így döntött.

Ha most a te eszmefuttatásodat folytatnám, azt gondolhatnám, hogy 39 évesen talán más elképzelésed is "megszületett" a fejedben, mivel a gyógytornász hölgy 28 éves.... de nem feltételezem ezt.....mert ezt szóban kell és nem facebookon.


Szóval neked is hasznosabb, he nem alakítasz ki másokról olyan véleményt, amelyet azzal kezdtél:" Az én véleményem ..."

inkább tartsd tiszteletben mások döntését. Szebbé válnak a napjaid...:-)

2017. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!