Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek ogy ateista vagyok? A szüleim, sőt a családom túlnyomó része keresztény, de engem nem igazán érdekelnek az ilyenek.

Figyelt kérdés
mindenhogy azt akarják hogy bérmáljak, de egyszerűen nem szeretném. Mégis erőltetik

2017. dec. 13. 22:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén. Meg kell érteniük, hogy nem szabad erőltetni.
2017. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Legyél raja túl aztán kész. Ha valamikor esküvőt szeretnél ahhoz is kell.
2017. dec. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Azt hiszem,tartozol önmagadnak annyival,hogy megismerd azt,amit el szeretnél utasítani.

Én azt javaslom,hogy az oktatáson vegyél részt,és ha még mindig visszautasítod azt,akkor mond el szüleidnek,a papnak,hogy mit,és miért utasítasz el.

2017. dec. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Most így ne bérmálkozz hazugság lenne. A bérmálás a keresztény felnőtté válásod, de ha te nem akarod, nincs semmi értelme.


De egyszer lehet hálás leszel a szüleidnek azert, hogy keresztény nevelést kaptál. :)


Ülj le velük beszélgetni, mondd el nekik a véleményedet, hogy te ezt most nem szeretnéd, mert tele vagy kételyekkel. Meg fogják érteni. :)

2017. dec. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Ne bérmálkozz, ha nem hiszel benne. Ezt nekik is meg kell érteni.
2017. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen mondd el nekik és kész, ha ezek után tovább is erőltetik vagy esetleg bántalmazás ér emiatt, az alapvető emberi jogot sért.
2017. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

A legjobb ha Jézusra hivatkozol:Nem kötelező Őt követni,az embernek van szabad akarata,tiszteletben kell tartani a szülőknek is.

Isten szeretetét vagy elfogadja valaki ,vagy vissza utasítja.

2017. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Őszintén!
2017. dec. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező,


Először is fontos leszögezni, hogy a szüleid jót akarnak neked! Másodszor viszont az őszintétlen, csak külsőséges ceremóniák hit és meggyőződés nélkül értéktelenek Isten szemében. Ezt a Biblia képmutatásnak hívja.


"Ő [Jézus] pedig felelvén, monda nékik: Igazán jövendölt felőletek, képmutatók felől Ésaiás próféta, amint meg van írva: Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívök pedig távol van tőlem."


Az Istent szívvel kell keresni és hittel, ha ez nincs meg, ne alakíts ki képmutató életet, vallásos képmutató emberből van elég így is.

2017. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

9.


Komolyan mondom elképesztő vagy!

Tényleg ennyire képtelen vagy megérteni azt amit olvasol? A kérdező pontosan arról beszél hogy nem akar vallásos lenni. Erre te azt írod hogy ne legyen az.

Szerinted az a kijelentés hogy "ateista vagyok" arra utal hogy szívvel és hittel keresi Istent?

2017. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!