Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkoznom kell, de nem...

Bérmálkoznom kell, de nem hiszek Istenben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves fiú vagyok. Katolikusnak neveltek, gyakran jártam templomba, voltam elsőáldozó és most úgy néz ki, hogy bérmálkoznom is kell majd. Csakhogy én időközben ateista lettem, az egyházat is megutáltam az álszentsége miatt, és szívem szerint nem is szeretnék bérmálkozni, de családom és azon belül is anyukám nagyon erőlteti. Nem tudja, hogy ateista vagyok, azt viszont mondtam neki, hogy nem szeretnék bérmálkozni, mert semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki, és csak az időmet rabolja el a sok előkészítő. Ő erre balhézni kezdett, úgyhogy végül beadtam a derekamat és jártam egy darabig, újabban viszont megint nagyon nincsen kedvem menni. Mitévő legyek? Mondjam el az ultrakonzervatív, mélyen keresztény anyámnak és családomnak, hogy nem hiszek Istenben és kockáztassam, hogy emiatt utálni fognak, vagy inkább megint adjam be a derekamat, járjak előkészítőre és legyek bérmálkozó?

2017. júl. 30. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem inkább menj azzal, hogy álszentnek találtad, meg nem is érzed magadénak, nem tudsz vele azonosulni. Na jó, kezdd ezzel, utána előjöhetsz a többivel. Drasztikus esetben már bevallhatod, hogy nem hiszel Istenben, de valaki ilyet szokott mondani, hogy ha valahol nem érzed, hogy ott van a helyed, akkor ne hagyd magad rábeszélni. Nem kell elmenni, azt kész, ne írják már elő, hogy mit vallasz. Ők ebbe ne szóljanak bele, mindenkinek szabad joga eldönteni, hogy miben hisz, és miben nem. Szóval valahogy szerintem érd el, harcold ki magadnak, érttesd meg velük, hogy nem mész, ozt kész. Nem kell elmenni. Amivel nem tudsz azonosulni, azt minek követnéd? Neked ez nem jó, elvileg a szüleid meg jót akarnak neked, ezzel szemben rád akarnak erőszakolni valamit.
2017. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Katolikusként mondom, hogy ne bérmálkozz. Sajnos így hígul fel nagyon az Egyház, ami elég rossz dolog.

Ráadásul a bérmálás egy szentség, ami esetedben egy arra méltatlan személynek lenne kiosztva, szóval az Egyház szemében egyfajta szentségtörés is történne.

2017. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme bérmálkozni, az ugyanis éppen a hit megerősítésének jelképe. Úgy tűnik, lesz néhány kemény beszélgetésed a szüleiddel, de lassan felnőtt vagy, nem csinálhatsz mindig mindent úgy, ahogy ők elvárják.
2017. júl. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Semmi bajod nem lesz a bérmálkozástól ateistaként, úgyhogy ha nem akarsz konfrontálódni, akkor menj bele látszólag, és vágjál hozzá szentséges képet.


Aztán ha idősebb leszel, elmúlsz 18, lesz majd saját egzisztenciád, akkor úgy szrhatod keresztbe az elmaradott szentfazék családod ostobaságait, ahogy jólesik.

2017. júl. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Te ismered a szuleidet, hogy mennyire elfogadoak a sajatuketol eltero nezetekkel szemben, de szerintem ha ennyire melyen hivok, nem fogjak elfogadni a te nezeteidet. A beke kedveert en is megprobalnek jo kepet vagni hozza (amennyiben egyaltalan nem meggyozhetok), aztan kesobb ugyis azt csinalsz amit akarsz. Egyebkent egy nagy baromsagnak tartom az osszes ilyen dolgot, rengetegen pl csak azert kereszteltetik meg a gyereket, mert az "ugy szokas" (annak ellenere, hogy ok maguk se hivok), vagy sokaknak pl olyan szempontbol fontos, mert templomban hazasodni milyen szep dolog, es azt csak ugy lehet.
2017. júl. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
A te ultrakonzervatív, mélyen keresztény anyád és családod talán nem is tud arról, hogy téged szentséggyalázásra kényszerítenek, ha ateistaként bérmálkozni kényszerítenek. Járj az előkészítőre, és ott mondd meg a papnak, hogy hogy állsz. Tanulj valamit arról, hogy mit jelent katolikusnak lenni!
2017. júl. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


"Mit tegyek?"

Én itt látom a problémát:"...szívem szerint nem is szeretnék bérmálkozni, de családom és azon belül is anyukám nagyon erőlteti."

Az a magyazrázat, vagy kijelentés, hogy "mondtam neki, hogy nem szeretnék bérmálkozni, mert semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki, " - nem érv!

Ha az anyukád megkapná a válaszod, az általa bizonyára szintén fölvetett kérdésre feléd, hogy "miért?", akkor el kell fogadnia az álláspontodat.

Mond el őszintén, anyukádnak, mi az oka a "nem hiszek Istenben".


Annyit viszont szeretnék elmondani neked, a vallásban tapasztaltjaid, amit írtál: "én időközben ateista lettem, az egyházat is megutáltam az álszentsége miatt,..." nem lehet összefüggésben az Istenben való hittel. Mert ugye nem gondolod azt, hogy Istennek bármi köze van ahhoz, ami a vallásokban történik? Ha mégis ezt gondolod, akkor hasznos lenne számodra elolvasni zsidó nép történetét, abból a szempontból, miként gondolkodott és vélekedett Isten a zsidó népről, amikor eltértek az Isten vezetésétől, és a saját nézetük szerint imádták Istent, és isteneket. Akkor megvonta a zsidó néptől az áldását, sőt megbüntette őket, hiszen évtizedekig figyelmetette prófétái által....hiába.

Ma ugyan az a helyzet. Nem Isten okolható, amikor emberek, vagy egyházak eltérnek a Krisztusi vezetéstől.


Nos csak bátran hívd meg az anyukádat egy teára...és beszélges vele:-)

2017. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy...ha nem mered élőben. Írj nekik levelet! Nekem könnyebb, én lányként éltem szinte ugyanezt át, és ha elsírtam magam, tudta, hogy baj van. Meg köztünk szorosabb a kapcsolat anyukámmal...

Így is volt, hogy egyes problémáimat csak leírni tudtam. Megértették és elfogadták, hogy nem kell erőltetni, hamarosan egyedül kell döntenem:)

Remélem segítettem!

2017. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Egy katolikus pap mondta ezt arra, hogy igazából kamaszkorban még az ateizmus is elfogadható. Teljesen normális, hogy ebben a korban kételkedik az ember. Legyél ateista, de akkor őszintén és használva az eszedet. Maradj egyenes és ne bérmálkozz, mert nincs itt az ideje, ugyanis a bérmálás már egy önálló döntés.

Persze, ezt sok szülő nem fogja fel, és tovább erőlteti a dolgot, rendes válaszok nélkül (a "bérmálkozni kell, mert szokás" nem jó válasz), aztán ezzel csak még messzebb tolja a kereszténységtől a gyereket.

2017. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


#7: azt írtam, hogy ateista lettem, és az egyházat IS megutáltam. Ez az utálatom istenhittől független, nem emiatt vagyok ateista.

2017. júl. 31. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!