Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni ezt?...

Hogyan kell értelmezni ezt? "A király titkait meg kell őrizni. Isten tetteit azonban föl kell fedni és hirdetni kell. " /Tób 12.7/ "Mondtam már nektek, hogy jó elhallgatni a király titkát, Isten tetteit azonban ki kell nyilvánítani. " /Tób 12.11/

Figyelt kérdés
Mi a különbség, amitől az egyik cselekvés nem jó, szemben a másikkal?
2017. dec. 12. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Azt ugye tudod, hogy ez apokrif irat?
2017. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Isten nyílvános hirdetéséről és megvallásáról szól az ige, ahogy olvashatod is:

"Dicsőítsétek Istent és valljátok meg minden élőlény előtt azért a jóért, amit velünk tett. Áldjátok és dicsőítsétek nevét. Isten tetteit hirdessétek és ne szűnjetek megvallani."


A király alatt itt gondolom az Isten által felkent uralkodókat érti. Egyfajta általános alattvalói hűség, hogy a bizalmasan mondott dolgait nem szabad kifecsegni.

2017. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Azt ugye tudod, hogy ez apokrif irat?"

Úgy tudom, a katolikusok elfogadják.

2017. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a katolikusok, a keresztények többsége elfogadja, ha jól tudom.
2017. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én egy olyan olvasatát hallottam az idézett résznek, amiben a "király" is az Úrra vonatkozik, tehát a király titka is a Királyra, vagyis az Úr titkára vonatkozik; ami valamitől személyesebb az ember Isten kapcsolatában, mint a többi (mondjuk Isten tapasztalat), amiről ellenben jó tanúságot tenni.

Ha nem így értendő a dolog, akkor nincs kérdés; de ha igen, akkor nem tiszta számomra a különbség mibenléte igazán. Erre vonatkozott volna a kérdés.

2017. dec. 12. 15:28
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Az Ószövetség első görög fordítása idején,a később betoldott apokrifek még nem léteztek,csak a 39 könyv,ami az összes protestáns fordításban szerepel.

Bizonyos tévtanok,melyek begyűrűztek a kereszténységbe,CSAK ezekkel az apokrifekkel támaszthatók alá.

2017. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy ezek inkább történeti jellegű írások, én nem látom okát a szimbólumok túlzott keresésének. Szóval inkább úgy érteném, ahogy írva van. Tehát a király a király, Isten pedig Isten.


#6

Ez "későbbi betoldás duma" addig volt hiteles hazugság, amíg elő nem kerültek a kumrani kéziratok. Utána már inkább arcpirító hazugságnak felel meg.

2017. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7.Hsz!


Mivel a "kumráni leletek" tartalmát még nem hozták nyilvánosságra,az állításod teljes bizonyossággal HAZUGSÁG!

Az egy másik dolog,hogy a kumráni leletek,közvetlenül Krisztus kora utáni időből származnak,s nem a makabeusi kor előtti Septuaginta elkészülte előttiből,s így minden további nélkül tartalmazhatta a későbbi betöldásokat.

2017. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Komolyan gondolkodóba estem, hogy trollkodsz? Remélem, bár csúnya dolog, de még mindig sokkal jobb, mint a másik eshetőség.


Tessék, egy 2001-es cikk (csak úgy random, a gugli segítségével, hidd el nem ördöngősség):

[link]

2017. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


Nem tudtam róla,hogy elérhető a kumráni tekercsek tartalma,de a cikk az ellenkezőjét állítja,mint te.(Nem rengette meg a lelet tartalma sem a judaizmust,sem a kereszténységet.)

Annyi bizonyos,hogy a leletben lévő egyik irat sem a makkabeusi kor előtt született,s így tartalmazhatja a kanonizált ószövetségi iratok utólagos betoldásait,melyeket mi protestánsok nem ismerünk el ihletetteknek.

2017. dec. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!